FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Koniec Rapida
  • Na czeskiej stronie Skody, w konfiguratorze nie ma S Rapid. Wygląda to, że południowi sąsiedzi powoli, ale systematycznie realizują swoje plany. Zapowiadali w 2019 r nowy model - następcę aktualnego R, ale już teraz zaczynają ograniczać jego produkcję i dostępność. Czyli, kto ma zamiar kupić nowy model R, wg swojej konfiguracji, powinien to zrobić w miarę szybko. Za jakiś czas pozostaną tylko samochody z placu. A potem już tylko przymiarki do całkiem nowego modelu albo używany R.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Rapid jest w sprzedaży. Rapid żyje. Może mieli jaką awarię czy częściowe wyłączenie serwerów ...  
  • Wiadomo już coś o my19? czy my18 dokona żywota?

    Po mału liczyłem jeszcze, że dodadzą ładowanie indukcyjne.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Skoda na kilka dni przed rozpoczęciem salonu samochodowego w Genewie ma podać więcej danych nowego Kamiqa. W związku z przygotowaniami do podjęcia produkcji tego SUV-a, pozostaje już niewiele czasu do złożenia zamówienia Rapida LB wg swoich wymagań i możliwości finansowych. Model R SB został już wycofany z produkcji. Jego miejsce na linii montażowej zajęła Scala.
    Równocześnie z wycofaniem Rapida (bez kontynuacji tej linii) na emeryturę przejdzie również model bliźniaczy - Toledo.
    Era Rapida kończy się w najbliższych miesiącach definitywnie. Jeszcze przez kilka miesięcy będzie można szukać nowego modelu R, ale już nie na zamówienie, a z placu, u dealera.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jak dla mnie kierunek słaby - pełno suvów, które są modne i do niczego nie potrzebne, w fabii nie ma już żadnego diesla, zastąpienie rapida dużo droższą scalą, ładowanie do wszystkiego silnika 1.0.
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • Teraz sprawdziłem i jest tam :-)
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • page 10:44

    Na czeskiej stronie skóry <SKODY> w konfiguratoru jest informacja, że już nie jest możliwe zadanie do produkcji. Będą tylko już wyprodukowane z placu. No cóż, wszystko dobre się kiedyś musi skończyć...

    <mod> takie info już było 27 lutego.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Słabo Rapid spadnie na wartości 
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • No ja mam za tydzień pierwszy przegląd. Dwa lata, 9.500 km. Myślę, že pare lat jeszcze pojeżdżę. Kupiłem w ostatniej chwili 1.2 110 KM i jestem zadowolony. Jeździmy codziennie ale tylko około 15 km - to moja dzienna norma.
    P.S. tak po przeglądzie, zamiana oleju + filtr, filtr powietrza. Poza tym bez wady. Tak za dwa lata zero problemów. I wam wszystkim tego życzę:) A umyli mi go w środku i na zewnątrz, że wygląda jak nowy.
    Wymieniłem tylko w tym czasie pilota od drzwi od garażu... Po prostu zdechł po 12 latach...
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • W czwartek pojadę w delegacji Praga-Jelenia Góra i z powrotem ze skoda Fabia 3 ale1 litr - jestem ciekaw jak to pojedzie. Miałem okazję jechać i v Rapidzie 1.0  i było to do przyjęcia.
    Mam to za sobą - dałem radę, ale niestety był to model ze słabszym silnikiem. Jechać się dało ale na spokojnie. Ale brak tych paru koni było czuć...
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • Wczoraj z ciekawości wszedłem na konfigurator skody i nadal można konfigurować rapida ale tylko liftback. Nie jest przypadkowo tak, że wycofano z produkcji spacebacka, w jego miejsce wchodzi Scala, a liftback będzie nadal produkowany?
    Myślę, że to prawdopodobne, bo rapid liftback cieszył i cieszy się nadal duża popularnością w flotach. 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Jeszcze z pół roku.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Można porównać nasz konfigurator z czeskim. W Czechach nie ma już zamawiania R w żadnej wersji. Dostepne są tylko modele magazynowe i z placu. Produkcja R i Toledo została zakończona na linii, zamiast tego pełną parą leci produkcja Scali. Za kilka tygodni te modele wejdą do sprzedaży w Czechach, z pewnym kilkutygodniowym poślizgiem i u nas.
    Co do konfiguratora - już kilka razy (m.in z silnikami) było, że na naszym konfiguratorze jeszcze dana opcja była dostępna, a u południowych sąsiadów już nie byłe tego zestawienia. Wynika to również z pewnego poślizgu w opracowywaniu lub redagowaniu polskiej strony Skody.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mogę potwierdzić,  że w Czechach już tylko ostatnie sztuki z placu. Jest 2125 sztuk, z tego ani jedna 1.2. 
     1115 ma silnik 81kW.
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • witam serdecznie, dziś byłem świadkiem ostatniego odbioru skody rapid lb w auto śliwka Zabrze, rozmawiałem z pracownikiem dość luźnie i przyznał ze ludzie pytali o rapida juz po zakonczeniu zamówien, ogladałem nowa scale i powiem tak jak ze to jest SB ze zmianami próbował mnie czarowac wiec zabrałem go na parking do mojego rapida, był w szoku bo wszystkie chromy pozamieniałem za czarne błyszczące elementy, czarne szyby, czarne felgi, do tego czerwony metalic rio  popatrzył do środka a tam pakiet dynamic czerwony radio z nawi duży 8 calowy wyświetlacz i zwątpił, powiedziałem ze i tak nie jestem najlepszy sa lepsi co poszli dalej i więcej.... owszem nie mam front i line asistów ale nie chodzi o to by to auto samo sie prowadziło tylko żeby była frajda z jazdy. czarował mnie bagażnikiem ze w scali wiekszy ale to chyba nie jest prawda. skończyło sie na tym ze cena jest zabójcza i to zabije ten model.
    SB|1.2mpi + LPG|2014|Elegance|Czerwony Rio metalik|BYTOM
  • na stockach jest jeszcze sporo Toledo ;)
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Nowa Škoda Scala zastąpiła Rapida na rynkach europejskich. Rapid był oparty na starszej platformie PQ25. Ale samochód nie przeszedł na pełną emeryturę. Jest nadal sprzedawany w Chinach, gdzie ma już poważny lifting. Chińska wersja Skody Rapid i Rapid Spaceback przynajmniej na pierwszy rzut przypomina najnowszą Skalę.
    Świadczą o tym pierwsze zdjęcia, które obecnie krążą w Internecie. Zostały opublikowane przez rosyjski magazyn 365news. Zdjęcia wyraźnie pokazują przeprojektowany przód z szerszą maską i nowymi reflektorami.
    Podobne zmiany miały miejsce z tyłu. Ponieważ w Chinach nie używają tylnych lamp LED, modernizowany z tyłu Rapid Spaceback przypomina obecny Fiat Tipo z nadwoziem hatchback, jeszcze bardziej niż Scala. Oczywiście nie zabrakło nowego napisu Skoda na 5 drzwiach lub na pokrywie bagażnika (chiński Rapid to klasyczny sedan).
    Wydaje się, że modernizacja nie wpłynęła na motorykę, więc chińska wersja Škody Rapid będzie nadal sprzedawana z 1,5-litrowym MPI bez turbodoładowania z 81 kW (110 KM) i 150 Nm. Termin, kiedy model Skoda Rapid oficjalnie ujawni wygląd podobny do Skody Scali, nie jest jeszcze znany. Potrzebny był jednak bardziej znaczący lifting, ponieważ, jak przypomina strona 365news, Škoda ma problemy ze sprzedażą w Chinach. Na przykład Rapid zanotował spadek o jedną trzecią w ciągu roku.
    foto 1.jpg
    980 x 540 - 264K
    foto 2.jpg
    980 x 540 - 238K
    foto 3.jpg
    980 x 540 - 206K
    foto 4.jpg
    980 x 540 - 228K
    foto 5.jpg
    980 x 474 - 178K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • zmiany na plus. natomiast to raczej dla nas ciekawostka
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • To tak jak już kiedyś pisałem znajomy przyjechał Rapidem ze "wschodu" z silnikiem 1,6 MPI 110KM a nie TSI wiec kombinują caly czas aby wyzbyc się części i podzespolow z magazynow
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Byloby super, gdyby u nas były dostępne silniki 1.6 MPI benzyna. Na szczęście Rapid liftback zostają i nadal ma atrakcyjną cenę.
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • nie produkują go już przecież
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?