FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problem z hamulcami
  • Witam.
    Czy też u Was tak jest w samochodach, że po dłuższym postoju, np. rano macie bardzo twardy pedał hamulca?
    Chodzi o to, że gdy zostawię auto na noc na lekkim wzniesieniu, bez hamulca ręcznego, tylko na samym biegu, to rano jak wsiadam do samochodu i chce odpalić samochód, wciskając pedał hamulca, a następnie sprzęgło to auto mi zjeżdża - w ogóle nie mam hamulca nożnego.
    Kilka razy zdarzyło mi się tak, że gdy auto stało na prostej drodze i odpalając auto nie dotykałem pedału hamulca, to po przejechaniu np. 200 metrów, był twardy pedał hamulca i w ogóle nie działał. 
    Czy to jest normalne czy tylko ja tak mam?
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Sprawdź wszystkie połączenia podciśnieniowe wspomagania hamulca, czy nie ma pęknięć, śladów kuny.
    Możesz przeprowadzić prosty test:
    Naciśnij (przy wyłączonym silniku) kilka razy pedał hamulca, w ten sposób spadnie podciśnienie, wytworzone w układzie.
    Naciśnij pedał hamulca średnią siłą i uruchom silnik,
    Jeżeli serwo wspomagania hamulców działa poprawnie, to po uruchomieniu silnika pedał hamulca pod nogą wyczuwalnie opadnie (zadziała wspomaganie).
    Jeżeli nadal pedał jest twardy, pozostaje serwis (pomiar szczelności, podciśnienia w układzie,...).
    Opisane zachowanie nie jest normalne.
    Miałeś serwisowane hamulce po 3 czy 5 latach?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam. U mnie pojawił się podobny problem. Nie wystepuje często,ale jest to bardzo niebezpieczne zjawisko. Zdarzyło mi się to już 3 razy w ciągu miesiąca. Po całej nocy stania i próbie hamowania przy pierwszym skrzyżowaniu myślałem, że nie wyhamuje. Musiałem użyć więcej siły(pedał był jeszcze twardy) i gdyby jakieś auto stało przede mną myślę, że mogłoby się się skończyć kolizja. Na szczęście zawsze to występowało przy pierwszym hamowaniu. Potem wszystko wraca do normy. Myślę, że z hamulcami nic wcześniej nie było robione. Auto mam od listopada a przebieg aktualny to 24 tys.
    Sprawdze dzisiaj zalecenia jercena i zobacyzmy co i jak.
    Rapid/SB/1.2 110KM/MY15/EDITION/BIEL CANDY/ 25000km/Jaworzno
  • Zrobiłem tak jak kolega doradzał. Przed odpalaniem auta pompowałem hamulec aż się nie zrobił twardy. Lekko nacisnąłem i odpaliłem i było czuć wyczuwalne opadniecie wiec wszystko pod tym względem jest ok. 
    Rapid/SB/1.2 110KM/MY15/EDITION/BIEL CANDY/ 25000km/Jaworzno
  • Kiedyś miałem takie objawy podczas jazdy w Fabii. Okazało się, że winny był hamulec ręczny. Coś tam zardzewiało, linki się zapiekły itp. W efekcie najadłem się strachu gdy podczas jazdy wciskam hamulec, twardy pedał idzie w podłogę i zero hamowania. Po naprawie ręcznego wszystko wróciło do normy.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • U mnie zauważyłem inny objaw przy hamowaniu.
    Nie tak dawno zmieniałem tarcze i klocki.
    A teraz czasami zauważam lekki jednorazowy stuk/pyknięcie podczas hamowania.
    Zastanawiam sie czy może to powodować klocek czy cos innego?
    Nie spodziewam się raczej uszkodzeń w zaiweszeniu po 47000km.
    Miał ktoś u siebie takie coś?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Była już mowa o tym na forum - poszukaj. Podobno TTTM. U mnie też to występuje, tylko nie za każdym razem. Tak jakby pod koniec hamowania, tuż przed zatrzymaniem samochodu.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Ja niestety też zauważyłem, że jak stoję na lekkiej górce to bardzo szybko muszę po naciśnięciu sprzęgła zapalić silnik bo auto samo mi zjeżdża i dopóki nie uruchomi się silnik hamulec nie działa. 

    Pierwszy raz się z czymś takim spotykam w aucie. Warto to zgłaszać na gwarancję czy TTTM?
    Rapid LB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Style | Szary Quartz
  • @Denver ręczny zaciągnij. 
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Od paru dni zauważyłem, że przy hamowaniu, tak pod koniec na jakieś kilka, kilkanaście metrów przed zatrzymaniem słyszę szuranie, trzeszczenie, tak jakby się klocki kończyły. Wydaje mi się, że dobiega to z przodu. Mam przejechane od nowości 15.000 km, tarcze i klocki wyglądają ok. Występuje to chyba cały czas, na początku jazdy po postoju, ale też i po dłuższej jeździe po mieście. Co to może być?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?