FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Brzdęk/odgłos sprężyny podczas skręcania w lewo
  • Witam

    Od pewnego czasu zauważyłem u siebie dziwny objaw.
    Mianowicie podczas skrętu kołami maksymalnie w lewo słychać jednorazowy brzdęk/odgłos sprężyny. Skręt należy wykonywać gdy auto lekko się toczy lub gdy się je dohamowuje do końca. Jest to jednorazowo i słychać ponownie przy podczas kolejnej takiej próbie. Podczas skrętu w prawo nic takiego się nie dzieje. Poza tym odgłosem nie zauważyłem innych problemów z jazdą, skręcaniem, hamowaniem.
    Ma ktoś pomysł co to może być?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Odświeżam temat.
    Wg ASO jest wszystko ok ale nie wydaje mi się.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Może to sprężyna resora się układa?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Sprężyna źle osadzona w górnym mocowaniu mac persona albo pęknieta, zatarte łożysko kolumny. Miałem podobnie we fabii 2 przy przebiegu ok 200 000 km. Może to głupie ale  zlej górne mocowanie kolumny np woda i zobacz czy będzie dalej skrzypiało jak nie to łożysko do wymiany. 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Po wizycie w ASO przyczyną okazała się wygięta osłona tarczy hamulca z prawej strony.
    Uszkodzenie potraktowano jako mechaniczne.
    Po wyprostowaniu wszystko chodzi jak należy.

    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?