FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Osłona przeciwsłoneczna pasażera - demontaż
  • W mojej socjalnej wersji rapidki brak jest lusterka w osłonie pasażera co doskwiera mojej żonie.
    Zakupiłem na znanym portalu aukcyjnym osłonę z lusterkiem jednak mam problem z demontażem starej osłony.
    Zdjąłem dwie zaślepki i dalej boję się cokolwiek zrobić, żeby nie połamać mocowań.
    Czy ktoś zdejmował i potrafi powiedzieć jak do tego podejść?
    Będę wdzięczny za pomoc!
  • Witam,
    Widzę że post został już dawno dodany, ale właśnie demontowałem osłonę i mi udało się to odrobinę obejść (może jeszcze komuś się to przyda).

Okazuje się to banalne, ponieważ jedna część jest demontowana w sposób mało inwazyjny na wyciągnięcie część z haczyka (tak by osłona mogła się obracać do szyby drzwiowej).
    Później są dwa sposoby na zdemontowanie drugiej części:
    1. Zdemontować obie zaślepki i wygiąć środkowe zaczepy (wersja dla cierpliwych)
    2. Nie demontować zaślepek, gdyż wystarczy chwycić osłonę i pociągnąć w dół. Wyjdzie sama osłona z bolcem, który okazuje się być częścią demontowaną bez konieczności demontowania zaślepek i całego uchwytu.

Pozdrawiam,
    Jan.
  • Po zastosowaniu sposobu drugiego można śmiało szukać nowych osłon...
    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 105KM | 2013 | Active | Magic Black | 195500km | Tczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Dzięki Tobie forum będzie funkcjonowało nadal!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?
https://www.compero.pl