FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Osłona przeciwsłoneczna pasażera - demontaż
  • W mojej socjalnej wersji rapidki brak jest lusterka w osłonie pasażera co doskwiera mojej żonie.
    Zakupiłem na znanym portalu aukcyjnym osłonę z lusterkiem jednak mam problem z demontażem starej osłony.
    Zdjąłem dwie zaślepki i dalej boję się cokolwiek zrobić, żeby nie połamać mocowań.
    Czy ktoś zdejmował i potrafi powiedzieć jak do tego podejść?
    Będę wdzięczny za pomoc!
  • Witam,
    Widzę że post został już dawno dodany, ale właśnie demontowałem osłonę i mi udało się to odrobinę obejść (może jeszcze komuś się to przyda).

    Okazuje się to banalne, ponieważ jedna część jest demontowana w sposób mało inwazyjny na wyciągnięcie część z haczyka (tak by osłona mogła się obracać do szyby drzwiowej).
    Później są dwa sposoby na zdemontowanie drugiej części:
    1. Zdemontować obie zaślepki i wygiąć środkowe zaczepy (wersja dla cierpliwych)
    2. Nie demontować zaślepek, gdyż wystarczy chwycić osłonę i pociągnąć w dół. Wyjdzie sama osłona z bolcem, który okazuje się być częścią demontowaną bez konieczności demontowania zaślepek i całego uchwytu.

    Pozdrawiam,
    Jan.
  • Po zastosowaniu sposobu drugiego można śmiało szukać nowych osłon...
    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 105KM | 2013 | Active | Magic Black | 200500km | Tczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?