FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Raport po 200 000 km, 1.2 MPI 75KM
  • Jako że wczoraj minęło już 200 000 km jak jeżdżę moim autem pokusiłem się na małe podsumowanie.

    Auto jak w podpisie czyli 1.2 mpi 75KM w wersji LB Ambition MAX.MY 2015. Zakupiony w XI 2014 ale zacząłem jeździć dopiero 10 grudnia 2014 więc 200 000 zrobiłem dokładnie po 3 latach i 8 miesiącach - co do dnia.

    Za auto zapłaciłem 45 300 zł. 
    Po okresie gwarancji czyli po dwóch latach wrzuciłem do niego LPG firmy Lovato, przy przebiegu 125 000km. Koszt instalacji to 2500zł. Montaż w Warszawie więc gdzieś indziej pewnie można by założyć taniej ale w porównaniu do kosztów eksploatacji to i tak różnica kilku stówek nie ma dużego znaczenia. 

    Zużycie paliwa (eksploatacja w ok 98% w mieście) :
    Pb 7.55 l/100km - średnia w dwóch lat i 125 000 km
    LPG 9.90l/100km - średnia z 1.5 roku i 75 000 km.
    Uważam że te średnie są miarodajne bo są liczone z długiego okresu i uwzględniają wszystkie pory roku. 

    Koszty:
    Koszty paliwa: 59 377 zł (Pb i LPG).
    Koszt obsługi: 7 039 zł. Koszt ten uwzględnia wszystkie wydatki na auto z pominięciem ubezpieczenia i montażu instalacji LPG. Uwzględnia rejestrację auta, przeglądy, serwisy, naprawy. Pomijałem jedynie myjnie, parkingi i autostrady.

    Awarie: była jedna - poleciał alternator przy przebiegu ok 150 000 km. Koszt 500 zł, wiem że dużo ale potrzebowałem auta natychmiast i za to niestety trzeba płacić. Teraz pewnie naprawiłbym za 200 zł.

    Dodatkowo ostatnio czyli możemy przyjąć, że przy 200 000 km wymieniłem rolkę prowadzącą pasek osprzętu i amortyzatory z tyłu. Muszę też myśleć o wymianie amortyzatorów z przodu ale to się nie pali.

    Sprzęgło wymienione przy 160 000 km. Założone Sachs czyli dokładnie takie samo jak było - miałem w ręku stare więc sprawdziłem. Koszt 850 zł z wymianą.

    Akumulator poszedł po dwóch i pół latach - i tak długo wytrzymał. Koszt nowego to 150 zł. Z mojego doświadczenia wiem, że dwa razy droższe akumulatory u mnie wytrzymują kilka miesięcy dłużej niż te najtańszej. Gość w sklepie powiedział, że ten akumulator wytrzyma ok 2 lat a ja mu na to, że jeśli tak, to będę bardzo, bardzo zadowolony. 

    Opony: używam letnich i zimowych. Letnie teraz mają ostatni sezon i żegnają się że mną a zimowe jeszcze najbliższa zima i też do widzenia. Po zimie zakupie całoroczne i będzie spokój. I tak jeżdżę tylko po mieście a zimy to u nas raczej już nie bywają. A w góry to ewentualnie pojedziemy żony autem. 

    Z "ulepszeń" to wymieniłem radio Blues na Swing. Koszt 250zł na znanym portalu aukcyjnym. W to lato chcę wymienić głośniki (już zakupione) i wyciszyć drzwi.
    W planach jest jeszcze dołożenie tempomatu i uszczelek dodatkowych do drzwi. 

    Do kontroli kosztów używam aplikacji na telefonie i stąd mam takie dokładne dane - polecam. 

    To chyba tyle na teraz. 

    Pozdrawiam. 

     i jeszcze jedno. Gdybym miał znowu kupić to auto to bym wziął je ponownie. Może dołożyłem radio od razu ale nie koniecznie. 
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Bardzo sympatyczny, dla mnie obiektywny opis. Gratuluję takiego przebiegu. Dużo zawdzięczasz sam sobie, swoją dbałością o R.
    Dla mnie opisane przez Ciebie "przygody" przy takim przebiegu nie są niczym nadzwyczajnym, raczej bym określił standardem.
    Czy pamiętasz, co padło w alternatorze? Czy to mechaniczna sprawa - łożysko, czy też elektryka czy elektronika?
    Trochę wcześnie odszedł akumulator, ale tu piszesz o eksploatacji praktycznie w mieście. Stąd poniekąd to jest wytłumaczenie. A jakiej pojemności miałeś aku, a jaki zamontowałeś nowy?
    Co do zużycia paliwa, to mam wrażenie, że jak na warunki miejskie, mieścisz się w średnich wartościach zużycia.
    Możesz dopisać, czy miałeś wymianę oleju co 15 tkm/1rok?
    Życzę dalszych spokojnych kilometrów za kierownicą R oraz dalszych praktycznych modów :)
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Czy darzyło się kiedyś że zawiódł cię na trasie?.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • MPI nadal trzyma poziom, ciekawe czy TSi by wytrzymał przy tak dosc intensywnej eksploatacji
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • pogratulować przebiegu i oby nadal jeździł bez awaryjnie, bo te przygody to nic strasznego po prostu eksploatacja
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • A jak z łancuchem rozrządu wymieniałeś? mam 110 tyś i zastanawiam się czy nie wymienić dla spokoju przy 120-130 tys?
  • Więc tak:
    - akumulator miałem chyba 46 i taki zamontowałem, albo 50 już nie pamiętam. Czy wcześnie padł? Nie wiem. Ja go odpalam ok 50 razy dziennie to chyba miał prawo już paść. 
    - w alternatorze padł chyba regulator,  warsztat który robił po prostu zaniósł go do regeneracji i tam go wymienił. 
    - wymianę oleju robiłem co 30 000 do 125 000. Jak gaz zamontowałem to co 15 000. Motul do vw.
    - łańcucha jeszcze nie wymieniłem, zastanawiam się nad tym ale jeszcze nie jestem przekonany do tego. Zobaczę ile to kosztuje i czy sam dam radę. Łańcuchy teoretycznie chyba są zrobione tak aby wytrzymały cały okres użytkowania silnika. Co 120 000 to się wymienia pasek jeśli jest. 
    - nie zawiódł mnie w trasie. Tylko ten alternator padł w mieście, to dojechałem do domu bez wyłączania silnika, akumulator do domu i pod prostownik aby naładować a ja w tym czasie wydzwaniałem mechaników aby się umówić na naprawę.

    To chyba odpowiedziałem na wszystkie pytania. 
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • A masz czasami po nocy jak odpalasz że słychać go przez pół sekundy po odpaleniu? bo u mnie czasami głośniejszy jest

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?