FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jaki fotelik dla dziecka?
  • Obecnie szukam fotelika i uwierzcie temat nie jest łatwy... ceny, gwiazdki i atesty, wszystko po to aby zapewnić naszej latorośli wygodną i bezpieczną podróż. Na pytanie do sprzedawców o fotelik 0 albo 0+ pasujący do Rapida najczęściej pada odpowiedź: nie wiem, strony producenckie fotelików, które ewentualnie by mnie interesowały jak Maxi Cosi, nie podają do jakiego modelu auta pasuje produkt. Zacząłem się zastanawiać nad skodoswskim ale cena wydaje mi się trochę za wysoka.
    Jeżeli macie doświadczenia z doborem fotelika, podzielcie się nimi, proszę bo ja powoli zaczynam wymiękać.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Jacek jeśli mogę ci coś doradzić oczywiście to zależy od twoich funduszy to zdecydowanie polecam foteliki Recaro (zresztą na necie wszystko pisze) http://recaro-polska.pl/

  • Dzięki Matador! Jak najbardziej cena jest do przełknięcia, szkoda tylko, że nie mają w ofercie takich 0-18 kg. Posłużyłby dłużej.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Mam juz 11 miesięczne dziecko, do 10 miesiąca woziłem je w nosidełku maxi cosi, a teraz zakupiłem fotelik z recaro young sport (9-36kg), jesli chodzi o montaż i dopasowanie do auta nie było żadnych problemów.
  • A powiedz czy to nosidełko jest wygodne, dla dziecka i w użytkowaniu, wkładanie, wyjmowanie, zapinanie itd.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • @Jacek
    Ja również mierzę się z tematem, na początku dziecko trzeba wozić tyłem do kierunku jazdy i najlepsze do tego jest nosidełko. Ja mam zakupione razem z wózkiem 3w1 Adamex CARLO DELUX 0-10 kg. Nie wiem czy ma sens zakupować pierwszego fotelika 0-18 kg, bo jak dziecko już siedzi to zaczynasz je wozić przodem do kierunku jazdy i fotelik trzeba wymienić na większy
    @Furzynski
    jak się sprawuje fotelik z recaro young sport (9-36kg)?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • @andrzejn a wozisz je na tylnym czy przednim siedzeniu?
    Wydawało mi się, że 0-18 kg byłby optymalnym wyborem, choć wybór jest dużo mniejszy niż 0-13 kg. Co do wózka, to jak z jego funkcjonalnością czyli jak się składa, czy dużo zajmuje miejsca w bagażniku?
    @Furzynski dzięki za info.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • W nosidełku woziłem dziecko na przednim jak i na tylnym siedzeniu, zapinanie i wkładanie wg mnie bardzo wygodne. Tak jak kolega andrzejan pisze dziecko trzeba wozic tylem do kierunku jazdy a jak sie wozi na przednim siedzeniu wyłączyć poduszkę powietrzna.
    Jeśli chodzi o fotelik recaro to jestem zadowolony, dziecko lubi w nim siedziec, no i same mocowanie w aucie jest wygodne a czesto zmieniam foelik z auta do auta.
  • Ja mam dziecko 10 miesięcy. Od początku jeździ w nosidełku zakupionym razem z wózkiem Maxi Cosi. Szybki i wygodny montaż. Śpiącego malucha odpinam razem z fotelikiem i zanoszę do domu bez budzenia. W najbliższych dniach planuję zakup czegoś większego bo małemu nogi wystają z nosidełka :)
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • miałe maxi cosi City i jest fajny.

    co do fotelików to pod względem wygody dla dziecka lepiej kupować nie te kilku rozmiarowe... są uniwersalne, nie są rozkładane itd. itp
    polecam portal foteliki.info a moje doświadczenia macie tutaj!

    http://tatapracujacy.blogspot.com/2012/12/wybor-fotelika-powyzej-9kg.html

    oraz co do drugiego fotela

    http://tatapracujacy.blogspot.com/2013/01/test-fotelika-romer-safefix-9-18kg.html
  • @GaPa Dzięki! Linki też przydatne, widzę, że trochę blogujesz :)

    @amiskiew nosidełko wpinasz na bazę czy bezpośrednio pasami?

    Gdyby ktoś z Warszawy i nie tylko miał ochotę to 31.05 będzie dzień otwarty producenta fotelików Maxi Cosi:
    http://www.sklep-tosia.pl/dzien-otwarty-maxi-cosi_a379
    Impreza obowiązkowa dla szukających "tronu" dla swojej pociechy.

    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • @Jacek
    Jeszcze nie wożę (zostało jeszcze do 4 tygodni :-D), ale będę woził na tylnym siedzeniu za kierowcą, ponoć najbardzej bezpieczne miejsce w samochodzie.
    Co do wózka to po złożeniu ma wymiary
    dł/szer/wys 82/62/38, ale przy tak dużym bagażniku (liftback) nie ma to znaczenia
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • @Jacek - nosidełko zapinam pasami. czas wpięcia ok 10-20 sekund więc nie widziałem powodu kupowania bazy.
    @andrzej - Jeśli będziesz jeździł z drugą osobą to dziecko może siedzieć za kierowcą, ale jeśli jedziesz tylko z dzieckiem to prawdopodobnie będziesz woził albo z przodu, albo  na tylnym siedzeniu ale za pasażerem. Sadzając dziecko za kierowcą nie będziesz go widział. A małe dziecko czasami się zachłyśnie i nie zobaczysz czy oddycha czy się dusi. Ja wolę za pasażerem, moja żona wozi koło siebie czyli na siedzeniu pasażera.
    Z własnego doświadczenia wiem, że ojcowski instynkt i tak powoduje że w razie wypadku starasz się uderzyć oszczędzając dziecko.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @andrzejn
    No to gratulacje!

    @amiskiew dzięki.

    A ja z kolei znalazłem info, że najbezpieczniej fotelik ustawić, z tyłu: na środku bo daleko od drzwi albo po prawej, bo za kierowcą jest najmniej bezpiecznie w razie wypadku.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Co do fotlika 0-9kg to jeżeli zaplanujesz że baza będzie służyć do drugiego fotelika to ok, koszt 600zł nie jest tak przygniatający bo będziesz używał zestawu przez 3-4 lat
    Nosidełko Maxi-Cosi bardzo szybko się zapina na pasach jednak dla żony chcę kupić teraz zestaw z bazą bo mam obawy czy czegoś nie pomnie. Tak tylko trzeba kliknąć i już...

    Ze swoim dzieckiem jeżdżę bardzo dużo bo w foteliku przez około rok czasu przejechał jakieś 15-20kkm :) chwalę sobie bardzo Romera, jednak nosidełko kupię kolejne Maxi-Cosi, Recaro jest fajne, ale w wersji fotelik 9-18 (young bodaj) ma tylko 3gwizadki, choć jest to już wystarczające choć ja wolę 4 gwiazdy

    Jak ktoś szuka fotela dobrego ale budżetowego to dobrym wyborem jest Maxi-Cosi Priori i Pearl...
  • Wczoraj przymierzyłem nosidełko peg perego i okazało się, że tylny pas jest za krótki :-( brakuje dosłownie dwa centymetry, z przodu montuje się bez problemu, dlatego chyba jednak baza + fotelik.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Moje pasuje i mam jeszcze ok 5 cm zapasu :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Na początek i tak musicie kupić nosidełko innej opcji nie ma. Co do propozycji by kupować od 0 zera do 18 kg odradzam z doświadczenia będziecie tylko przeklinać dzień zakupu takiego badziewia. Jako drugi fotelik polecam firmę espiro od6 do18 jest to fotelik z regulowanym pochyleniem siedziska i ma przystawkę na pasy oraz pasy 4/5 punktowe. Na waszym miejscu pomyślał bym o isofixie wygoda i bezpieczeństwo w jednym. Obecnie mój syn ma 4 lata i zakupiłem fotelik graco praktyczny ale jak zapinam pas muszę lekko przesunąć fotelik by nie zasłaniał "gniazda" zapięcia pasów.

    andrzejn polecam sklep tik-tak w mińsku powinieneś już chyba znać ten sklep. Co do fotelika rozmawiaj z właścicielem na pewno będziesz zadowolony.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Dzięki cezar.
    Tak znam ten sklep, a co do fotelika (drugiego) rozważam zakup właśnie z mocowaniem isofix
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • No i czas najwyższy zakupić wreszcie fotelik. Uff... wybór to niezły tor przeszkód. Przy okazji okazało się, że nie wszystko złoto co się świeci a reklama faktycznie jest dźwignią handlu. Ale nieocenionym jest sprzedawca znający się na tym co sprzedaje a nie wciskający klientowi kit. Tak, więc wybór padł na fotelik Kiddy Evolution pro 2.
    Dlaczego?
    1. ADAC testował ten fotelik i uzyskał wcale dobre noty. Ma solidną konstrukcję, choć do lekkich nie należy. :)
    2. Okazało się, że mój pierwszy typ czyli Maxi Cosi wcale nie jest taki super jak się trąbi w sieci. ;) mieli jakieś problemy z materiałami, konstrukcja też nie jest taka super.
    3. Cena. W necie jest za ponad 700 PLN w sklepie znalazłem za 550 PLN.
    4. Producent jest w Niemczech.
    5. Fotelik posiada funkcję leżaczka. Do noszenia się go wypłaszcza, do jazdy dziecko jest w pozycji półsiedzącej. Jest to bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Jacek najlepszym sposobem jest odwiedzić sklep w którym nikt nie zrobi problemu i będziesz mógł przymierzyć fotelik w twoim samochodzie a nie na ich fotelu który stoi przy wystawie. Przeważnie są to fotele przednie a dziecko częściej wozimy na tylnej kanapie a i zapięcie nie mamy tak wystających zapięć oraz tak wyprofilowanych siedzisk foteli.
    Faktycznie wybór fotelika nie jest prosty jak nam sie wydaje. Szukając dla swojego smyka "wehikułu" przed kupnem sprawdziłem kilka jak nie kilkanaście modeli.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?