FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid LB By Fineboy
  • Siemanko!
    Przyszedł czas, abym i ja pochwalił się swoim rapidem.
    Troszkę zwlekałem z tym, ale w końcu się zmobilizowałem.
    Datą pierwszej rejestracji jest 27.11.2013r.
    U mnie jest on od Lutego 2018.
    Wersja wyposażenia to ambition max.
    Potwór jaki drzemie pod maską to 1.2 TSI 105 KM :P
    Póki co jest seria, ale mam na niego kilka planów, więc z czasem coś się będzie działo :D

    Wykonane zmiany:
    -Zmienione radio na RCD340(Android Auto, Car play, mirror link)
    -Felgi 17" z wersji Monte Carlo
    -Oświetlenie tablicy rejestracyjnej LED
    -Lampy bi-xenon z led (z wersji poliftowej)
    -Grill plastry miodu
    -Czarna ramka grilla
    -Nowe dywaniki (wesja poliftowa)
    -Przyciemnienie szyb z tyłu 80%
    -Manetki z wersji poliftowej
    -Tempomat
    -Jakieś duperele w komputerze (Staging, hhc, ops itd.)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • Gratulacje wyboru! Szerokiej i bezawaryjnej jazdy!
    Przy odrobinie wolnego czasu - napisz jakie masz spalanie, jaki przebieg, jak z wymianą płynów czy części, jakie masz swoje uwagi. No i dalsze fotki :)
    Możesz też uzupełnić swoją stopkę, będzie na bieżąco wiadomo o Twoim R.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Spalanie w mieście, to różnie zależy jak ciężką nogę mam danego dnia, ale gdzieś koło 8l/100km, 9l/100km jest. Ostatnio jak jechałem do Warszawy to na komputerze pokazywało mi spalanie 5,7l/100km. Zauważyłem że za miastem tak mega na luzie, nie zwracając uwagę na jakieś eco itp. to 6l/100km to taka norma.
    Co do przebiegu to troszkę już ma nachulane bo 138000km, ale cała historia podczas zakupu była udokumentowana, dzięki czemu nie przeraził mnie taki przebieg, a autko było dobrze serwisowane,
    W listopadzie czas na przeglądzik, więc i wtedy oleje, filtry itd. No i na wiosnę z tego co patrzyłem to trzeba będzie klocki wymienić.

    Czas na pierwsze zmiany :)
    Na pierwszy ogień poleciało radio Blues z zestawem głośnomówiącym Nokii. Zamieniłem je na RCD340 z mirrorlinkiem, android auto i apple car play.




    Tak jeszcze przglądając akcesoria do rapida znalazłem ledowe podświetlenie tablicy, to pomyślałem że je kupie.

    Zwykłe żarówki


    Żarówki led


    Dorzucam jeszcze parę foteczek rapidka.





    Po weekendzie jak wrócę z wyjazdu obowiązkowo biorę się za ogarnięcie autka, bo aż przykro jakoś na takiego brudaska się patrzy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • Czas na kolejną zmianę :D Mniej więcej w połowie drugiej części Sierpnia trafiła się fajna okazja na felgi do Rapida z wersji Monte Carlo, szkoda było nie skorzystać z takiej oferty :))
    image

    Jako, że autko o wiele lepiej wygląda, to porobiłem jeszcze parę fotek. Myślę że na tych felgach jest naprawdę fajnie. Jeszcze jak z czasem wpadną dokładeczki z monte carlo to już w ogóle będzie cudnie :D
    image
    imageimageimage
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • Faktycznie, z tymi felgami jest super!
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Na tych felgach jest kozak
    Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik
  • Dawno nic nie wstawiałem i troszkę się zakurzyło w tym wątku, ale pojawiły się małe zmiany więc wydaje mi się, że można odświeżyć troszkę ten temat. Przyszedł do mnie vcds więc dokodawane zostało kilka funkcji takich jak: 
    -Test wskazówek (staging)
    -Wyświetlanie pracy czujników parkowania na ekranie radia
    -Dodatkowy ruch wycieraczek (otarcie łez, czy jakoś tak to jest określane)
    -Zamknięcie auta po przekroczeniu 20km/h
    -Otwarcie auta po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki
    -Hold Hill Control
    Po zimie, z jakieś 2 miesiące temu, rapidos został dokładnie umyty, wyglinkowany i nałożony został wosk oraz niewidzialna wycieraczka.
    I tak obecnie się prezentuje :D
    image
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • Hej, łady rapid :)
    Możesz napisać gdzie kupiłeś radio i czy był jakiś problem z podłączeniem?
    Rapid LB | 1,6 TDI | 2014 | Ambition Max | Biały | 145k | Wrocław
  • Nadszedł w końcu czas, kiedy mogę się pochwalić ciekawymi zmianami w moim rapidzie. 
    Wymienione zostały dywaniki na te z wersji po liftowej ze względu na to, że w dywaniku kierowcy była dziura. Co do różnic między nimi to są i na plus dla tych po liftowych, są one bardziej sztywne, a przednie są dłuższe. Wzór jest inny i uważam, że ładniejszy, ale to jednak rzecz gustu (mogę potem wstawić jak wyglądają w samochodzie).
    Kolejno przyciemnione zostały tylne szyby w 80%. Zastanawiałem się jeszcze nad 95%, jednak stwierdziłem, że taki stopień przyciemnienia to jednak będzie już "beton". 
    Wymieniłem stadardowy grill na grill w stylu honeycomb. Od tyłu podklejona została siatka (patent pożyczony od @bagsiu). Do tego wymieniłem chromowaną ramkę grilla na czarną black magic. Kolejną i ostatnią, ale za to najciekaszą rzeczą są lampy. Ze zwykłych halogenowych zmieniłem na poliftowe bi-xenon z led. Lampy działają w pełni (ściemnianie itp.). Do pełni ich sprawności nie obyło się bez dodatkowej wiązki, którą wykonał dla mnie @pkielech

    Ze zdjęć auta mam tylko takie sensowne, ale w weekend chcę się wziąć za ogarnięcie autka po lecie i przygotowaniu go na zimę, więc wtedy zrobię parę strzałów i pokaże auto z kilku perspektyw, gdzie będzie widać więcej szczegółów. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • Cześć wszystkim,
    z racji, że ostatnio napotkała mnie początkowo nie miła niespodzianka, natrafiła się okazja na nowego moda w aucie. Jakiś czas temu, prawdopodobnie jakiś kamyczek uderzył dość solidnie w przednią szybę, co spowodowało, że po kilku dniach/tygodniach (nie pamiętam ile minęło czasu dokładnie), w miejscu gdzie był odprysk szyba zaczęła co raz to bardziej pękać.


    Trafiło się na tyle dobrze, że wraz z ubezpieczeniem miałem wykupione ubezpieczenie szyb, dlatego wymiana odbyła na koszt ubezpieczyciela. Pierwszy plan, był taki, aby zmienić szybę, na taką jaka była wcześniej bez żadnych udziwnień. Jednak nie był bym sobą gdybym nie zaczął kombinować, więc zadzwoniłem do ubezpieczalni i udało mi się dogadać aby zamiast zwykłej zamontować szybę z uchwytem na czujnik deszczu.

    Tak więc od powiedzmy tygodnia, lub dwóch w autku jest zamontowany czujnik czujnik, deszczu i światła. Doszło również foto chromatyczne lusterko, choć plan był montować oryginalne z rapida po 2015 roku, to jednak zmieniłem swój pomysł i zamontowałem bezramkowe lusterko z passata b8.



    Co prawda, aby to wszystko działało jak należy musiałem wykonać wiązkę dla lusterka i czujnika. Na razie niestety są tylko automatyczne wycieraczki, ponieważ podłączenie lamp w rapidzie do 2015 bez czujnika światła, jest zrobione w sposób "starodawny" i nie światła nie są sterowane przez bcm :( Dlatego kiedyś będę musiał ogarnąć te wiązki, tak aby czujnik sterował również światłami.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • Super mod też myślałem nad czujnikiem deszczu. Póki co  mam automatyczne światła dzięki wymianie czujnika w podszybiu i zamianie dwóch
    kabli we włączniku świateł.
    http://rapidklub.pl/discussion/1938/doposazenie-w-easy-light-assist#Item_7
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Hej wszystkim, od ostatniego postu troszkę znowu się pozmieniało, nie ukrywam, że dość dawno chciałem podrzucić tutaj jakieś zdjecia, ale zbrakło czasu, a też lenistwo swoje zrobiło, ale jednak w końcu się zmobilizowałem i o to jest ten post.

    Na początek czas na zmiany z przełomu października/listopada 2020. Wprawne oko na poprzednich zdjęciach mogło coś zauważyć (dekor deski). Tak więc udało się znaleźć boczki drzwi z polifta z wersji ambition lub elegance (dokładnie nie wiem), które zamiast być całym wielkim plastikowym elementem z chromowaną klamką są również dekorem. W moim przypadku jest to piano black względem moich poprzednich boczków miejsca ze "skóry" są przeszyte białą nicią. Dodatkowo kupiłem razem w zestawie dekor oraz kratki nawiewu z polifta. Niestety ostatecznie z nich zrezygnowałem ze względu na ich stan. Panowie którzy to demontowali nie omieszkali potraktować ich solidnie śrubokrętem co wiązało się z tym, że chromowane ramki itp zostały zniszczone. Postanowiłem na razie okleić na piano black obecny dekor, lecz ten efekt mnie nie zadowola. Osoby bardziej zaznajomione z tematem wiedzą, że z folii nie uda się uzyskać idealnego lustra, dlatego dekory zostaną pomalowane albo po prostu kupione gotowe pomalowane w salonie skody.

    Kilka zdjęć jak obecnie wygląda wnętrze:




    Kolejną zmianą w tym okresie były lampy z tyłu. W wersji poliftowej pojawiły sie tylko dla Liftbacka lampy w wersji ledowej. Wcześniej udało mi się wymienić zwykłe na bi-xenon z led, więc do spójnego wyglądu brakowało tych lamp. Znalezienie w tamtym okresie nie było łatwe, ale po kilku miesiącach poszukiwań udało sie. 
    Poniżej różnice w wyglądzie samych lamp:


    Jako ciekawostka, skoda w rapidach od 2017 czyli poliftach postanowiła zrezygnować z tych jasnych zwykłych lamp i zostały montowane przyciemnione zwykłe lub przyciemnione ledowe. Mimo wszystko krąży w głowie nadal myśl, aby przyciemnić troszkę bardziej tylne lampy.


    (Tutaj jeszcze zdjęcie jak świecą w nocy, efekt na żywo uważam, że jest znacznie jeszcze fajnieszy).

    Mniej więcej w tym okresie również poszukiwałem halogenów z wersji poliftowej, które posiadają ciemne wnętrze oraz sam ich kształ jest bardziej smukły i ciekawszy. Na szczęście trafił się komplet w bardzo dobrym stanie i jeszcze lepszych pieniądzach. Oczywiście zmiany wymagały również wszystkie trzy dolne kratki zderzaka.


    Uważam, ze teraz z zewnątrz auto wygląda zdecydowanie bardziej świeżo i ciekawiej. Tym samym udało mi się jeszcze bardziej przyciemnić wygląd auta eleminując elementy jasne w kolorze chromu (jeżeli tak to można nazwać). Zostało jeszcze usunąć napisy z tylnej klapy i wymienić znaczki na takie w połączniu czarnego z kolorem nadwozia, ale obecnie wydatek rzędu 400 zł (tyle ceni się czeski sklep, który chyba jako jedyny posiada znaczki w takiej kolorystyce jaka mnie interesuje) na emblematy postanawiam zostawić na później.

    Teraz czas na modyfikację sprzed 2 tygodni. Nie ukrywam chodziło mi to sporo czasu po głowie. Jednak ostatecznie stwierdziłem, że życie jest jedno i trzeba to zrobić. Jest tym wymiana klimatyzacji ręcznej(climatic) na automatyczną (climatronic). 

    (Zdjęcie w trakcie prac)

    Dużo czasu chcąc nie chcąc musiałem spędzić na wstępnym przygotowaniu się do tego m.in. porównanie wiązek elektrycznych, dobór odpowiednich podzespołów takich jak czujniki temperatury oraz nasłonecznienia, panelu climatronica, nagrzewnicy (która co ciekawe występowała w różnych wariantach), przewodów, konektorów oraz kostek. Po ogarnięciu tego wszystkiego zostało jedynie przejść proces demontażu deski oraz jej wszystkich elementów, demontaż tej metalowej belki ze zdjęcia powyżej wymiany nagrzewnicy, przerobienia wiązek i dobrego złożenia tego wszystkiego w całość. Mimo ogromu czynności jakie trzeba było zrobić udało się wszytko wykonać. Climatronic działa dobrze, deska nigdzie nie skrzypi i nie stuka, a ja mogę cieszyć sie kolejną ciekawą funkcjonalnością mojego auta. Jednocześnie mogę też pokazać, że jest to proces możliwy do wykonania jednak nie jest on prosty łatwy i szybki (choć drugi raz zrobił bym to zapewne szybciej :D).
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • Fineboy_ z ciekawości jaki koszt finalny na gotowo części plus montaż i uruchomienie climatronika?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • gluszke20
    To tak:
    -nagrzewnica, panel climatronica i czujnik nasłonecznienia ok 680zł
    -Konektory, wtyczki, kable, czujnik temperatury ok. 150zł (tak mniej więcej, bo zamówiłem znacznie więcej kabli i konektorów ze względu na planowane kolejne mody)

    Więc sumarycznie wyszło mnie to ok. 830 zł. Wiadomo cena mogła by być niższa lub wyższa w zależności od ceny nagrzewnicy, panelu itp. 

    Montaż i uruchomienie to akurat nic mnie nie kosztowało (poza butelką dobrego trunku dla kumpla za udostępnienie garażu), ponieważ wszystko wykonałem sam od wymiany, po odpowietrzanie układu chłodzenia, jakieś adaptacje klap itp.

    Oczywiście, jeżeli uda się sprzedać starą nagrzewnicę i panel nawiewów to zawsze ostateczna cena całej tej zabawy troszkę się zmniejszy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • Fineboy_ jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili! Czy masz namiary na takie tapicerki drzwi z black piano, ew. ich numery katalogowe?
    Do Twojego projektu pasowałaby taka gałka: https://allegro.pl/oferta/skoda-rapid-edition-5jb-galka-mieszek-5jb711113al-7719239593  
    U mnie wyszła tak:


    image
    20210806_130629.jpg
    1512 x 1788 - 803K
    Rapid SB | 1.2 CBZA 120KM| MY15 | Style+ | Zielony Ralye Green | 92000 km | Warszawa
  • piejaque Dzięki za link, gałka na pewno do wymiany, bo moja już powycierana, więc będę szukał takiej z tymi białymi szwami, jedyne co to bym zmienił ten dekielek na wersję bez napisu edition. Ciekawe w sumie czy jest też taka wersja ręcznego z tymi szwami. Co do boczków, to niestety nie mam numerów, ale za jakiś czas będę demontował boczek pasażera, bo rolka od szyby zaczeła piszczeć i trzeba ją przesmarować, więc wtedy mogę zerknąć czy jest jakiś numer i podesłać.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?