FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Większe hamulce
  • Witam
    Czy ktos z forumowiczow zakladal wieksze hamulce do swojego rapida?
    Mysle nad swapem na wieksze i nie wiem dokladnie co moge wsadzic zeby nic nie przerabiac. Teraz hest chyba 288 z przodu i 256 z tylu. Mozliwe ze podejda 312 i 288 z octavi albo a3 8p ale pewbosci nie mam. Prosze o pomoc jesli ktos cos robil z heblami.
    dziekuje
    pozdrawiam
  • z tyłu jest 230mm
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Z przodu 312 wejdą, ale trzeba zmieniać zwrotnice, z tyłu trzeba zmieniać belkę jak dobrze pamiętam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Carlito1985
    I co zgłębiałeś temat większych hamulców?
    Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik
  • Jeszcze nie ogarnalem. W zime bede chcial kupic zwrotnice z zaciskami z octavii rs ,przygotowac przez zime i na wiosne na auto. Szkoda ze z tylem jest kombinacja z belka wiec trzeba zrobic tylko przod. Praktycznie wogole nie ma info w necie na temat wiekszych hamulcow, juz nie mowiac dowiedziec sie z pierwszej reki od kogos kto to robil. Jest pelno bigbrake kitow dla rapida ale nie bede pakowal ponad 1k e w hamulce. 
    Jak by ktos rozdziewiczyl temqt to prosze o info.
    Pozdro
  • Wydaje mi się że do 312 wystarczy większe jarzmo tak jak to było w Oct 1 jesli ktoś miał 288.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Maciektsi
    Mi też się tak wydawało ale nie byłem pewien więc nic nie pisałem
    Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik
  • Jednak jeszcze Rapid zostaje w moich rękach i pytanie stąd czy nie myślał o większych hamulcach do Rapid bo chce lekkiego chipa zrobić A nie koniecznie jestem zadowolony z seryjnych hamulców, co ktoś poradzi?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja zmieniłem zwykłe na nacinane nawiercane i jestem zadowolony. Chociaż mogła być większa tarcza :) 
    IMG_20190322_153752 [50%].jpg
    1368 x 1824 - 346K
    IMG_20190404_154408 [50%].jpg
    1368 x 1824 - 368K
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Ile za komplecik zapłaciłeś? i co to za firma? ;)
    Kolego PinkFloyd a jak u Ciebie?
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Rotinger 390 zł +klocki 200 ate ceramic
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Ja nie muszę ,bo w serii mam tarcze 288mm, a są w Rapidzie też 256mm. W octaviach podstawowych są 276mm. Tarcze oryginalne są bardzo dobre, ważne kupić miękkie klocki, szybciej się zużywają ale super hamują i zwiększyć ciśnienie w układzie hamowania jak sterownik pozwala. Seryjnie Rapid od 2016r hamulec ok 37m że 100km/h więc jest bardzo dobrze. Sam wymieniałem do Passata r36 tarcze i klocki na zamówienie robione w USA do Nissana gtr i i itp. Same tarcze komplet 2800zł. Owszem wreście się nie wichrowaly z awaryjnego hamowania z dużej prędkości ale hamują tak samo jak seria, różnicy nie widzę, plus nie spadała wydajność po ostrym traktowaniu i tyle.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Miałem kiedyś nacinane i nawiercane, problem taki ze po 50tys km musialem rozebrac i wyczyścić wszytstko bo nacięcie i nawierty od wewnetrzej strony zaszyły okładziną (klocki wytrzymały mi ok 100tys km), ale lepiej to hamowało.
    Sprawdzałem ogolne katalogi i podają one tarcze do rapida przód 256mm, zmierzyłem swoja na szybko i ma 290mm obstawiam, że ma 288mm bo mierzyłem je metrówka, wg mnie przy papciu 215mm nie ma sensu kombinować, bo hebel jest juz zacny przy tej masie auta.
    RAPID LIFTBACK |1.0 110KM|2018|STYLE PLUS|CZERWONY|40.000KM|PIŁA
  • Witam
    ... a jam mam 90kM i seryjnie tył na bębnach. Jak wygląda sprawa zamiany na tarcze(przód pewnie też jest wówczas większy). Może ktoś kto powiększał i ma standard z 110KM do sprzedania..
    Seat Toledo IV|1,2 CJZC 90km| MY17| Reference z pakietem Comfort +| niebieski(Mediterranean Blue|30tys|Tychy
  • @tomgra74, da się to zrobić. Musisz kupić jarzma, zaciski, przewody hamulcowe, linki ręcznego i wszystkie pierdółki do montażu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Maciek_1991 Dzięki za info. Rozumiem że to dotyczy tyłu, a przód ?. Tarcza, zacisk są większe ?
    Seat Toledo IV|1,2 CJZC 90km| MY17| Reference z pakietem Comfort +| niebieski(Mediterranean Blue|30tys|Tychy
  • Ja mam 105KM, tarcze z tyłu, a z przodu tarcze mają średnicę 288 mm. Nie mam pojęcia jaką mają przy bębnach. Podeślij mi VIN to sprawdzę jaką masz.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Pytanie tylko co z korektorem siły hamowania, czy abs ogarnie temat?, czy będą błędy?
    RAPID LIFTBACK |1.0 110KM|2018|STYLE PLUS|CZERWONY|40.000KM|PIŁA
  • W R nie spotkałem korektora. Wiele tematów załatwia system ABS. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dobry wieczór, 
    Ostatnio też zainteresował mnie ten temat. 
    W odziedziczonej Skodziance mam 256mm z przodu i bęben z tyłu. 
    Czy zmiana na 288mm wymaga oprócz zmiany zacisków i jarzm zmiany innych elementów?
    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?