FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dodatkowe schowki w bagażniku i pełna osłona pod silnikiem ?
  • Witam. Mam do was pytanie czy kupował ktoś dodatkowe schowki do bagażnika po lewej i prawej stronie nr kat. 5JA8671459B9 5JA8671469B9 ? Czy ktoś wie jak się je montuje na jakieś śruby czy to się może jakoś wkleja ? A drugie pytanko dotyczy pełnej osłony (wygłuszenia) pod silnikiem - otrzymałem ze Skody numer katalogowy 6R0825235B ale wydaje mi się że ten numer dotyczy osłony dla Rapidów z silnikiem Diesla a ja mam TSI 105KM w związku z tym znalazłem informacje że powinna być na końcu tego numeru literka A 6R0825235A ?? Ktoś jest w stanie to potwierdzić ? Dzięki na odpowiedź
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @Przemo74
    Starałem się dowiedzieć jak jest z tą osłoną w salonie, bo również jestem zainteresowany, ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi, także przyłączam się do pytania, silnik taki jak powyżej.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • w katalogu części można zmówić jedynie te plastykowe ścianki - nie ma możliwości zakupu prowadnic w których są mocowane do wykładziny. W Krakowie te ścianki mieli w cenniku po ok 25 zł a w Warszawie po ok 15 zł (fizycznie na stanie ich nie mieli)
    Rapid LB | 1.2 MPI LPG 75KM | MY14 | Ambition Komfort |Corrida |W-wa
  • Mam odpowiedź ze Skody: 6R0825235A jest przeznaczona do silnika benzynowego, a 6R0825235B do silnika diesla (wysokoprężnego). Jeśli chodzi o te schowki (ścianki) to ja otrzymałem zupełnie inną kwotę 94zł za jeden !!! Montowane z informacji jakie uzyskałem na blachowkręty, ale nie wiem czy samemu można to założyć i czy są miejsca gotowe już w bagażniku gdzie te blachowkręty można samemu wkręcić dla tych schowków ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @Przemo74
    Wiesz może jaki jest koszt zakupu osłony: 6R0825235A
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • 180zł
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • 180zł to rozumiem, że cena samej osłony bez montażu
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  •   Czy koledzy mogą powiedzieć o jaką osłonę dokładnie chodzi, bo jeżeli o tę plastikowa pod silnikiem to przecież jest w standardzie, chyba że coś się zmieniło, albo chodzi o jakąś dodatkową ?
  • W standardzie nie ma pełnej, jest częściowa, przynajmniej w tsi.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Mam tsi 105 km  2013 r. i mam płytę pod całym silnikiem i skrzynią biegów.
    wersja Elegance
  • Tak 180zł bez montażu.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Odpowiedź jaką uzyskałem z serwisu: "Pełna osłona ze względów bezpieczeństwa nie jest montowana w samochodach z silnikiem benzynowym."
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • konwel- mogłeś się spytać o jakim bezpieczeństwie mówią, bo jeżeli można tę płytę dokupić i samemu zamontować, to czegoś tu nie rozumiem.A ja dalej twierdzę, że mam taką płytę i nie wiem o co tu chodzi ?
  • u mnie osłona jest tylko w przedniej części silnika, dalej nic nie ma, przynajmniej pod silnikiem. w dalszej części też jest obudowa.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Czyli co montować czy nie ? I o jakie bezpieczeństwo chodzi przegrzania się silnika ??
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Zdjęcie nie jest najlepsze, ale widać chyba ze płyta jest pod całym silnikiem.
    1.jpg
    2048 x 1536 - 282K
  • Nie wiem gdzie jest problem ale w 2007 roku kupując Skoda Fabia 1.4 w benzynie zadałem pytanie w salonie dlaczego jest tylko częściowa osłona silnika .. co Skoda oszczędza? ponieważ miałem poprzednia Skodę z Silnikiem TDI ..uzyskałem taką odp cytuje: Ponieważ w silniku benzynowym jest wyższa temp oleju wiec miska olejowa musi być odsłonięta w celu lepszego chłodzenia ..dalej nie wyjaśniałem bo uznałem ze tak ma być...a czy tak czy nie najlepiej jeśli by wypowiedział się ktoś kto jest specjalistą w tym zakresie czy tylko oszczędność zwykła..a tak nawiasem po 7 latach gdy ja sprzedawałem nie było widać jakiegoś większego zabrudzenia..także cała osłona może to bardziej estetyka... choć z osłonami w Skodach myślę tak bywa kupując teraz Rapida tez nie mam osłony nad silnikiem próbowałem wyjaśnić w salonie nie potrafili dzwoniąc do Skody powiedzieli mi ze nie montują od czerwca ub r..a dlaczego? już nikt nic nie odpowiedział..
  •  Niestety obawiam się ,że to po prostu kolejne oszczędności, a nikt ze Skody nie chce się po prostu do tego przyznać i wymyślają jakieś teorie. A skoro w moim Rapidzie producent zamontował taką osłonę to naraża mnie na awarię silnika ?
  • Nie wiem..ja napisałem co usłyszałem w salonie w 2007 roku ..i to uznałem ze jest prawdą...a jaki jest fakt nie wiem co i dlaczego ponieważ do dziś dnia nikt mi nie odpowiedział 
  • Dziwna sprawa z tą osłoną - czyli albo oszczędności albo bezpieczeństwo ?! Jak widzę po tym forum i wersjach samochodów jakie mają forumowicze to jedni mają coś inni tego nie mają chociaż są to same wersje - np. jedni mają cyfrowy wskaźnik poziomu paliwa inni nie itd. Widać w Skodzie jako firmie jakiś chaos - byle sprzedać jak najszybciej i byle jak raz taką wersję raz taką
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?