FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zapach benzyny na postoju z nawiewów
  • Dzisiaj po trasie, a dokładnie na postoju poczułem  przy zapalonym silniku zapach benzyny wydostajacy się z nawiewu . Dzien wcześniej tankowałem do pełna, a nawet ciut więcej. Czy to mogło mieć wpływ? Oczyściłem otworek odpowietrzający pod korkiem wlewu paliwa bo był zabrudzony, ale nie pomogło. Gdzie szukać powodu? 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Otwór pod korkiem wlewu paliwa to nie otwór odpowietrzający. To odpływ wody z "komory" korka wlewu. Z drugiej strony wlewu, do tego otworu dołączona jest rurka, odprowadzająca wodę w dół. Po zdjęciu nadkola widać to najlepiej. Możesz tam nalać trochę wody, powina zaraz wylecieć za tylnym kołem.
  • @malutki - dlatego nic nie pomogło :)
    Poruszałem też takim małym elemencikiem ktory widoczny jest po lewej stronie we wlewie paliwa, myśląc że to może odpowietrznik. Ale też bez zmian
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Wlot powietrza do kabiny jest z kanału wodnego, oddzielonego grodzią od komory silnika. Powietrze jest zaciągane poprzez kratki wlotu (plastikowej pokrywy) z pod szyby. Nie ma bezpośredniego połączenia/przejścia powietrza z komory silnika do kanału wodnego.
    Stąd albo zaciągnąłeś zapach paliwa od innego, zewnętrznego zródła albo musiałbyś mieć bardzo duży wyciek paliwa w komorze silnika, by wypary benzyny dostały się do kanału i dalej do kabiny.
    Nie podajesz, czy to było jednorazowo czy objawy występują częściej, ciągle. Nie zaglądałeś do komory silnika?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Objawy mam cały czas od dzisiaj rana. W trasie nic nie czuć.
    Sprawdzałem komorę silnika i tam nic nie czuć ani nie widać. Na inym forum wyczytałem że w fabii uszkodzeniu ulegała katowa rurka wchodząca do pokrywy zaworów, ktory miała służyć do odpowierzenia. Taka niby odma
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Usterka znaleziona.
    Tak jak pisałem wyżej standardowa wada skody jeszcze od czasów Fabii.
    Ktoś może wie jak się nazywa to coś ze zdjecia. Niestety końcówka został chyba w pokrywie zaworów lub wpadła do zaworów. 

    IMG_20180903_090604.jpg
    2452 x 2669 - 2M
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • To raczej niewłaściwe obchodzenie się z przewodami podczas prac w komorze silnika, np. przy wymianie filtra. Ten wężyk nie ściąga się z króćca, tylko z drugiej strony, od obudowy filtra powietrza. Wprawdzie tam idzie ciężej, ale nie ma ryzyka uszkodzenia plastikowej kształtki, jak w Twoim przypadku.
  • Nigdy nie wykonywałem samodzielnie prac w moim Rapidzie, więc albo stało się to w serwisie Skody albo to co bardziej podejrzewam wada materiału co ewidentnie pasuje do usterek Skody
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • To jest odma
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • A jak się nazywa ta końcówka  albo jaki ma numer? 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Wyślij mi VIN na PW
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Wg mnie to zawór odpowietrzenia odmy

    030103175B

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Problem rozwiązany. Zawór odpowietrzenia odmy kupiłem w ASO Skody za 76 zł. Dostępny od ręki. W innym sklepie cena oryginału (zamienników brak) 105 zł.
    Resztki zaworu udało się wyjąć razem z gumowym pierścieniem w który wchodzi zawór.
    Podejrzewam, że jakieś mniejsze elementy zostały wessane pod pokrywę zaworów, ale przestudiowałem rosyjskie i skandynawskie fora (VW, Skoda) i podobno ten plastik nie może zrobić szkody.
    Potem włożenie samego pierścienie, wymiana zaworu na odmie i zamontowanie w gumowym gnieździe.
    Do wymiany przyda się płaski śrubokręt do wyciągnięcia pierścienia i małe sprawne rączki. W innym przypadku trzeba ściągać kanał
    Powodem usterki jest słabej jakości plastik z którego wykonany jest zawór. Ponieważ jest on zamontowany do pokrywy zaworów, więc pracuje w wysokiej temperaturze. Plastik ulega przegrzaniu, przez co staje się kruchy i rozsypuje się. Stary zawór byłem w stanie zgnieść w rękach bez wielkiej siły.
    Na forach VW i Skody jest to częsta usterka, więc ewidentnie wada materiałowa.

    IMG_20180904_124655.jpg
    2976 x 3968 - 2M
    Zawór.jpg
    750 x 750 - 94K
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Jak był dostępny od ręki, to znaczy że często je wymieniają :)
    Dzięki za cenne informacje!
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?