FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rdzawy nalot na zacisku hamulcowym.
  • Dzień Dobry,
    mam następujący problem z autem:
    lewy zacisk koła - występuje na nim taki rdzawy nalot,  który częściowo schodzi po umyciu.
    Podejrzewam, że jest to rdza lotna. Niestety wygląda to bardzo nieestetycznie. Na drugim zacisku problem nie występuje.
    Samochód jest na gwarancji - przebieg ok 9000 km - w sobotę - jak pisałem w innych wątkach jadę do ASO.
    Możecie mi doradzić, co mówić w ASO, żeby mnie nie spławili?  Zaraz powiedzą, że to się zrobiło od chemii, śniegu soli  etc  jednakże mam kontrę, że występuje to tylko na jednym zacisku.
    IMG_20180924_164652.jpg
    1277 x 1702 - 634K
    IMG_20180924_164706.jpg
    1252 x 1669 - 393K
    IMG_20180924_161630.jpg
    1365 x 1820 - 553K
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • Jedyne wyjście to pomalowanie zacisków, takiego czegoś niestety nikt Ci nie uzna, bo to normalne zachowanie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Rozumiem, ale tak szybko? No i jeden z czterech? W innych skodach z większymi przebiegami i czasem eksploatacji te zaciski wyglądają jak nowe..
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • Dobra rada jest taka , maluj wszystko co się da, zanim zardzewieje, bo później trzeba tracić za dużo czasu na oczyszczanie :) 
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • Na trzecim zdjęciu widać jakby plamki na tarczy. Czy to też rdza? Nie jest to pozostałość po piesku albo po chemii? Może warto ściągnąć felgę i doczyścić zacisk. Przed malowaniem obserwować, jak zachowuje się powierzchnia trzpienia.
  • Plamki na tarczy to normalne zjawisko po każdym deszczu.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • ojeja, masz czas to reklamuj. od biedy cie spławią i tyle.
    osobiście nie liczył bym na to, że się uda ale trzeba być upierdliwcem i czasem się opłaca :)
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Mialem to samo, pomalowalem sam podczas zmiany kol na wiosne, szkoda czasu na zglaszanie czegos takiego
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?