FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zapalenie kontrolki EPC, silnik w trybie awaryjnym
  • Witam.Dziś zapaliła mi się kontrolka EPC oraz od kontroli trakcji,silnik przeszedł w tryb awaryjny.Mial już ktoś taki przypadek??

    Na różnych forach wyczytałem że to może być czujnik świateł STOP miał ktoś to??

    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Miałem ale w Seacie, 
  • Sprawa rozwiązana padł czujnik położenia pedału gazu.wymienili cały pedał i wszystko ok
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • U mnie było to samo. Ponoć wymienili przewód WN na którejś świecy. Nie interesowało mnie to szczególnie bo samochód pozyczony z serwisu.
  • U mnie to samo pedał gazu do wymiany.
  • Mam takie pytanie czy u Was na zapłonie również nie gasnie kontrolka od EPC ? hmm nie wiem czy tak powinno byc  w instrukcji nie ma o tym akurat wzmianki
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Po zapłonie musi zgasnąć. Jeśli nie gaśnie to usterka kontrolki lub systemu.
  • No tak na zapłonie pali się cały czas ten EPC z "systemem kontroli spalin" nie gasną wraz z innymi kontroklami. Ale jak już zapalam auto i silnik pracuje to gasną i te kontrolki wiec tak jest okej ? 
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Tak jest ok, gorzej jak nie gaśnie po uruchomieniu
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dziękuje moze to glupie pytanie bylo ale precyzyjnej odpowiedzi w instrukcji nie otrzymalem a sam jakims wielkim znawcą nie jestem ;)
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Po to jest forum zeby pytac ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzisiaj po dojechaniu do pracy pojawiła się kontrola EPC i samochód starcił moc. Po następnym odpaleniu oprócz EPC pojawiła się kontrolka silnika. Po przejechaniu ok 1 km (bez mocy więc prędkośc 40 km/h), zgasła kontrolka EPC i samochód nabrał mocy. Po 10 minutach znowu pojawiło się EPC i brak mocy. Na szczęście jutro jadę do ASO na wymianę gum stabilizatora więc niech coś poszukają. Obstawiam pedał gazu bo coś szarpał ostatnie kilka dni.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Witam , Panowie co oznacza dokładnie "pedał gazu do wymiany " ?
    Dodam że dzisiaj u mnie po odpaleniu auta EPC cały czas się świecił , auto zgaszone i po drugim natychmiastowym odpaleniu EPC zgasł . Później po przejechaniu 5km silnik zgaszony i uruchomiony ponownie EPC się świeci i jazda z zapalonym EPC to brak mocy-prędkości bo na postoju i dodaniu gazu obroty idą w górę normalnie . Teraz zapalił się dodatkowo "CHECK" i on nie gaśnie . UUU no to się zaczynają problemy ?? 
    Rapid SB | 1.2 TSI 63kW | MY 2015 | Elegance MAX | Biel candy | dynamic | sunset |82.000km|
  • Trzeba podpiac vcdsa i zobaczyć o co chodzi
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • U mnie wszystko wróciło do normy. Ale na szczęście zrobiłem zdjęcia żeby pokazać jutro w ASO.
    IMAG1787.jpg
    3264 x 1824 - 2M
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Powinny sie jakies błędy zapisać....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Nic bez powodu się nie zapala i samo nie naprawia.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • U mnie EPC już w porządku , ale świeci się cały czas CHECK
    Wizyta w serwisie umówiona po świętach 
    Rapid SB | 1.2 TSI 63kW | MY 2015 | Elegance MAX | Biel candy | dynamic | sunset |82.000km|
  • ASO podpięło Rapids pod komputer i stwierdzili, że w historii nic niewidać. Że widocznie awaria była krótkotrwała i nie zostawiła śladu w historii. Tłumaczyłem im że trwało to cały dzień, ale to nic nie pomogło. Pokazywałem zdjęcia, ale też nic.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Zmień ASO i to szybko. Nie ma takiej mozliwości, żeby "czek" się zapalił i żeby po tym śladu w sterowniku nie było.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • To już moje drugie ASO i do tej pory było ok, ale poczekam do następnej awarii.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?