FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Odgrzybianie klimatyzacji
  • Czy po niecałych 2 latach jeśli chodzi o odgrzybianie klimy to wystarczy porządne ozonowanie czy jedna trzeba będzie myć parownika chemicznie? Bo jest lekko nie przyjemny zapach ale nie taki ostry jeszcze.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Ozonowanie wystarczy
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • To zależy, czy coś czuć. Zresztą, bakterie rozwijają się "po cichu" i oddychać taką mieszanką to nie chciałbym.
    Raz w roku warto wysupłać 150 złociszy na chemię, tym bardziej, że Ci śmierdzi.

    Taki mądry jestem? Nie, po prostu przerabiałem samo ozonowanie, które nic nie dało,  a pomogła chemia.
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • w moim rapidzie po 3 latach zaczeło śmierdzieć z klimy, poczytałem i postanowiłem sam temu zaradzić w zacisznym garażu.
    kup sobie preparat :Bizol AC Clean + C30 400 ml za całe 35 zł przez neta.
    kratke nawiewu w aucie ustaw tak żeby widzieć parownik.
    Telefon z włączoną lampką kładziesz na kratce nawiewu zebyś widzial co robisz ( w tekl. masz obrac co w śroku jest) i wystarczy rurke włożyc do kratki tak głęboko zeby dotykała parownika i psikasz, po 30 min woda spływa z praownika, i nie śmierdzi....
    Cała operacja to dla lajka 35 zł + 30-1 h przy aucie
    Rapid SB, 1.2 TSI 90 KM, MY 2016, Ambition Max, Beż Cappucino Metalizowany, 0 km, Lublin
  • Jak dla lajka, no to masz ode mnie lajka! ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Kolego Rico masz całkowitą racje u mnie jednak ozonowanie nie pomogło, tylko chemia.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • witam, wybaczcie ale mam sporo wątpliwości. Po pierwsze z kratki nawiewu nic nie widać. po drugie jak piszą na innych forach, nie można się dostać z chemią do parownika od strony filtra, bo tam jest obudowa plastikowa. Ten parownik w Rapidzie jest kompletnie zabudowany. Nie wiem, może się mylę, ale zostaje demontaż deski rozdzielczej. Jeśli jestem w błędzie to proszę o podpowiedź.
  • Ja bez problemu od filtra strony dostaje się do parownika, jest za plastikiem, trzeba mieć odp lance i można umyć ciśnieniowo już to robiłem
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dziękuję kolego PinkFloyd, chodzi o takie zakrzywienie 23cm do którego montuję wężyk aerozolu odgrzybiacza i spryskując powoli go wyciągam sikając w miarę na całą powierzchnię parownika (rozmiar ok.23cm kwadrat). Może masz lepszą metodę? Proszę o radę.
  • Chciałem jeszcze zapytać, czy ten parownik jest usytuowany równolegle czy prostopadle do filtra. I czy, jeśli jest prostopadły do filtra, jest bliżej grodzi silnika czy raczej bliżej kokpitu?
  • Wyciągnij filtr i weź lusterko warsztatowe na kiju i zobaczysz dokładnie. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Próbowałem ale nic nie widziałem. Widocznie klipa ze mnie. Strasznie mało miejsca i ciemno mimo światła.
  • Musisz mieć takie lusterko włożyć w otwór i pod kątem do środka  ustawić szkło i w świetle widać ładnie chłodniczkę. 
    https://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Lusterko-inspekcyjne-YATO-z-lampka-LED-okragle/4158
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mimo wszystko dziękuję Ci bardzo. Wiedząc, że nie otrzymam prostej odpowiedzi zacząłem śledztwo. a oto wyniki dla innych : skoda rapid to bliźniak seata toledo - można posłużyć się tą książeczką napraw. A parownik usytuowany jest prostopadle do filtra kabinowego bardziej w stronę radia.
  • nie widać pliku
    Rapid LB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Style | Szary Quartz
  • i serio to jest tak samo jak w tym starym toledo? :D
    Rapid LB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Style | Szary Quartz
  • Jeśli chodzi o parownik to tak. Reszta to ponoć ta sama płyta. Podstawowe elementy będą te same. w szczególikach mniej ważnych może się różnić.
  • hmm. Bo nie wiem czy się dobrze rozumiemy. Załączyłes instrukcje auta z 1994 roku ;) 
    Rapid LB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Style | Szary Quartz
  • acha, rzeczywiście, to musiałem się pomylić. Chodzi o końcówkę produkcji 2009.
  • dałbyś linka do tej właściwej książki?
    Rapid LB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Style | Szary Quartz

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?