FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Filtr powietrza
  • Co myślicie od wymianie filtra powietrza przy 30 tys przebiegu?
    Czytałem gdzieś, że Skoda przewiduje wymianę dopiero przy 60 tys. 
    Czy ktoś już może wymieniał przy 30 tys?
    Rapid SB | 1,2 CJZC 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappuccino | 70 tys.km | małopolskie
  • Ja po 20 tys km i był bardzo czarny.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Te 20 tys to robione w jeździe miejskiej?
    Rapid SB | 1,2 CJZC 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappuccino | 70 tys.km | małopolskie
  • U mnie po 24 tyś. lekko przykurzony. Po odkurzeniu jeździ dalej. Jazda 90% miasto . Najlepiej wyjmij zobacz i oceń.
    SB| 1.2 TSI | 2015 | Ambition Max | Beż Cappucino | 29000 | DWL
  • Ja wymieniałem po 45 tys, ale jeszcze nadawał się do użytku. Jak wyżej, musisz wyjąć i ocenić. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ja zlecam ASO wymianę oleju i co oczywiste filtru oleju co 15 tyś. Filtr powietrza przy okazji też. W sumie to tylko "kilka złoty" więcej a mam to z głowy. Z tym, że filtry i olej kupuję sam. ASO każę filtr powietrza wymienić (bo mi się nie chce ;) a kabinowy wymieniam sam, bo poprzednio ASO mi go odwrotnie zamontowało.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Moim zdaniem co 15 tyś. powietrza trochę za często, ja raz wyjąłem go po 15 tys od wymiany i jeszcze praktycznie był biały ten filc. Ale każdy jeździ w innych warunkach, to też trzeba brać pod uwagę.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Wymiana filtra powietrza co 15 tyś kilometrów to bardzo dobra decyzja. Szczególnie kiedy większość silników jest z turbiną a filtr nie kosztuje majątku.
    Jestem starej szkoły. Wymieniam wszystkie filtry wraz z olejem. Pomimo, iż w moim osobistym aucie jest tzw: Assyst, który wskazuje aby zmieniać olej co 15 tyś ja zmieniam co 10 tyś i olej i filtry. Takie zboczenie :)
    W Ojcowej R będziemy zmieniać co 15 tyś.   
    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa
  • Czysty filtr powietrza to podstawa. Zalecenia książkowe to chyba jakaś kpina, przy takim przebiegu ten filtr nic nie przepuszcza. Zawsze przy okazji zmiany oleju (15tys) wymieniałem też filtry oleju, powietrza i kabiny. 
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • Przy poprzednim aucie (1,9 SDI) wymieniałem filtr powietrza co 30 tys. i wtedy był brudny. Tamto auto nie miało jednak turbiny.
    Zbyt przytkany filtr może mieć inne negatywne skutki oprócz zmniejszenia mocy i większego obciążenia turbiny?
    Rapid SB | 1,2 CJZC 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappuccino | 70 tys.km | małopolskie
  • Ja jak robiłem przegląd 30tys to kupiłem dodatkowo filtr powietrza i wymienili, wg mnie to głupota jeździć 60tys na filtrze powietrza.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Witam,nie jeden z Was już wymieniał we własnym zakresie filtr powietrza w modelu 1,2 TSI 86 KM.W związku z czym mam pytanie : Jak odkręcacie śrubę obudowy filtra powietrza trudno dostępną pod kratką nadszybia.Wszystkie pozostałe 5 śrub gwiazdkowych typu TORX 20 da się odkręcić,ale do jednej jest trudny dostęp,jak sobie poradziliście.Bardzo bym prosił o wszelkie uwagi na ten temat za co z góry już dziękuję.
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • W zestawie kluczy nasadowych mam elastyczną przedłużkę na grzechotkę 1/4 cala i pasuje tam idealnie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Wymieniłem przy 30 tys,
    średnio brudny ale za kolejne 30 tys byłby już cały czarny.
    20181224_114942.jpg
    2427 x 1787 - 2M
    Rapid SB | 1,2 CJZC 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappuccino | 70 tys.km | małopolskie
  • Piszecie, aby przy wymianie oleju wymienić wszystkie filtry.
    Jakie filtry polecacie?

    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Wystarczy na forum poszukać ...
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Widziałem, ale jako wielcemocnotechniczny teraz dopiero zajarzyłem, że silnik ten sam tylko ma jakieś blokady dające różną moc.
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Cześć, kupiłem filtr powietrza o numerze C 15 008 polecany tutaj na forum (na aukcji, że pasuje do Skody Rapid NH1). Dostałem taki cylindryczny jak na fotce, podczas gdy na youtube widzę wszędzie, że ma być płaski. Czy to jest jednak dobry filtr?
    filtr_powietrza0000.jpg
    1512 x 2016 - 294K
    filtr_powietrza0001.jpg
    1512 x 2016 - 272K
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Do tego silnika (pierwsze roczniki R) pasuje okrągły filtr, w kształcie walca.
    Wszystko o silniku 12 TSI - trwao nie jest jego zalet

    Zobacz, czy masz taki silnik.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

  • darnok
    https://superparts.pl/filtr-powietrza-mann-filter-c27009-audi-seat-skoda-vw/219383  do tego co masz w stopce (1.2 CJZD), zdjęcie filtra jest do 1.2 TSI CBZB
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Dzięki za potwierdzenie, że jednak nie pasuje do mojego silnika. A czy ktoś mógłby mi podać numer filtra MANN pasujący do mojego Rapida, żeby mógł zakupić na allegro?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?