FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid My18 klapa bagażnika liftback
  • Witam od miesiąca jestem posiadaczem skody rapid. Odebrałem ja na przełomie października i listopada. Z racji tego nie byłem w stanie sprawdzić jak w normalnej temperaturze zachowuje się tylna klapa bagażnika. Trzeba ją sporo podnieść samemu. Mam wrażenie że oryginalne siłowniki nie są w stanie podnieść jej. Czy to normalne w niskich temperaturach czy u was też tak jest. Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.0 tsi | MY18 | Style | Brązowy | 1500km | Łódź
  • W chłodniejsze dni czuć wyraźnie większy opór na siłownikach - nie podnoszą tak lekko jak latem.
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • Mam to samo. Zimą chodzą ciężej.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • ciężej chodzi ale żeby trzeba było pomagać jakoś mocno to nie.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Puki co nie pozostaje mi nic innego jak poczekać na cieplejsze dni i zobaczyć czy jest jakaś różnica ale dzięki za odpowiedzi. Może to jakieś przewrazliwienie moje bo Do tej pory jeździłem kombi a tam inny kat i siłowniki chodzą od razu 
    Rapid LB | 1.0 tsi | MY18 | Style | Brązowy | 1500km | Łódź
  • Co prawda mam spacebacka i nie my18 :) ale tam tez trzeba uzyc troche sily zanim klapa zacznie sie unosic, a podczas zamykania delikatnie przytrzymac zeby nie trzaskala. Ten typ tak ma.
    Zona zglosila mi, ze cos trudniej otwiera sie bagaznik wiec zamowilem nowe silowniki ( nie korzystam z tego samochodu wiec zaufalem, ze moze cos byc gorzej). Nie dalej jak wczoraj je zamontowalem i roznicy wzgledem oryginalow nie zauwazylem. Przekladalem silowniki dwukrotnie zeby to ocenic. W ten sposob stalem sie szczesliwym posiadaczem zapasowego zestawu silownikow  :)
    Zona oczywiscie twierdzi, ze jest minimalnie lepiej ale z drugiej strony co ma powiedziec ... 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • uuuu to troche lipa bo te silowniki zachowuja sie naprawde jakby byly mocno zużyte. W starej toyocie po wymianie na nowe klape chcialo mi wyrwac z rak, nie raz bym w brode oberwal :P no ale coz podjade w wolnej chwili do salonu porownac sobie z innym rapidem jak cos to odrazu bede reklamowal :) pozdrowionka
    Rapid LB | 1.0 tsi | MY18 | Style | Brązowy | 1500km | Łódź
  • Ja tlumacze sobie tym, ze na mojej klapie jest dodatkowy spojler i tafla szkla co sprawia, ze sama klapa jest ciezsza ale mimo wszystko jestem uczulony na trzaskanie klapa bagaznika :) 
    a moze punkty montazowe silownikow sa w zlych miejscach?... no nic trzeba zyc dalej :) 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Dla tych co mają Rapidu liftbacki przed ostatnim liftingiem przed MY2018, jeżeli słyszycie stuki z tyłu i mimo regulacji odbojowe po czasie wraca, Skoda wprowadziła nowe odboje, stare nie są dostępne, nowe są na sprężynie. Po zamontowaniu wreście cisza :)
    Screenshot_20181206-080709.png
    1440 x 2560 - 1M
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Fajny patent, zaraz zamówię :)
    Co ciekawe wg ETKI najnowsze rozwiązanie ma końcówkę "A" na końcu numeru, "B" jest o rok starszym rozwiązaniem. Ciekawe czym się różnią.
    @edit, graty zamówione :) Ceny śmieszne. Któryś z elementów jest w Niemczech, więc trzeba poczekać kilka dni. Z tego co pytałem pracownika serwisu, to literka "A" zamienia się na "B". To jedno i to samo. Podzielę się opiniami z montażu i użytkowania.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Super informacja - dzięki. Wczoraj walczyłem z tymi odbojami...

    EDIT: Dla tych, którym się nie chce "klepać" - do skopiowania:
    5JA 827 249 B, 5JA 827 250 B
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • gdzie zamawiałeś? jaka kwota?

    daj znać jak zamontujesz.


    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • całość wyniosła ok 60 zł, ale zamawiałem też śruby, którymi przykręca się te odboje, bo z doświadczenia wiem, że odkręcając i przykręcając ponownie zdzieramy farbę z łba śruby i po niedługim czasie zaczną rdzewieć i nieestetycznie wyglądać.
    Zamawiałem w VW Benepol, mam do nich najbliżej.
    Dam znać, ale tak jak pisałem, jeden element idzie z Niemiec, więc montaż będzie pewnie w połowie przyszłego tygodnia.
    Dorzucam screen'a z wszystkimi numerami
    Pozdrawiam
    Rapid.jpg
    1366 x 768 - 159K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • wygląda na nich jakby nie było regulacji wysokości odboju.

    na co zwracam uwagę bo u nas w my15 przy odboju coś takiego jest i reklamowałem u nich zły montaż tego właśnie elementu bo odboje były zamontowane za nisko i klapa uderzała mi o zderzak... miesiąc po odbiorze samochodu obydwie części malowali.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Nie ma regulacji wysokości, bo element na klapie jest na sprężynie i on przejmuje funkcję regulacji.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • chciałem jeszcze dopytać co ma na myśli @PinkFloyd mówiąc o stukach z tyłu.

    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Stukanie na wybojach powoduje w 99% klapa i jej odboje. Tuleje belki poddają się przy ok 200 tys km,m ( to jedno z najtrwalszych tylnych zawieszen w motoryzacji ) więcej nie ma co tam wymieniać, nie licząc amortyzatorów. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • dzięki!
    myślę, że to wymienię ale bliżej wiosny.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Dzisiaj dokonałem wymiany odbojów na nowy model. Na części z VW czekałem około tydzień. Zdjęć chyba nie będę wrzucał, a wymiana banalnie prosta. 
    Moje odczucia? Wydaje mi się, że trzeba troszkę mocniej zamykać klapę i mocniej odskakuje przy otwieraniu. Stukania podczas jazdy nie zaobserwowałem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • No a wczeniej były stukania pomimo regulacji? Ja raz regulowalem i wiecej nie mialem z tym problemu
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?