FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Niewielki stukot w tylnej części auta
  • Byłem w ASO z tym problemem i rozbawili mnie diagnozą.
    Pan z serwisu wsiadł do samochodu i przejechał się ze mną by usłyszec o co biega. Po chwili stwierdził, że to prawdopodobnie tablica rejestracyjna zle przymocowana i ją zdemontował - ledwo się powstrzymywałem za kółkiem od śmiechu. Pózniej zaczął zdejmować półkę i składać siedzenia tylne, dobrze że wcześniej usunąłem fotelik od mojego brzdąca bo na pewno by i jemu się oberwało. Koniec końcem stwierdził, że to na 90% amortyzatory :) pytam czy od zawieszenia? a on na to nie od klapy bagażnika :) więc zaproponował ich wymianę. Mam czekać aż je sprowadzą i nie mogę się doczekać kiedy po ich wymianie zobacze jego minę. Dzielę się z Wami moimi doświadczeniami z ASO bo to są tłumoki a nie fachowcy- niestety mamy w kraju coraz więcej partactwa a nie konkretnego logicznego rozumowania. 
    Rapid LB |1.2 TSI | 110KM-6B | MY2016 |Style Max-Pakiet Dynamic | Błekit Race | 12000km | Katowice
  • Wymienią, przy okazji wymiany wyregulują klapę i pewnie będzie dobrze tak jak obstawiałem od początku.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Pozyjemy, zobaczymy .......   :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • U mnie też stuka z tyłu, wystraszyłem się że to zawieszenie, ale posadziłem kolegę na tylnej kanapie, jeździłem po nierównej drodze a on nasłuchiwał i wybadał że stuka klapa. Na te plastikowe odboje położyłem zwinięte chusteczki i zamknąłem klapę. Ponowny przejazd tą samą trasą i stuków brak. Muszę wybrać się na regulację.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Regulacja jest prosta jak drut, po co to jechać do serwisu. Do tego na jednej regulacji sie zapewne nie skończy bo ta klapa jest ciężka i powoduje luz miedzy tymi plastikami. Ja w tamtym tygodniu regulowałem drugi raz od nowości, oczywiście teraz stuków brak.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 jak regulujesz klape ?
    Rapid LB |1.2 TSI | 110KM-6B | MY2016 |Style Max-Pakiet Dynamic | Błekit Race | 12000km | Katowice
  • Witam,prośba do kolegi @gross81 o możliwość przybliżenia sprawy wyregulowania klapy bagażnika,jeżeli jest to do zrobienia we własnym zakresie,to po odwiedzać serwis ASO ?
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Witam ponownie,"no teraz to my som już w doma" - tak można by powiedzieć po przeczytaniu na temat regulacji klapy bagażnika,jakie nam przypomniał kolega @bounty,a fachowo napisał kiedyś kolega @jercen.
    Prośba tylko do naszych moderatorów - czy nie dało by się bardziej usprawnić naszej "wyszukiwarki forumowej",gdyż wpisując np."Regulacja klapy bagażnika",wyszukiwarka nie pokazuje tego wątku,tylko przenosi nas od razu do obecnego wątku,czyli "Niewielki stukot w tylnej części auta".
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • @andrew61k wyszukiwarka jest jaka jest, ogolnie na wiekszości forów są kiepskie, lepiej wpisywać pojedyńcze słowo kluczowe np "klapa" albo wpisywac w przegladarke google interesujaca nas fraze np" Regulacja klapy bagażnika forum rapidklub" i pierwszy wynik to temat którego szukasz ;)
    Można tez szukać po działach tematycznych, tematy na te chwile są dobrze przyporządkowane do nich i szukając coś o klapie warto zajrzeć albo do działu "Karoseria, nadwozie" albo "Skoda Rapid-Zrób to sam"
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam,myślę,że jest o-key ! - jak chcemy coś odszukać,a dotyczy to własnego udziału włożonego w usprawnienie swojego Rapida,czy usunięcie usterki,która nas drażni to szukajmy to w wątku "Zrób to sam" i niech tak zostanie - hey !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • "Moim zdaniem regulacja tylnej klapy, przechodziłem to samo.Jest opis jak to zrobić.
    http://rapidklub.pl/discussion/297/regulacja-klapy-bagaznika#Item_10"
    Czy Wy w ogóle czytacie ze zrozumieniem, czy tylko czytacie ?
    Pisałem o tym 16 stycznia

  • @lukasz13 ja pisałem o tym już 4 stycznia ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Panowie poszedłem do garażu i wyregulowałem, teraz nic nie stuka - jednak to były luzy na klapie a nie amortyzatory o których d....i w aso. Dobrze że nie muszę już tam jechać bo możliwe że i silnik by wymontowali :)
    pozdrawiam
    Rapid LB |1.2 TSI | 110KM-6B | MY2016 |Style Max-Pakiet Dynamic | Błekit Race | 12000km | Katowice
  • czy jest możliwe że po zrobieniu tej poduszki pod skrzynią biegów w ASO, znów po jakimś czasie mogą wrócić stuki , bo wydaje mi się że coś mi stuka ??
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @gross81 Tak wiem, ja tylko to potwierdziłem, ale koledzy jakoś nie uwierzyli i zamiast sprawdzić to szukali dalej.
  • Potwierdzam jak wyżej. Również od pewnego czasu słyszałem najpierw pukanie delikatne a ostatnio zdecydowanie mocniejsze. Podejrzewałem mocowanie amortyzatorów - że nie dokręcili jak trzeba i luz coraz większy, albo co?...
    Za radą kolegów pobawiłem się regulacją klapy i pukanie ustało.
    Dzięki.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  •  @van_daal Nie ma za co :) Ważne, że pomogło.
  • Ja ostatnio u siebie tez zauważyłem ciche pukanie podczas cofania z nie wielka prędkością po podwórku, potem w czasie jazdy nawet po większych wybojach cisza. To pukanie wydaje mi się ze dobiega z tyłu z prawej strony. Spróbuje wyregulować odbojniki i dam znać czy pomogło
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • gasnica?
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?