FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Regulacja klapy bagażnika
  • Mam problem z klapą bagażnika, mianowicie stuka mi na wybojach, powodem są nierówno wypoziomowane odbojniki... czy ktoś regulował je poza ASO we własnym zakresie, jeśli tak to jaki rozmiar TORX (gwiazdka) jest potrzebny oraz czy trzeba jeden z nich podnieść czy raczej obniżyć?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • A nie lepiej przy okazji zleci to ASO, niech robią niż samemu kręcić?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @bounty w pokrywie bagażnika są 4 miejsca regulacji. 2 po bokach na TORXy i 2 na dolnej krawędzi. Zacznij sam od tych dolnych. Nie trzeba do nich klucza - są wkręcane i wykręcane palcami. Jak pokrywa nie ma luzu na boki - to oznacza, że trzeba ją uchwycić w pionie. Do tej zabawy bardzo przydała by się druga osoba: jedna otwiera i zamyka bagażnik - druga (wewnątrz bagażnika) ma kawałek tektury, plastiku i wkłada go pomiędzy gumowy odbojnik a plastikową krawędź. Jak tektura się przesuwa - to trzeba wykręcić odbojnik z klapy. To samo powtórz z drugim odbojnikiem. Jak jeden odbojnik trzyma za mocno (jest za bardzo wkręcony) - to wkręć go do środka. Warto liczyć ilość całych obrotów albo lepiej ilość ćwierćobrotów, by móc wrócić do pierwotnych ustawień odbojników.
    W ASO stracisz tylko czas.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @bounty - ja byłem w ASO dwa razy na regulacji. Za pierwszym razem wyregulowali niby super, ale żeby zamknąć klapę musiałem mocniej trzasnąć. Po miesiącu samo się poprawiło, a w następnym miesiącu znowu zaczęło stukać. Podjechałem drugi raz i jak na razie minął miesiąc i jest cisza.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  •  @bounty jercen ma rację jeżeli potrafisz tylko pokręcić trochę kluczem, to lepiej to zrobić samemu. Ta klapa jest dosyć ciężka i co jakiś czas trzeba te odbojniki poprawiać. Ja już dwa razy poprawiałem i starcza mi to na jakiś nie cały rok.
  • @amiskiew - były już dyskusje o klapie i jej uszczelkach. Jak się robi ciepło to się rozkurczają i nie stuka, jak temperatura spadnie to się robią twarde, lekko się kurczą i mogą się pojawiać luzy. Wtedy także je słychać...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Mam R 1,5 roku - i jak na razie nie miałem problemów z klapą. Nie potrzebowałem żadnej regulacji. Trochę zastanawia mnie fakt "luzów" klapy, bo przecież siedzi w swoim łożu z każdej strony podparta. Wygląda na to, że albo fabrycznie klapa jest źle osadzona albo w czasie eksploatacji była na siłę (przy wielkim ładunku) "wyciśnięta". Niemniej pozostaje faktycznie ważna sprawa ustawienia klapy tak, by nie stukała podczas jazdy. Sądzę, że przy odrobinie cierpliwości każdy jest w stanie sam osadzić właściwie klapę.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • U mnie latem, jak było ciepło, ciężko było zamykać klapę, trzeba było użyć dużo siły. Jak zrobiło się chłodniej to zamyka się leciutko i wszystko jest super spasowane. Więc jak ktoś teraz ustawi sobie dobrze to jest szansa, że jak będzie gorąco to będzie miał problem z zamykaniem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  •  Z tymi temperaturami to może być racja, bo pierwszy raz regulowałem latem, a drugi nie dawno zimą.
  • Też tak myślę, że szkoda czasu, aby specjalnie jechać do ASO z taką błahostką... po Waszych wypowiedziach, temat regulacji klapy stał mi się jeszcze bliższy ;-) aha, @jercen dobrze, że napisałeś o tych drugich (wkręcanych palcami) bo ich wcześniej nie zauważyłem ;-) kupiłem wczoraj TORX, bo akurat tego rozmiaru nie miałem, będzie chwila, to zrobię i klapa mi już "nie podskoczy" ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • koledzy da się wrzucić jakieś fotki które faktycznie miejsca regulacji należy odpowiednio ustawić aby klapa nie stukała ? U mnie po wymianie poduszki pod skrzynią teraz znów coś stuka, tym razem ewidentnie gdzieś  z tyłu i chyba faktycznie jest to związane z temperaturą (niższą) gdyż jak wcześniej było cieplej to jakoś tego nie zauważałem, a teraz jadąc ok. 40-50km/h przez nierówności słychać uporczywe stukanie
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Oto fotka miejsc które zaznaczyłem czerwonymi kółkami do regulacji tylnej klapy - po odkręceniu o jeden obrót obydwu gumowych odbojów stukanie ustało.
    Clipboard01.jpg
    1019 x 465 - 144K
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?