FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Niewielki stukot w tylnej części auta
  • Panowie u mnie też kanapa się dobrze zatrzaskuje, ale jest tam jakiś mały luz pomiędzy metalowymi elementami tego zaczepu i to się lubi telepać. Gdy jadą pasażerowie jest cisza. Delikatnie ruszając oparciem też to słychać. Początkowo myślałem ze to półka, ale to jednak oparcie kanapy. Muszę tam zajrzeć czy jest jakaś regulacja.

  • kros, dobrze gadasz. to może być prawda. Ja ostatnio też zauważyłem te stukania jak jadę sam, ale jak żona usiądzie z tyłu (za kierowcą), stukanie ustaje:)
    Rapid SB | 1,2 TSI 105KM CBZB | MY14, XI 2013| Active| czarny magic perłowy | 15000km|
  • U mnie z tyłu też stuka, po dociążeniu auta, nawet z drugą osobą z przodu już mniej a z dociążonym tyłem czasami wcale. Plastikowy odgłos jak by coś się telepało. I tu zaskoczenie bo w serwisie gość (podobno bdb mechanik) wskoczył do bagażnika i po jeździe stwierdził, ze to jakieś kulki w amortyzatorach tylnych bo mają taką (starą) konstrukcję. Diagnoza dotyczyła Rapida, którym już nie jeżdżę a ponieważ nie doczekałem naprawy nie mogę potwierdzić diagnozy. Teraz w drugim Rapidzie mam to samo więc może coś jest a rzeczy. Na razie dałem sobie spokój z tą sprawą.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Stukanie w tylnej części w LB to w 99% ponosi klapa, po podciągnięciu o jeden ząbek bocznych odbojów plastikowych w karoserii ( nie w klapie ) nic nie stuka. Na początku klapa wtedy ciężko sie zamyka, po czasie sie ułoży. U mnie myślano ze cos w zawieszeniu, ale jak zwykle okazała sie klapa, auto z koncowki 2016r.- teraz cisza jak makiem zasiał. W wersji po lifcie znajomy w aso pokazał poprawiło odbije sa teraz inne, nie osiadają i są zamienne w starszej wersji ( tylko trzeba wymienić te w karoserii i w klapkę z boku ) - nie stuka i sie lekko zamyka, wystarczy zamówić te poprawione. Pi zgloszeniach ludzi w wersji na 2018r po lifcie zmieniono je, ale nie oglaszaja akcji, w starszych maja po prostu podciagac ograniczniki, w nowszych ładnie to teraz pracuje, lepiej niż w starych . Tez nie wierzyłem ze kalpa,nie miała luzie jak za nią szarpałem, ale jednak jak zawsze okazuje sie to klapa.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?