FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dźwięk "bulgotania", chyba z nawiewu
  • Cześć.

    Wczoraj po dłuższej trasie stałem jeszcze chwilę przy włączonym silniku (podobno trzeba schłodzić turbinę) i przy wyłączonym radiu usłyszałem dźwięk jakby "bulgotania". Temperatura silnika niby OK, ale zajrzałem pod maskę, tam spokój, nic się nie gotowało. Po wyłączeniu nawiewu po kilkunastu sekundach dźwięk ustal. Po włączeniu nawiewu z powrotem znowu coś zaczęło "bulgotać". Dźwięk na tyle cichy, że słychać tylko w kabinie przy zamkniętych drzwiach. Po nocnej przerwie uruchomiłem silnik i po kilku minutach pracy przy załączonym nawiewie "bulgotania" nie usłyszałem, może to dopiero po dłuższej jeździe by było słychać? Auto ma dopiero 13 tys. km, więc chyba nie powinien już paść nawiew? Ostatnio częściej używam ogrzewania niż klimy ze względu na temperaturę.

    Co to  może być? Mieliście może coś podobnego u siebie?
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • Ja mam coś takiego teraz, tylko u mnie "bulgotanie" po wyłączeniu silnika trwa kilka minut. Można wiedzieć co było powodem i jak problem został rozwiązany?
  • Ja tez to mam od jakiegoś czasu ale jeszcze nie diagnozowalem problemu
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Bulgotanie w układzie chłodniczym jest objawem normalnym. Nasze rapidki posiadają dodatkową pompę wody elektryczną która ma za zadanie schładzać jeszcze turbinę przez ok 30 sekund. @elipsa a miałeś włączoną klimę na tym postoju? Ona też potrafi zabulgotać
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • U mnie sprawa rozwiązana. Problemem był silnik nastawczy zamkniętego obiegu powietrza.


  • @Maro76 wymieniłeś w ramach gwarancji czy samodzielnie? 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?