FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Przejściówka gniazda zapalniczki
  • Wiecie gdzie można dostać jesli wgl można dostać taka przejściówkę na gniazdo zapalniczki z wyłącznikiem? bo zamiast co chwile wyciągać zasilacz od kamerki co chwile to można by tylko nacisnac wylącznik i nie trzeba by wyciągać z gniazda ktoś pomoze?
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Wystarczy wrzucić temat na google i masz sporo ofert i modeli.
    Drugie rozwiązanie wymaga więcej zabawy - ale jest jeszcze prostsze w użytkowaniu: zainstalować dodatkowe gniazdo zapalniczki z zasilaniem od stacyjki. Unikniesz niechcianego pozostawienia załączonej kamerki czy nawi przez noc czy do kolejnego odpalenia silnika.
    zap.jpg
    534 x 400 - 63K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Polecam zrobić dodatkowe gniazdo w schowku pasażera. Kabel można ładnie ukryć i dodatkowe urządzenia mamy podlączone caly czas. Zasilanie można wziąć po stacyjce, ale wtedy jest problem z nagrywaniem gdy nie ma nas w samochodzie (np na parkingu) a bardzo sie to przydaje. Dlatego ja mam stałe zasilanie, które mogę wyłączyć przyciskiem nad bezpiecznikami, niewidocznym dla niewtajemniczonych ;)
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • @FumFelos mógłbyś podesłać zdjęcia? masz jakiś poradnik jak zrobić takie dodatkowe gniazdo w schowku pasażera? Dużo trzeba rozbierać?

    Z góry dzięki :)
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Sprawa na prawdę nie jest skomplikowana. Kupujesz takie dodatkowe gniazdo (ja akurat kupiłem rozgałęziacz na dwie zapalniczki i dwa porty USB) obcinasz końcówkę i podłączasz przez bypass z bezpiecznikiem do skrzynki bezpieczników znajdującej się pod kierownicą. Tam znajdziesz puste gniazda które mają stałe zasilanie. Na obwodzie wystarczy dodać wyłącznik i ukryć go sobie w odpowiednim miejscu. Do tego zabiegu trzeba zdemontować jedynie schowek pasażera. Chyba, że chcesz wyprowadzić kable przez nawiewy do jakiegos urządzenia.
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • Jeśli chodzi o kamerkę to są takie (np. Mini 0906) z akcesorium Hard Wire Kit - to jest mała puszeczka z kablami do wpięcia w skrzynkę bezpieczników. Daje zasilanie do kamery z informacją, że samochód jest w trybie "zapłon" albo "parking" co skutkuje albo nagrywaniem jazdy (wideo) albo trybem parkingowym kamery (czuwanie/foto).
    Liftback | 1.0TSI 110KM | 2018 | Ambition | Szary Quartz Metalizowany| Toruń
  • Jutek w który bezpiecznik w skrzynce najlepiej się wpiąć? 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?