FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Drobne szkody parkingowe
  • Hej.

    Czy ma ktoś może doświadczenie związane we szkodami parkingowymi zrobionymi przez nieznanych sprawców? Chodzi o drobne wgniecenia, zarysowania, otarcia - takie że raczej nie trzeba wymieniać elementu, tylko wyprostować, polakierować, może wypolerować. Chodzi mi o zachowanie gwarancji na blachy.
    Z jednej strony słyszałem, że aby zachować gwarancję trzeba wszystkie zauważone uszkodzenia od razu meldować w ASO i że tylko ASO może takie rzeczy naprawiać, oczywiście we właściwej sobie cenie. Z drugiej strony niby mam AC, ale podobno każda zgłoszona szkoda drastycznie odbija się na cenie przyszłych polis AC, a może nawet i OC. Tylko po co mi wtedy takie AC, z którego boję się korzystać?
    A może można jednak dawać do zrobienia takie rzeczy nieautoryzowanemu lakiernikowi, względnie w ogóle nic z takimi rzeczami nie robić? Tylko co, jak gdzieś po niby malutkim  puknięciu pojawi się rdza?
    Pytam, bo Rapid/Toledo nie mają żadnych elementów chroniących karoserię, jak gumowane listwy boczne czy jakieś ochraniacze na zderzakach, więc stosunkowo łatwo nabyć różne niechciane pamiątki na parkingu pod blokiem, pracą czy sklepem. Na nowe auto się dmucha i chucha, ale zawsze się może znaleźć ktoś, kto swój samochód traktuje jak narzędzie, młotek, a moje auto będzie w tym układzie gwoździem :-/
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • Jesli zrobisz sam a to wyczaja to na bank odmowia gwarancji blacharskiej w razie czego. Mala szkoda traktowana jest w AC tak samo jak wielka, jako jedno zdarzenie ktore bedzie mialo wplyw na skladke. Przy malych szkodach mozna naprawic w aso z wlasnej kieszeni, drobne wgniotki bez uszkodzenia lakieru tez we wlasnym zakresie mozna wyciagnac w specjslistycznym zakladzie albo jezdzic do konca gwarancji, przeciez to zazwyczaj tylko 2 lata. Drobnych szkod naprawde nie oplaca sie zglaszac do AC
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • W moim przypadku gwarancja trwa 4 lata  - Seat Toledo IV. Tylko że w ASO podobno każda naprawa blacharska to minimum jakieś 700 zeta?
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • Gwarancja na blachy (perforacja) nie jest aby dożywotnia?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal, 12 lat, pod warunkiem dokonywania w ASO corocznych przeglądów powłoki lakierniczej. Znasz kogoś kto przez 12 lat jeździ na przeglądy do ASO? No właśnie, czyli ta gwarancja jest dla większości właścicieli aut ch... warta.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • A co w przypadku, gdyby blachy miały jakieś wady - np. jakaś klapa z ocierająca uszczelką o nadwozie, nieszczelność itp.? Słyszałem, że czasem na gwarancji wymieniali np. komuś klapę bagażnika czy drzwi.
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • To raczej uznają, bo to ewidentna wada montażu, lub konstrukcyjna
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Czyli wychodzI na to, że najlepiej drobne poprawki blacharskie i lakiernicze robić sobie gdzieś indziej, a do ASO jechać tylko w razie jakiegoś większego uszkodzenia?
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • Ja uszkodzenie obu drzwi i błotnik robiłem w ASO bezgotówkowo, a drobną wgniotkę wyciągałem na własny koszt u prywaciarza. Wycuąganie kosztowało ok 250 zł, a AC wzrosłoby o kilka stów i to na 3 lata. W samochodzie żony zglosiłem z AC otarcie zderzaka. Oddali 700 zł co wystarczyło na malowanie (400zł). Na następne 3 lata podnieśli AC o 200 zł, więc podsumowując byłem  300 zł do tyłu. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • To w sumie takie AC nie za wiele jest warte chyba... A czy po zgłoszeniu szkody lub szkód z AC może pójść w górę samo OC, nawet na innych autach w przyszłości?
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • Dziwie się, że wasi agenci ubezpieczeniowi nie proponowali Wam, czegoś takiego jak "ochrona zniżek" co jest w ostatnim czasie bardzo popularne, w skrócie polega to na tym, że raz do roku mogę zgłosić szkodę, bez utraty jakichkolwiek zniżek, bez względu na to czy znam sprawcę czy nie. W swoim poprzednim aucie korzystałem z tej opcji kilkakrotnie, np. mając szkodę parkingową bez sprawcy czekałem na 1-2 tygodnie przed końcem polisy (w razie jakby przytrafiła mi się jakaś kolizja z mojej winy to wykorzystuję tą opcję na szkodę z mojej winy), zgłaszam szkodę parkingową i naprawiam auto z AC. 
    Jest jednak jeden minus - zgłaszanie szkody z AC z wykorzystaniem ochrony zniżek, uzależnia nas od ubezpieczyciela. W przypadku chęci zmiany ubezpieczyciela, ten nowy będzie widział w historii brak bezszkodowej jazdy i nie dostaniemy fajnej oferty.
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Mam AC w Hestii i za 50 zł coś takiego wykupiłem. Podobno raz mogę zgłosić szkodę bezkarnie, jednak w następnym roku już nie będę mógł tej opcji wykupić. Zresztą agenci z innych firm mówili, że TU i tak w następnym roku sobie zrekalkuluje składkę, że koniec końcem i tak zapłacę więcej. Niemniej jednak jest to jakiś pomysł - przez rok zbierać różne przygody parkingowe i pod koniec okresu ubezpieczenia zgłosić to jako jedną szkodę do ASO. A potem poprosić o kalkulację następnej polisy i jak wyjdzie bardzo drogo, to sprzedać auto.

    I jest jeszcze jedna sprawa - czy mając w perspektywie sprzedaż auta warto takie szkody parkingowe w ogóle robić? Bo jak jakiś element pomalują, to będzie grubsza warstwa lakieru i kupujący może podejrzewać jakiś większy dzwon. Zeszłej zimy zaatakowała mnie bryła lodu z ciężarówki i uszkodziła błotnik. Na szczęście zagadałem z kierowcą przez CB i naprawa poszła z jego OC. Niemniej ASO wymieniło błotnik, malowali go ze 3 razy, bo nie mogli trafić w odpowiedni kolor (ach ta corrida red), a na końcu cieniowali jeszcze drzwi, zderzak i maskę, żeby nie było różnicy widać. Czyli grubość lakieru na pewno będzie większa, zwłaszcza na malowanym 3 razy błotniku. Zastanawiam się, czy w przypadku sprzedaży samochodu nie będzie to problemem.
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • W przypadku PZU można tą opcję wykupywać co rok i bynajmniej nie zauważyłem żeby stawka ubezpieczenia mi rosła. 
    Co do zgłoszenia wszystkich uszkodzeń na raz - to nie przejdzie, ponieważ uszkodzenie musi być związane z jakimś zdarzeniem (można próbować podciągnąć to pod akt wandalizmu, jednak ciężko będzie Ci udowodnić rysę na jednym boku a grube wgniecenie na drugim, że zrobiły to dzieciaki pod blokiem w trakcie jednego zdarzenia)
    Ja sprzedając auto wszystkie szkody miałem udokumentowane na zdjęciach oraz zachowane miałem faktury dokumentujące likwidacje tych szkód, więc kupujący wszystko wiedział co było robione, w jakich warsztatach i na jakich częściach.
    Czy będzie to problem przy sprzedaży - na pewno będzie to punkt zaczepny do zbijania ceny dla kupującego, jeśli jednak wiesz, że naprawa była przeprowadzona u porządnego blacharza, zgodnie ze sztuką, to nie schodzisz z ceny i twardo stoisz na swoim.
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Teoretycznie mógłbym powiedzieć, że samochód stał kilka godzin na jakimś parkingu pod sklepem i mi go poobijali ze wszystkich stron...

    A orientujecie się może, czy w przypadku odsprzedaży samochodu dealerowi, drobne szkody parkingowe mają duże znaczenie, czy taki dealer i tak przed wystawieniem auta całe je sobie jeszcze raz polakieruje?
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?