FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Instalacja autoalarmu - jak przeciągnąć przewód przez gródź?
  • Witajcie, z góry przepraszam za pytanie, które zapewne dla wielu może być banalne, ale nie wiem, w jaki sposób przeciągnąć przewód przez gródź przednią. Chcę zainstalować autoalarm. O ile z podłączeniem elektryki w skrzynce bezpieczników powinienem sobie poradzić, to zastanawiam się:
    1. czy taka samodzielna instalacja nie narusza w jakiś sposób gwarancji (a samochód jest kompletnie nowy)
    2. w jaki sposób przeciągnąć przewód do instalacji syreny (no bo chyba lepiej, żeby wyjka nie była zamontowana w kabinie) :)
    Liftback | 1.0TSI 110KM | 2018 | Ambition | Szary Quartz Metalizowany| Toruń
  • Oryginalny alarm jest zamocowany w kanale, między komorą silnika a kabiną. Ma to o tyle znaczenie, że dostęp do alarmu jest dopiero po zdemontowaniu ramion wycieraczek i plastikowej pokrywy kanału. Jest tam sporo miejsca na zamontowanie syrenki czy dodatkowych urządzeń. Można też spokojnie zabezpieczyć zainstalowane urządzenie przed deszczem.
    Poprowadzenie przewodu/ów po zdjęciu plastikowej osłony jest stosunkowo proste. Jest dostęp do gumowych kołnierzy w metalowej ściance, przez które przechodzą wiązki przewodów. Jest ich kilka, są po prawej i lewej stronie. Z tym sobie już poradzisz.
    Poniżej kanału i tak nie ma miejsca na nawiercenie otworów, musiałbyś jakiś podzespół zdemontować. Co jest bez sensu.
    Co do zachowania gwarancji - decydujesz sam. Na forum na razie nie było zgłoszonej sprawy nie uznania reklamacji, przy dodatkowych "pracach" związanych z instalacją.
    Lakieru w ten sposób raczej nie naruszysz. A jeżeli swoją instalację poprowadzisz poprawnie, z zabezpieczeniami mech. i elektr., to taka instalacja powinna wytrzymać nie tylko czas gwarancji, ale pożyć jeszcze z samochodem kolejne latka :) 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?