FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Klimatyzacja nie osusza
  • Witam,
    zauważyłem parę dni temu u siebie, że klimatyzacja nie osusza mi powietrza.

    Nie jeżdżę nałogowo na klimatyzacji cały rok jak niektórzy, raczej załączam w razie potrzeby czyli kiedy jest za gorąco lub paruje mi wnętrze. Jednak nie uchwyciłem dokładnie momentu kiedy mi się to stało, ale w grudniu przed świętami raczej wszystko jeszcze było ok i raczej klimy wtedy używałem, choć jak pisałem włączam ją stosunkowo rzadko.

    Rapid produkcja styczeń 2017, zakupiony 26 stycznia 2017, aktualny przebieg 22 tys.

    W sylwestra byłem w Skodzie wyliczyć ubezpieczenie na 3-ci rok (2.387 zł sic!) Allianz Pakiet Dealerski i przy okazji umówiłem się z nimi na przegląd na 24 stycznia, bo Rapid dokładnie dziś upomina się o wymianę oleju, ale uznali, że na przegląd za wcześnie i zrobią to za jednym razem 24 stycznia.

    Powiedzcie mi czy u Was klima teraz przy mrozach się nie załącza? Wczoraj było +2 też mi nie działa osuszanie. Nie słyszę tego charakterystycznego "cyk" towarzyszącego załączeniu. Wcześniej zawsze para znikała momentalnie. Na forum wyczytałem, że komuś klapka się kiedyś zawiesiła od wewnętrznego obiegu, ale to wyczytałem przed chwilą i nie sprawdzałem tego u siebie. Filtr kabinowy wymiana jest przewidziana przy 30 tys, bo o to pytałem, ale raczej mi wymienią, bo coś tam wpisywał gościu jak się umawiałem na przegląd. Ale wydaje mi się, że filtr nawet gdyby szyby parowały i był do wymiany, to po włączeniu klimy para powinna zaraz znikać.

    Jak się umawiałem nic im nie mówiłem o klimie bo jakoś nie zauważyłem tego. Gwarancję w razie czego (ze względu na DSG) i tak przedłużyłem na 4 lata, ale póki co 2 lata mijają dopiero 26 stycznia od kupna więc w razie W myślę, że nie muszę się martwić jakimiś kosztami.
    Rapid LB, 1.4 TSI DSG, MY 2017, Style+Beż, Denim Blue, 44.000 km, Sosnowiec
  • Poniżej 3 st sprężarka idzie na otwartym zaworze czyli bez sprężania. Przy takiej temp nie powinna chłodzić bo może zamarznąć parownik i wtedy doszło by do rozsadzenia układu. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • W zasadzie u siebie tez to zauwazylem. Przy srogich opadach (i temp. ok 5 st) naprawde troche to trwa  nim przy pomocy klimy zejdzie para z szyb.
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • W zimie (przy niskich temperaturach) osuszanie powietrza opiera się wyłącznie na znacznym podgrzewaniu powietrza zewnętrznego co skutkuje znacznym spadkiem jego wilgotności względnej.

    Z uwagi na to, że źródłem ciepła dla nagrzewnicy jest głównie ciepłota silnika oczywistym jest, że musi trochę czasu minąć nim zacznie lecieć ciepłe czyli suche powietrze. Tutaj mają ciut lepiej ci, których auta mają dodatkową nagrzewnicę elektryczną.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?