FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Śruby zabezpieczające
  • Hej. 
    Ktoś kupował śruby zabezpieczające do Rapidów?
    Mam felgi DIONE 16".
    Polećcie coś z allegro co będzie pasowało. 
    Dzięki
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • ja kupowałem ale do CARME 6Jx15"
    45 zł/kpl
    Uwaga na śruby w cenie 25-34 - koledze po zimie nie udało się odkręcić śrub. Te wypustki się wytarły, a śruby nie ruszyło

    sruby.jpg
    634 x 423 - 124K
    nie.jpg
    1320 x 879 - 385K
    nie.jpg
    800 x 532 - 190K
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew
    Czy kapturki ochronne na śruby, pasują do tych śrub zabezpieczających?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Bzdura totalna. Dla prawdziwego złodzieja nie istnieje coś takiego jak śruba zabezpieczająca. Są uniwersalne specjalne klucze do odkręcania takich śrub.
    image
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • @amiskiew dasz jakiś link do aukcji? I faktycznie - czy kapturki pasują na śruby ?
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • @roca - zgadza się ale może czasami parę sekund, które trzeba poświęcić na zmianę klucza zwrócą czyjąś uwagę...
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • @alogator, @andrzejn, kapturki nie pasują na śruby zabezpieczające. Drugim minusem dla śrub jest konieczność posiadania dwóch kluczy tj 17 do standardowych śrub i 19 do zabezpieczających. Dlatego musiałem zaopatrzyć się w klucz krzyżakowy
    Ja swoje kupiłem tu
    http://archiwum.allegro.pl/oferta/sruby-zabezpieczajace-vw-skoda-audi-seat-mercedes-i3586069540.html



    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • ze śrubami jest tak samo jak z alarmem i dodatkowym zabezpieczeniem zlodziej wybierze ten samochód przy którym nie będzie siedział pół godziny nawet proste zabezpieczenie jest lepsze niż żadne.
    amiskiew faktycznie to jedne i drugie mogą się zapiec i niczym ich nie odkręcisz.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • podjadę chyba do salonu zapytać o te oryginalne, które skoda sprzedaje - dużo droższe ale może chowają się pod kapturkiem. 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Odgrzebuję temat.
    No to jakie te śruby w końcu są do DIONEk?
    Z łbem stożkowym czy kulowym?
    To pytanie do posiadaczy w/w montowanych fabrycznie.

    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Przy fabrycznych alusach nie zmieniasz śrub względem stalówek, więc masz z łbem kulowym.

    Jeżeli chodzi o śruby zabezpieczające, ja osobiście mam zakupione McGardy - kupione w zakładzie przy wymienie opon z zimowych na letnie. Jak sprzedawca stwierdził, McGardy są najlepsze.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • A nie lepiej AutoCasco?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Najlepiej i to i to.
    :)
    @atsuki
    Dzięki za info.

    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ostatecznie zakupiłem śruby Taperpro TPI
    M14x1,5x27 łeb kulowy, z 2 końcówkami na klucz 17/19:
    Taperpro TPI 1.jpg
    248 x 249 - 40K
    Taperpro TPI 2.jpg
    300 x 225 - 19K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?