FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Samochód ciężarowy
  • Po ponad 4 latach jazdy Fabią przesiadłem się na Rapida rocznik 2014. Przesiadka z 2,0 benzyny na 1,6 TDI 90KM raczej mało przyjemne, natomiast we wnętrzu widać bardzo 11 lat różnicy, najbardziej jestem zadowolony z fabrycznego zestawu głośnomówiącego sterowanego z kierownicy, natomiast na minus brak podgrzewanych siedzeń, które w Fabii miałem. Przy odbiorze okazało się, że samochód ma homologację ciężarową na 4 osoby z brakiem pasów dla 5 osoby  na szczęście udało się przez to zbić z ceny. Przebieg oryginalny 141tys. samochód miał malowane tylko lewe tylne nadkole po parkingówce. Niestety jako samochód w leasingu był serwisowany w trybie long life, ale w moich rękach olej będzie już wymieniany co 15tys.

Wyposażenie przy zakupie:
    -klimatyzacja manulana
    -elektryczne podgrzewane lusterka
    -ABS, ESP, ASR
    -skórzana wielofunkcyjna kierownica
    -wbudowany zestaw głośnomówiący bluetooth
    -czujniki cofania
    -światła przeciwmgłowe
    -4 elektryczne szyby
    -poduszki i kurtyny powietrzne
    -felgi stalowe 15 z zimowymi oponami
    -najbiedniejsze radio
    -podłokietnik

Zmiany:
    -radio amundsen+
    -schowek na parasol
    -pokrowce na przednie siedzenia - brzydko wyglądają, ale ze względu na moją pracę są potrzebne
    -guma w bagażniku
    -alufelgi 15" z fabii na lato

W planach:
    -jak się zaprzyjaźnię z tym samochodem to chip
    -zakup oparcia kanapy z pasem i zagłówkiem
    -zakup osłony silnika, ale to jeszcze forum muszę przegrzebać z czego będzie pasowała

Zdjęcie jeszcze z ogłoszenia

Rapid LB | 1.6 TDI 90KM CAYB | MY14 | Ambition | Czarny | 141000km | Nowy Targ
  • Witamy:) Szerokości
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • A dziękuję :)

Skoda doczekała się wymiany kompletnego rozrządu, płynu chłodniczego.
    Wpadła też mata do bagażnika i pokrowce na przednie siedzenia.
  • Pierwsze 3 tys. km za mną, jeździ się przyjemnie, ale brakuje mocy  :) 
    Zmiany:
    -Wymiana radia na amundsena+ - wnętrze dzięki temu wygląda dużo lepiej

Gumowa mata do bagażnika - bez niej wszystko w bagażniku jeździło

Schowek na parasol pod siedzeniem pasażera
  • Eleganckie mody, powodzenia w następnych! :) w ten schowek faktycznie się parasolka mieści? też mnie kiedyś kusiło żeby go zamówić ale miałem wątpliwości co do jego późniejszej użyteczności :)
    Rapid SB | 1.6 CAYB 90KM | MY14 | Ambiton | Czewień Rio | 263000km | Wejherowo
  • @Otti, też jestem na etapie załatwiania parasolek. Tylko że ja montuje pod obydwoma fotelami. Schowek w ASO kosztuje 56 zł, a parasolka 98 zł. Z uwagi na cenę pierwotnie miałem założyć jeden zestaw. Ale pogrzebałem w sieci i na portalu aukcyjnym znalazłem te same nowe parasolki po 49 zł, więc zamówiłem dwie. Aktualnie czekam na dostawę do ASO schowków, ponieważ nie było ich w Poznaniu i idą z Niemiec. Po ich dotarciu wezmę się za montaż i wrzucę fotki. 
    Co do użyteczności-mi już wczoraj by się przydały, ponieważ wieczorem będąc na mieście zaskoczył mnie deszcz.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 96000 km | Sochaczew
  • @Otti, @Maciek_1991 Ja w tym schowku chowam parasolkę składaną z Rossmanna za 10zł ;) Idealnie pasuje do tego schowka i jest to właśnie parasol jak mnie deszcz gdzieś zaskoczy ;) Nie widzę sensu kupowania składanej parasolki dłuższej bo one i tak prędzej czy później się rozwalą 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 45k | dolnośląskie
  • @darnok, ja jestem niestety z takich osób co lubią mieć wszystko w oryginale, tak jak fabryka wkładała :P
    Jak mi się posypią, to wtedy wymienię na "rossmannowe" :)
    Chociaż jak rozłożyłem je po dotarciu przesyłki to wyglądają na całkiem solidne. Wiatr to zweryfikuje :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 96000 km | Sochaczew
  • darnok dzięki za tipa jak będę miał po drodze rossmana to kupię, bo nie znalazłem w domu takiej co by się zmieściła, a też uważam, że 100zł za zwykły parasol to przesada :)

Otti dziękuję, z rzeczy które jeszcze chciałbym zrobić to:
    -parasol z rossmana :D
    -znaleźć osłonę silnika, bo goły brzydko wygląda,
    -wrzucić schowek na kamizelki pod siedzenie, ale nie udało mi się go narazie namierzyć,
    -wymienić tylną kanapę na wersję 3 osobową, 
    -jak nim jeszcze trochę pojeżdżę to może zdecyduję się na chipa :)

Swoją drogą czy amundsen+ fabrycznie montowany do rapida pokazuje wizualizację czujników cofania? Bo mój po założeniu nie pokazuje i z poziomu vcds mi się nie udało tego ustawić.
  • @Tuff, schowek na kamizelkę możesz kupić w ASO. Numer części 5JA 881 507 A 82V. Cena detal 13 zł netto. Poniżej temat poruszony przez towarzyszy:
    https://www.drive2.ru/b/480413190010700309/
  • Maciek_1991 o dzięki, szczerze myślałem, że to plastikowy schowek a nie taka szmatka :) W fabii 1 miałem taki zamykany i wyglądał znacznie lepiej :D
  • Niestety w R to taka kieszonka.
  • Dzisiaj zabrałem się za podpięcie anteny gps, szukałem taśmy dwustronnej, ale okazało się, że producent pomyślał za kupującego i zrobił w niej magnes, przykleiłem ją do tyłu radia i działa dobrze :)
    antena.jpg
    1536 x 2048 - 204K
    radio.jpg
    2048 x 1536 - 341K
  • Dzisiaj udało mi się dokodować wizualizację czujników cofania dzięki nowemu vcdsowi, stary 12.12 nie dał rady, przy kodowaniu wyrzucał błąd
    czujniki cofania.jpg
    2048 x 1536 - 120K
  • Udało się wrzucić gps w licznik :D
    gps.jpg
    1536 x 2048 - 153K
  • Widzę że kolega też na forum fabii. Tak jak ja.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 38000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Tak bo ja po przesiadce z fabii :D A tam z chłopakami w dolnośląskim, żeśmy trochę spotów obskoczyli.
  • To podobnie jak ja tylko że przesiadka była z przymusu :/dachownko gość wymusił.

Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 38000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • A mnie ruda zniechęciła, bo dałem blacharzowi do odmalowania zostawiłem czapkę pieniędzy i znowu zaczęło wychodzić (nadkola, progi z przodu przy połączeniu z nadkolem) i stwierdziłem, że lepiej zmienić na coś nowszego.

Aktualizacja jest taka, że dołożyłem kamerkę, bo tak mi kobieta wpakowała się na przejście dla pieszych, że mało brakło od wypadku i ciężko by się było wytłumaczyć, że na przejściu to nie moja wina.

Do tego trochę rysnąłem zderzak z tyłu - w fordzie mondeo którego uderzyłem rozwalony zderzak i lampa, także skoda przy nim jak czołg - byłem szybszy od czujników cofania, zapiszczały po uderzeniu :/

A tak ogólnie przejechałem nią od stycznia ponad 18tys. km ze średnim spalaniem 4,88l/100km w jeździe mieszanej, także z wyboru jestem raczej zadowolony :)

PONIŻEJ RÓŻNE OFERTY SPONSOROWANE KTÓRE WSPOMAGAJĄ RAPIDKLUB.PL
są to linki afiliacyjne lub reklamy (mamy nadzieję że Wam przydatne, dziękujemy za wsparcie)

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?