FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Samochód ciężarowy
  • Po ponad 4 latach jazdy Fabią przesiadłem się na Rapida rocznik 2014. Przesiadka z 2,0 benzyny na 1,6 TDI 90KM raczej mało przyjemne, natomiast we wnętrzu widać bardzo 11 lat różnicy, najbardziej jestem zadowolony z fabrycznego zestawu głośnomówiącego sterowanego z kierownicy, natomiast na minus brak podgrzewanych siedzeń, które w Fabii miałem. Przy odbiorze okazało się, że samochód ma homologację ciężarową na 4 osoby z brakiem pasów dla 5 osoby  na szczęście udało się przez to zbić z ceny. Przebieg oryginalny 141tys. samochód miał malowane tylko lewe tylne nadkole po parkingówce. Niestety jako samochód w leasingu był serwisowany w trybie long life, ale w moich rękach olej będzie już wymieniany co 15tys.

    Wyposażenie przy zakupie:
    -klimatyzacja manulana
    -elektryczne podgrzewane lusterka
    -ABS, ESP, ASR
    -skórzana wielofunkcyjna kierownica
    -wbudowany zestaw głośnomówiący bluetooth
    -czujniki cofania
    -światła przeciwmgłowe
    -4 elektryczne szyby
    -poduszki i kurtyny powietrzne
    -felgi stalowe 15 z zimowymi oponami
    -najbiedniejsze radio
    -podłokietnik

    Zmiany:
    -radio amundsen+
    -schowek na parasol
    -pokrowce na przednie siedzenia - brzydko wyglądają, ale ze względu na moją pracę są potrzebne
    -guma w bagażniku
    -alufelgi 15" z fabii na lato

    W planach:
    -jak się zaprzyjaźnię z tym samochodem to chip
    -zakup oparcia kanapy z pasem i zagłówkiem
    -zakup osłony silnika, ale to jeszcze forum muszę przegrzebać z czego będzie pasowała

    Zdjęcie jeszcze z ogłoszenia


    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • Witamy:) Szerokości
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • A dziękuję :)

    Skoda doczekała się wymiany kompletnego rozrządu, płynu chłodniczego.
    Wpadła też mata do bagażnika i pokrowce na przednie siedzenia.
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • Pierwsze 3 tys. km za mną, jeździ się przyjemnie, ale brakuje mocy  :) 
    Zmiany:
    -Wymiana radia na amundsena+ - wnętrze dzięki temu wygląda dużo lepiej

    Gumowa mata do bagażnika - bez niej wszystko w bagażniku jeździło

    Schowek na parasol pod siedzeniem pasażera
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • Eleganckie mody, powodzenia w następnych! :) w ten schowek faktycznie się parasolka mieści? też mnie kiedyś kusiło żeby go zamówić ale miałem wątpliwości co do jego późniejszej użyteczności :)
    Rapid SB | 1.6 CAYB 90KM | MY14 | Ambiton | Czewień Rio | 263000km | Wejherowo
  • @Otti, też jestem na etapie załatwiania parasolek. Tylko że ja montuje pod obydwoma fotelami. Schowek w ASO kosztuje 56 zł, a parasolka 98 zł. Z uwagi na cenę pierwotnie miałem założyć jeden zestaw. Ale pogrzebałem w sieci i na portalu aukcyjnym znalazłem te same nowe parasolki po 49 zł, więc zamówiłem dwie. Aktualnie czekam na dostawę do ASO schowków, ponieważ nie było ich w Poznaniu i idą z Niemiec. Po ich dotarciu wezmę się za montaż i wrzucę fotki. 
    Co do użyteczności-mi już wczoraj by się przydały, ponieważ wieczorem będąc na mieście zaskoczył mnie deszcz.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Otti, @Maciek_1991 Ja w tym schowku chowam parasolkę składaną z Rossmanna za 10zł ;) Idealnie pasuje do tego schowka i jest to właśnie parasol jak mnie deszcz gdzieś zaskoczy ;) Nie widzę sensu kupowania składanej parasolki dłuższej bo one i tak prędzej czy później się rozwalą 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • @darnok, ja jestem niestety z takich osób co lubią mieć wszystko w oryginale, tak jak fabryka wkładała :P
    Jak mi się posypią, to wtedy wymienię na "rossmannowe" :)
    Chociaż jak rozłożyłem je po dotarciu przesyłki to wyglądają na całkiem solidne. Wiatr to zweryfikuje :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • darnok dzięki za tipa jak będę miał po drodze rossmana to kupię, bo nie znalazłem w domu takiej co by się zmieściła, a też uważam, że 100zł za zwykły parasol to przesada :)

    Otti dziękuję, z rzeczy które jeszcze chciałbym zrobić to:
    -parasol z rossmana :D
    -znaleźć osłonę silnika, bo goły brzydko wygląda,
    -wrzucić schowek na kamizelki pod siedzenie, ale nie udało mi się go narazie namierzyć,
    -wymienić tylną kanapę na wersję 3 osobową, 
    -jak nim jeszcze trochę pojeżdżę to może zdecyduję się na chipa :)

    Swoją drogą czy amundsen+ fabrycznie montowany do rapida pokazuje wizualizację czujników cofania? Bo mój po założeniu nie pokazuje i z poziomu vcds mi się nie udało tego ustawić.
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • @Tuff, schowek na kamizelkę możesz kupić w ASO. Numer części 5JA 881 507 A 82V. Cena detal 13 zł netto. Poniżej temat poruszony przez towarzyszy:
    https://www.drive2.ru/b/480413190010700309/
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Maciek_1991 o dzięki, szczerze myślałem, że to plastikowy schowek a nie taka szmatka :) W fabii 1 miałem taki zamykany i wyglądał znacznie lepiej :D
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • Niestety w R to taka kieszonka.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dzisiaj zabrałem się za podpięcie anteny gps, szukałem taśmy dwustronnej, ale okazało się, że producent pomyślał za kupującego i zrobił w niej magnes, przykleiłem ją do tyłu radia i działa dobrze :)
    antena.jpg
    1536 x 2048 - 204K
    radio.jpg
    2048 x 1536 - 341K
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • Dzisiaj udało mi się dokodować wizualizację czujników cofania dzięki nowemu vcdsowi, stary 12.12 nie dał rady, przy kodowaniu wyrzucał błąd
    czujniki cofania.jpg
    2048 x 1536 - 120K
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • Udało się wrzucić gps w licznik :D
    gps.jpg
    1536 x 2048 - 153K
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • Widzę że kolega też na forum fabii. Tak jak ja.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Tak bo ja po przesiadce z fabii :D A tam z chłopakami w dolnośląskim, żeśmy trochę spotów obskoczyli.
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • To podobnie jak ja tylko że przesiadka była z przymusu :/dachownko gość wymusił.

    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • A mnie ruda zniechęciła, bo dałem blacharzowi do odmalowania zostawiłem czapkę pieniędzy i znowu zaczęło wychodzić (nadkola, progi z przodu przy połączeniu z nadkolem) i stwierdziłem, że lepiej zmienić na coś nowszego.

    Aktualizacja jest taka, że dołożyłem kamerkę, bo tak mi kobieta wpakowała się na przejście dla pieszych, że mało brakło od wypadku i ciężko by się było wytłumaczyć, że na przejściu to nie moja wina.

    Do tego trochę rysnąłem zderzak z tyłu - w fordzie mondeo którego uderzyłem rozwalony zderzak i lampa, także skoda przy nim jak czołg - byłem szybszy od czujników cofania, zapiszczały po uderzeniu :/

    A tak ogólnie przejechałem nią od stycznia ponad 18tys. km ze średnim spalaniem 4,88l/100km w jeździe mieszanej, także z wyboru jestem raczej zadowolony :)
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?