FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kontrolka świateł mijania MY 16+
  • Sporo osób po zmianie marki czy modelu zauważa brak kontrolki krótkich świateł. Faktycznie - po włączeniu świateł nie ma takiej kontroli. Nawet gorzej - bo w aktualnych modelach S w zegarach nie ma nawet miejsca i symbolu. Pozostaje sprawdzenie ręczne lub wzrokowe przełącznika świateł lub zobaczyć własny strumień światła przed samochodem. Niektórzy potrafią zobaczyć odbicie w poprzedzającym samochodzie czy autobusie.
    Zapraszam do dyskusji. Ale wniosków z braku kontrolki firma nie uwzględni :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam, wrzucam w załączniku screena z YT z prezentacji jakiegos tam
    kodowania w F3 i widac kontrolke swiatel mijania. Potrafi ktos to
    uruchomic jakos?
    Screenshot_2019-02-17-17-40-47-105_com.miui.gallery.png
    1080 x 1920 - 699K
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Robią moda, prujesz licznik
    https://wirer.sk/ledlowbeam/
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Szkoda ze trzeba licznik rozbierać
    Dzieki za info
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Kontrolka jest przy pokrętle włącznika świateł. Jeżeli przerobi się licznik mamy 2 ;), tylko po co ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Byłem sprawdzić z latarką i rzeczywiście jest tam kontrolka świateł mijania. Szkoda, że tego nie podłączyli, bardzo dziwne zagranie...

    @yunior81 te pokrętło włącznika świateł jest słabe. Ogólnie to tylko jak mam ustawione na Auto to się pali na pomarańczowo, a reszta lekkie podświetlenie na zielono z czego światła postojowe najmocniej jakby to one były włączone. Po przekręceniu na światła mijania ich natężenie podświetlenia nie zmienia się. Słabe to jest.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Samochód mam krótko i mało jeżdżę zimą, ale mi się zdało, że to jest tak, że jeśli pokrętło jest włączone na "Auto" (pomarańczowa kontrolka) to  kontrolka świateł mijania w pokrętle zaświeca się (na zielono) wtedy, kiedy automat uzna, że musiał włączyć światła mijania (i analogicznie gaśnie). W trakcie jednej styczniowej dłuższej jazdy było na tyle pochmurno, że nawigacja "Android auto" przełączała mi tryb dzień/noc wielokrotnie i działo się to w pełnej zgodzie ze stanem tej kontrolki w pokrętle (tryb "dzień" - kontrolka gasła, tryb "noc" - kontrolka zapalała się).  Tak to i uznałem, że kontrolka w przełączniku pokazuje stan świateł mijania zwłaszcza, że zgadzało się to i z obserwacją "w odbiciu auta poprzedzającego".
    Liftback | 1.0TSI 110KM | 2018 | Ambition | Szary Quartz Metalizowany| Toruń

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?