FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Oryginały czy modyfikacja
  • Hej, dzisiaj mijałem się na mieście z Rapidem, który światła do jazdy dziennej miał umiejscowione tam gdzie normalnie ja mam światła przeciwmgłowe, w dodatku ich barwa była taka jak moje led-y, powiem szczerze, że bardzo mi się to podobało i stąd pytanie, czy wychodziły Rapidy z takim wyposażeniem czy jest to modyfikacja?
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Tak, to jest światło LED i jest obok światła przeciwmgłowego. Mam MY 2017 i tak właśnie mam. Z tego co wiem to była opcja MY 2015-2017.
    Rapid SB | 1,2 CJZC 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappuccino | 70 tys.km | małopolskie
  • Fajnie to wygląda, nawet podoba mi się bardziej niż u mnie gdzie ledy są zintegrowane w reflektorach, ciekawe jakby wyglądał Rapidek z światłami dziennymi na górze i na dole
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Nieprzepisowo... :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • hehe i koniec dyskusji :)
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Mój Rapid MY 2016 ma też światła do jazdy dziennej zintegrowane w kloszach lamp przeciwmgłowych. Wygląda to dosyć fajnie. W mojej ocenie lepiej niż w reflektorach ale to jest kwestia gustu.
  • Ja akurat jakoś nie mogę trafić na Rapida z paskiem LED w reflektorach, żeby porównać która wersja lepiej wygląda :)
    Rapid SB | 1,2 CJZC 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappuccino | 70 tys.km | małopolskie
  • Mam pytanie odnośnie tylnego światła przeciw mgłowego. Z  lewej jest a z prawej tego co widzę brakuje tylko kabla z pinem we wtyczce. Bo nawet żarówka jest chyba dwu włuknowa w lampie włożona. I teraz pytanie czy kabel pociągnąć z lewej lampy czy od centrali elektrycznej. 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Skoda w opisie świateł przeciwmgielnych podaje ciekawostkę: Lewe światło jest dla ruchu prawostronnego (kierownica po lewej) a prawe światło przeciwmgielne jest dla ruchu lewostronnego (kierownica po prawej). Firma widocznie z góry założyła świecenie tylko jednego światła przeciwmg. i to w zależności od wersji pojazdu.   
    Do tylnego, lewego klosza prowadzi przewód 0,5 mm2 (koszulka szarobiała) do zasilania żarówki przeciwmg.
    Jest to wystarczający przekrój do podłączenia drugiej, prawej żarówki.
    Co jest prostsze - przeciągnąć przewód 0,5 mm2 z lewego tylnego klosza do prawego, wzdłuż tylnej krawędzi bagażnika, czy też ciągnąć z lewej strony, od deski rozdzielczej przewód do tylnego, prawego klosza? Ile po drodze plastików, kołków, ...
    Do dodatkowego, drugiego punktu oświetlenia bagażnika, pociągnałem przewód od oryginalnej lampki, w lewym plastiku, pod tylna deską. Tyle, że od razu pociągnałem drugi przewód, właśnie na dodatkowe podłączenie prawego światła przeciwmg. Wystarczy dobrze zabezpieczyć mechanicznie przewody i niewielkim kosztem jest drugie światło przeciwmgielne.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki właśnie chodziło mi o tą ciekawostkę w schemacie. Czy kabel do lewego przeciwmgielnego wytrzyma podpięcie drugiej żarówki. Co masz na myśli dobrze zabezpieczyć mechanicznie przewody? Mam zamiar dolutować kabel koło lewej kostki zaizolować i wpiąć się w prawą lampę. Taką ciekawostkę napisze że octavia 3 fl ma domyślnie tylko lewe światło ale VCDS można włączyć też prawe
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • W bagażniku czasem dzieją się ciekawe rzeczy. Czy to zakupy, czy położona luzem albo wysunięta gaśnica, podnośnik, ... mogą zdziałac wiele. Chodzi o to, by dodatkowy kabel/przewód wielożyłowy nie był narażony na mechaniczne działanie luznych przedmiotów, ani nie był w zasięgu pokrywy dna bagażnika. Przewód można spróbować podpiąć lub dołączyć do przebiegających wiązek, dobrze przymocować taśmą czy opaskami, klej na ciepło (po czasie) nie trzyma do lakierowanej blachy. Przewód nie powinien mieć możliwość drgania czy ocierania się o inne części karoserii.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Będę chciał zdemontować środkowy plastik ten co osłania dolną belkę bagażnika koło rygla zamka i pod nim ułożyć kabel od lampy do lampy i odpowiednio go zabezpieczyć.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Kojarzy ktoś lub może na numer konektorka do wtyczki do lampy tylnej? Kupiłem już w kilka i żaden nie pasuje.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?