FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
1.4 TDi DPF wypalanie samoczynne
  • Hej,

Jak często dopala się Wam DPF samoczynnie na postoju?  Ostatnio zaobserwowałem że chce go dopalać co drugi dzień na postoju. Podniesione obroty spalanie 0.8l/h. 5-10minut. Owszem jeżdżę głównie po mieście ale bez jaj co 30km dopalanie? Nawet ostatnio po jeździe na autostradzie po 1.5h jazdy z pr. 140km/h na stacji mi dopalał DPF. Czyżby to jakiś objaw zużycia? Czy to normalne? Książka oczywiście nic nie mówi i w ASO jak robili hamulce również nie wiedzieli co jest...
    Przebieg 123tys km. MY16.
    Rapid LB/1.4TDi 90KM + Manual/MY16/Ambition MAX/Biały/126000km/Wrocław
  • Dopala się jak zapełnienie przekroczy 40% , a jeżeli nie przekroczy to po ok 750km dopala się również, czyli co nastąpi szybciej, albo 40% filtra albo przebieg. Jeżdżąc po mieście szybciej będziesz miał zapełnienie 40% niż przebieg 750km. Może się zdarzyć że zrobisz trasie 730km wjeżdżasz do maista i się dopala. Jeżeli się dopala po przebiegu 750km to zapełnienie jest mniejsze niż 40% i trwa to krócej, czasami po 750km w nowym dopełnienie nie przekracza 20%. Jeżeli dopełnia się po algorytmie zapełnienia 40% to pełnię dopalenie potrzebuje min 10-15km jazdy.  Wypalenie przerywane jest jeżeli zejdzie do zapełnienia 0-3%. Jeżeli 3 razy zgasisz auto w czasie dopalania jeżeli filtr ma więcej niż 3% to zapali się kontrolka DPF, wtedy nie można gasić trzeba jechać aż zgaśnie, jeżeli zgasisz i zapali się DPF z kontrolka silnika dopalanie można zrobić tylko vcdsem. Jeżeli zjeżdżasz gasisz silnik i w TDI chodzą wentylatory to znaczy się się dopala i lepiej wtedy wsiąść i przejechać aż się wyłącza jeżeli nie masz vcdsa.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Czyli to całkiem normalne. Kontrolki dpf jeszcze nie widziałem więc chyba ok. Z reguły czekam aż sìę dopali bo to max 10min trwa z reguły koło 5min. Dobrze wiedzieć że w razie konieczności można go zgasić i nic nie będzie złego w tym. 

Vcds - coż to bo trochę zielony jestem?
    Rapid LB/1.4TDi 90KM + Manual/MY16/Ambition MAX/Biały/126000km/Wrocław
  • W czasie postoju to za małe obciążenie żeby się optymalnie dopalił, lepiej zrobił kilka km z gazem równo trzymanym w zakresie 1500-2500 obr. w czasie załączonej funkcji  co to vcdsa proponuje lekturę  na google 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

CIEKAWE DO SAMOCHODU / AKCESORIA:

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?