FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Stosowanie rejestratorów w innych krajach Unii
 • Coraz więcej osób montuje kamery w samochodzie. Pzry ich uzytkowaniu należy jednak stosować się do ochrony danych osobowych. Ochrona prywatności polega na tym, że umieszczanie i używanie urządzeń do nagrywania obrazów jest zabronione lub ściśle regulowane. Nie tylko w Polsce, ale i za granicą. O ile u nas zasadniczo nie ma problemów, w innych państwach Unii są różnice.

  Belgia:
  Nagranie może być wykorzystywane wyłącznie do celów prywatnych. Podczas publikowania należy upewnić się, że nie można zidentyfikować konkretnej osoby. Może być również używane jako materiał dowodowy, ale wszystkie zaangażowane strony muszą być o tym poinformowane.

  Dania, Francja, Holandia, Norwegia, Hiszpania i Szwajcaria:
  Nie powinno być problemu z kamerą, ale zaleca się również używanie nagranych obrazów tylko do użytku osobistego. Jednak szczególnie w Szwajcarii należy bezwzględnie przestrzegać prywatności innych osób, a kamery nie należy używać w miejscach publicznych.

  Włochy:
  Nagrania z kamer nie stanowią problemu, ale równocześnie obowiązuje, że na nagraniach tablice rejestracyjne muszą być rozmazane, aby nie można było ich zidentyfikować.

  Luksemburg:
  Instalacja kamer nie jest zabroniona, ale nie można nagrywać zachowania innych kierowców. W przeciwnym razie istnieje ryzyko grzywny, a nawet pozbawienia wolności.

  Węgry:
  Wykorzystanie zarejestrowanych nagrań z kamer do celów prywatnych jest dozwolone. Aparat musi być jednak ustawiony na niższą rozdzielczość, a nagrywanie nie może być przechowywane dłużej niż pięć dni roboczych. Ponadto jego właściciel musi zabezpieczyć go przed nieuzasadnionym dostępem osoby trzeciej.

  Niemcy:
  Każde państwo federalne ma własne przepisy, a opinie prawników również są rozbieżne. Ewentualne kary mogą być drakońskie. Dlatego do stosowania kamer należy podejść ostrożnie!

  Portugalia:
  Aparat może być używany wyłącznie do celów prywatnych. W przeciwnym razie tak zwane naruszenie praw do prywatności innych osób grozi grzywną w wysokości od 500 do 2000 euro.

  Austria:
  Zabrania się wykonywania prywatnych nagrań wideo z samochodu pod karą 10 000 euro. W przypadku powtarzających się naruszeń kara wynosi do 25 000 euro. Zakaz dotyczy nie tylko kamer zainstalowanych w pojeździe, ale także telefonów komórkowych. Uczestnik wypadku drogowego może jedynie nagrać wideo, aby udokumentować konsekwencje kolizji. Ale tak naprawdę, to tylko po kolizji. Z drugiej strony, nie jest możliwe przesłanie zapisu mechanizmu zdarzenia do samych organów dochodzeniowych, a także ujęć, w których jeden z kierowców popełnia wykroczenie drogowe. Inaczej, przy przejezdzie przez A, kamerę należy zdemontować.

  Słowacja, Czechy:
  Obowiązują zasady, że kamera nie zasłania widoku kierowcy. Podczas zapisywania należy pamiętać o ustawie o ochronie prywatności.

  Szwecja:
  Należy posiadać specjalne zezwolenie na instalację kamery w pojeździe. W przeciwnym razie istnieje ryzyko kar finansowych, a nawet rocznego pobytu w więzieniu dla kogoś, kto rejestruje w miejscach publicznych.

  Wielka Brytania:
  Kierowcy nie mają problemów z zamontowaną kamerą, w dodatku niektóre lokalne firmy ubezpieczeniowe udzielają właścicielom pojazdów, wyposażonych w kamerę, zniżki składki ubezpieczeniowej.

  Inne kraje UE
  Nie powinno być problemu z zainstalowanym aparatem i nagrywaniem wyłącznie w celach prywatnych. Zdecydowanie trzeba tutaj pamiętać podstawowych zasadach ochrony danych osobowych.

  I ponownie (jak np. z obowiązkowym wyposażeniem samochodu) pytanie - po co jest Unia, skoro każdy kraj sam ustala swoje zasady w przypadku stosowania rejestratorów?
  Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
 • Nie jest tak strasznie w Niemczech, można stosować choć nie można publikować nagrań. Sad Najwyższy złagodził to w zeszłym roku. 
  https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news-czy-w-niemczech-wolno-korzystac-z-kamerek...

  Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 111 000, Ingolstadt

PONIŻEJ RÓŻNE OFERTY SPONSOROWANE KTÓRE WSPOMAGAJĄ RAPIDKLUB.PL
są to linki afiliacyjne lub reklamy (mamy nadzieję że Wam przydatne, dziękujemy za wsparcie)
Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

Ostatnie wiadomości:

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?