FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Woda wlewająca się do środka przez głośniki.
  • Cześć,
    Jakiś czas temu założyłem głośniki tylne do Rapida 2016(Ambition). Przy okazji wygłuszyłem drzwi. Efekt był i całość brzmi naprawdę dobrze, ale jest problem. Zauważyłem, że po deszczu na tylnej wycieraczce zbiera się woda. W serwisie od razu zaproponowali mi wymianę kompletu uszczelek za konkretna ilość $... Po ściągnięciu tapicerki drzwi i podjechaniu na myjnię okazało się, że woda wlewa się do auta przez głośnik z dystansem. Po wyciągnięciu głośnika i powtórzeniu testu problem nie wystąpił - tak jakby winny był albo głośnik albo kabel po którym cieknie woda... Czy ktokolwiek z was spotkał się z takim problemem. Na wielu forach piszą żeby dziurę zakleić folią, ale jak zakleję dziurę folią to stracę pudło rezonansowe i po co mi było drzwi wygłuszać. Co dziwniejsze przez drugie drzwi nic nie cieknie (aczkolwiek zrzucę tapicerkę żeby sprawdzić czy może mdf mi tam też nie napuchł).
    https://zapodaj.net/f96d85dba6f57.jpg.html
    f96d85dba6f57.jpg
    800 x 600 - 430K
    Rapid LB | 1.2 110KM | 2016 | Ambition Max | Śląsk
  • Ja jestem umówiony w poniedziałek w serwisie z podobnym problemem. Auto ma rok i miało po zakupie przyciemnione szyby, poza tym nic nie ruszane. Po ostatnich ulewach zauważyłem zbieranie się wody na uszczelce obu drzwi tylnych, a po większej burzy tak jak u Ciebie na wycieraczce jest woda. Jestem ciekaw jakie historie zostaną mi opowiedziane w ASO, bo widzę że temat znany mi z mojej pierwszej Skody Fabii gdzie z większym lub mniejszym skutkiem rożni mechanicy walczyli silikonem i uszczelniali tylne drzwi co 2-3 sezony, powraca w nowym aucie... masakra :(
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 55 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Patrząc na fotkę, zastanawiam się czy masz odpływ wody z drzwi. Swego czasu w R stosowali nadmiar masy środka konserwującego wewnątrz drzwi, co po czasie objawiało się powstaniem sporego zbiornika wody wewnątrz drzwi. Wystarczy sprawdzić w dolnej części drzwi drożność otworów odpływowych.
    Niezależnie od tego, warto wymienić napuchnięty dystans z MDF na inny. Albo zaimpregnowany albo solidny dystans plastikowy. A od wewnętrznej strony dystansu, na jego górnej części, nałożyć przynajmniej kawałek folii, która osłoni dostęp wody do środka dystansu (i dalej).
    Niektóre firmy stosują plastikowe nakładki w górnej części dystansu. 
    osłonka na głośnik.jpg
    502 x 377 - 99K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Odpływ wody sprawdzony, woda spokojnie wypływa przez otwory.
    Problem jest taki że woda dostawała się na obudowę głośnika i kable i stąd wprost na dywanik...

Zaprojektowane przeze mnie rozwiązanie polega na zamontowaniu dodatkowej obudowy pomiędzy mdf a drzwi tak by stworzyć coś ala daszek w drzwiach.

Dodatkowo tył rurki zakleję w połowie tak by woda nie wlała się od tyłu. Po założeniu całości kable poprowadzę nie od środka drzwi, lecz od zewnątrz tak by i woda nie ciekła po kablach. Dam znać jak skończę.

Dystanse zamówione.

Wstyd że skoda na to nie wpadła...
    Redukcja_Vents_150_x_125_mm-816320-89073.jpg
    650 x 650 - 15K
  • Docięta ramka wygląda tak (wchodzi w drzwi na ok 2-3 cm).
    IMG_20190725_171409.jpg
    1512 x 2016 - 710K
    IMG_20190725_171401.jpg
    1512 x 2016 - 1012K
  • Dodam tylko, że po zamontowaniu od roku mamy spokój z przeciekaniem.
  • Co to za adaptery wentykacyjne?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 63000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Tak adaptery wentylacyjne.
  • Panowie stałem się posiadaczem Rapida z 2017 roku. Po deszczach i otwarciu tylnych lewych drzwi woda stoi mi w uszczelce. Odpływy w drzwiach są drożne i woda w nich nie stoi.  Głośniki założone były w fabryce. Czy woda może uciekać przez niego do środka? Nie mam pomysłu na to a już mnie dobija... Pomożecie?
    IMG_20220702_094751_copy_1500x2000.jpg
    1500 x 2000 - 745K
    Rapid SB | 1,2 CJZD 110KM | MY17 | STYLE | Paprykowa Czerwień | 77000km | Wałbrzych

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Dzięki Tobie forum będzie funkcjonowało nadal!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

Ostatnie wiadomości:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?
https://www.compero.pl