FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Woda wlewająca się do środka przez głośniki.
  • Cześć,
    Jakiś czas temu założyłem głośniki tylne do Rapida 2016(Ambition). Przy okazji wygłuszyłem drzwi. Efekt był i całość brzmi naprawdę dobrze, ale jest problem. Zauważyłem, że po deszczu na tylnej wycieraczce zbiera się woda. W serwisie od razu zaproponowali mi wymianę kompletu uszczelek za konkretna ilość $... Po ściągnięciu tapicerki drzwi i podjechaniu na myjnię okazało się, że woda wlewa się do auta przez głośnik z dystansem. Po wyciągnięciu głośnika i powtórzeniu testu problem nie wystąpił - tak jakby winny był albo głośnik albo kabel po którym cieknie woda... Czy ktokolwiek z was spotkał się z takim problemem. Na wielu forach piszą żeby dziurę zakleić folią, ale jak zakleję dziurę folią to stracę pudło rezonansowe i po co mi było drzwi wygłuszać. Co dziwniejsze przez drugie drzwi nic nie cieknie (aczkolwiek zrzucę tapicerkę żeby sprawdzić czy może mdf mi tam też nie napuchł).
    https://zapodaj.net/f96d85dba6f57.jpg.html
    Rapid LB | 1.2 110KM | 2016 | Ambition Max | Śląsk
  • Ja jestem umówiony w poniedziałek w serwisie z podobnym problemem. Auto ma rok i miało po zakupie przyciemnione szyby, poza tym nic nie ruszane. Po ostatnich ulewach zauważyłem zbieranie się wody na uszczelce obu drzwi tylnych, a po większej burzy tak jak u Ciebie na wycieraczce jest woda. Jestem ciekaw jakie historie zostaną mi opowiedziane w ASO, bo widzę że temat znany mi z mojej pierwszej Skody Fabii gdzie z większym lub mniejszym skutkiem rożni mechanicy walczyli silikonem i uszczelniali tylne drzwi co 2-3 sezony, powraca w nowym aucie... masakra :(
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Patrząc na fotkę, zastanawiam się czy masz odpływ wody z drzwi. Swego czasu w R stosowali nadmiar masy środka konserwującego wewnątrz drzwi, co po czasie objawiało się powstaniem sporego zbiornika wody wewnątrz drzwi. Wystarczy sprawdzić w dolnej części drzwi drożność otworów odpływowych.
    Niezależnie od tego, warto wymienić napuchnięty dystans z MDF na inny. Albo zaimpregnowany albo solidny dystans plastikowy. A od wewnętrznej strony dystansu, na jego górnej części, nałożyć przynajmniej kawałek folii, która osłoni dostęp wody do środka dystansu (i dalej).
    Niektóre firmy stosują plastikowe nakładki w górnej części dystansu. 
    osłonka na głośnik.jpg
    502 x 377 - 99K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Odpływ wody sprawdzony, woda spokojnie wypływa przez otwory.
    Problem jest taki że woda dostawała się na obudowę głośnika i kable i stąd wprost na dywanik...

    Zaprojektowane przeze mnie rozwiązanie polega na zamontowaniu dodatkowej obudowy pomiędzy mdf a drzwi tak by stworzyć coś ala daszek w drzwiach.


    Dodatkowo tył rurki zakleję w połowie tak by woda nie wlała się od tyłu. Po założeniu całości kable poprowadzę nie od środka drzwi, lecz od zewnątrz tak by i woda nie ciekła po kablach. Dam znać jak skończę.

    Dystanse zamówione.

    Wstyd że skoda na to nie wpadła...
    Redukcja_Vents_150_x_125_mm-816320-89073.jpg
    650 x 650 - 15K
    Rapid LB | 1.2 110KM | 2016 | Ambition Max | Śląsk
  • Docięta ramka wygląda tak (wchodzi w drzwi na ok 2-3 cm).
    IMG_20190725_171409.jpg
    1512 x 2016 - 710K
    IMG_20190725_171401.jpg
    1512 x 2016 - 1012K
    Rapid LB | 1.2 110KM | 2016 | Ambition Max | Śląsk
  • Dodam tylko, że po zamontowaniu od roku mamy spokój z przeciekaniem.
    Rapid LB | 1.2 110KM | 2016 | Ambition Max | Śląsk
  • Co to za adaptery wentykacyjne?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Tak adaptery wentylacyjne.
    Rapid LB | 1.2 110KM | 2016 | Ambition Max | Śląsk
  • Panowie stałem się posiadaczem Rapida z 2017 roku. Po deszczach i otwarciu tylnych lewych drzwi woda stoi mi w uszczelce. Odpływy w drzwiach są drożne i woda w nich nie stoi.  Głośniki założone były w fabryce. Czy woda może uciekać przez niego do środka? Nie mam pomysłu na to a już mnie dobija... Pomożecie?
    IMG_20220702_094751_copy_1500x2000.jpg
    1500 x 2000 - 745K
    Rapid SB | 1,2 CJZD 110KM | MY17 | STYLE | Paprykowa Czerwień | 77000km | Wałbrzych

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?