FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Climatronik awaria klimatyzacji
  • Cześć. W moim samochodzie awarii uległ system klimatyzacji.
    Pierwszy typ awarii objawił się mega gorącym powietrzem z kratek nawiewu - podobno jakaś klapa zawieszała się (silniczek?) - wymieniono na gwarancji.
    Mniej więcej po roku system climatronika głupieje: tryb auto 21 st. Na postoju wszystko działa. Ruszam, przyspieszam do 60 - 80 przestaje działać nawiew. Zwalniam: wszystko działa. W czasie jazdy po złapaniu zwiechy można się ratować zmieniając nastaw temperatury na inny (zwiechę można złapać przy 18-20-21-22 st) lub zmieniając siłę nadmuchu. Czasem pomaga zmiana kierunku np na nogi lub korpus. Po ponownym przełączeniu na tryb auto zwiecha ponowna. Pomaga "restart" (zgasić motor, odczekać, odpalić).
    Spotkał się ktoś z czymś takim?
    Rapid LB | 1.4 CAXA 122KM | MY15
  • Silnik krokowy  klap nawiewu. Dobry mechanik od klimy ogarnie to w mig. Serwis ok 700 pln. Przerabiałem to na wiosnę. Kupił mi na Allegro używany za 50 zł i działa jak trzeba.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Tam jest jeden? Podobno go wymieniali wtedy na gwarancji ale nie wiem czy nie na smarowaniu się skończyło bo po tej operacji np przy zamykaniu obiegu słychać było "mlaśnięcie" jak by dwa elementy zlepione np smarem silikonowym rozdzielały się.
    Rapid LB | 1.4 CAXA 122KM | MY15
  • Pokaż błędy z climatronika, wykasuj je i zrób adaptacje klap i zobacz czy błąd wraca.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?