FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid SB 1,2 TSI 105KM MY2015 Elegance - pełna osłona silnika
  • Witam,
    Z uwagi na odwiedziny niepożądanych gości pod maską i nieskuteczność różnego typu odstraszaczy zdecydowałem się na montaż pełnej osłony silnika. W związku z tym mam pytanie do Was szanowni forumowicze, czy ktoś montował tego typu osłonę. Zdecydowałem się na wariant oryginalny, tylko nie wiem która osłona będzie odpowiednia 6Q0825237 czy 6R0825235. Wiem, że Skoda nie montuje tych osłon z uwagę na problemy z przegrzewaniem się silników benzynowych, niemniej nie mam już innego pomysłu. Zauważyłem, ze jedne osłony mają wycięcie w miejscu wydechu, drugie go nie mają. Za wszelkie sugestie z góry dziękuje.

  • Zastosowanie pełnej dolnej osłony nie do końca zapewni zakończenie odwiedzin przez czworonogi. Nadal pozostaje sporo miejsca wokół P i L wałka napędowego kół jak i wokół przewodów /rur wydechowych.
    Z drugiej strony - ciekawe, bo zazwyczaj gryzonie żerują na nowych samochodach, pełnych zapachów. W Twoim R (2015), większość zapachów już dawno straciła swoją intensywnośc. Może pozostaje jeszcze kwestia promieniującego ciepła i braku wiatru (w komorze silnika)?
    Zależy, gdzie zostawiasz samochód. Może parkujesz w rejonie większej populacji tych zwierzaków?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kolego Jercen dziękuje za link do wątku o gryzoniach. Problem zaczął się tak naprawdę w maju zeszłego roku. Od tego czasu wymieniłem dwa razy wygłuszenie maski silnika,  które zostało totalnie wyszarpane (na razie tylko to). Komora silnika jest czesto wydeptana i ubłodzona, widać to doskonalne na pokrywie silnika, obudowie filtra powietrza  i akumulatorze. Raz znalazłem nawet na prawej podłużnicy bułkę z serem. Problem pojawia się falami, obstawiam, że podejrzanym miejscem może być parking w miejscu pracy, niestety znajomi nie zauważyli problemu w swoich autach. Na chwilę obecną  za odstraszacz robi woreczek z psią sierścią (wc, kostki, choinki, ultradźwięki zawiodły). Odsłonięte przewody elektryczne  zabezpieczyłem peszlami. Zaczynam na tym punkcie chyba już mieć jakąś nerwicę natręctw, "co dziś zastanę pod maską mojej czarnej strzały :)". Zastanawiam się czy sam mogę prowokować gryzonie używając chemii typu woski do konserwacji, szampony, itd. Pozdrawiam

  • 5JA071608 - osłona dla pakietu na bezdroża dla silnika benzynowego (gruba)
    A ta chyba zwykła pełna (cieńsza) 6R0825235A
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?