FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Otwieranie drzwi kluczykiem
  • Witam,

    raz na jakiś czas otwieram drzwi samochodu przy użyciu klucza. Zauważyłem, że czasami powoduje to otwarcie tylko drzwi kierowcy, a czasami wszystkich drzwi (wówczas słychać siłowniki). Zastanawiam się, czy coś nawala, czy po prostu jest jakiś "algorytm" którego nie dostrzegam?
    Pozdrawiam
    Rapid SB | 1.0tsi 95KM | MY2019 | Active | Blue Race | Śląsk
  • Witam,
    ja mam podobną sytuację ale z otwieraniem drzwi od środka przez pasażera. Mam ustawione automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu. Nie raz zdarzyło się, że zatrzymałem się aby wypuścić pasażera (z miejsca obok kierowcy) (silnik włączony), on wychodzi i szarpie mi za zamknięta klapę bagażnika, bo się tylko jego drzwi otworzyły a reszta zamknięta. W większości przypadków po otworzeniu drzwi pasażera otwiera się wszystko, ale raz na jakiś czas sytuacja się powtarza. Muszę wtedy użyć przycisku na konsoli (zamknąć i otworzyć bo nie świeci się przycisk, że jest zamknięte) lub otworzyć drzwi kierowcy.
    Normalnie bym tego nie zauważył, ale przez jakiś czas podwoziłem codziennie kolegę do pracy i on wysiadał po drodze w "biegu" a woził torbę w bagażniku ;)
    Teraz jak nie słyszę siłownika w drzwiach kierowcy, jak pasażer wysiada, a wiem, że pasażer idzie do bagażnika, to od razu odryglowuje guzikiem.

    Kiedyś też próbowałem to ogarnąć (zamykać od razu z guzika vs. autozamykanie) ale podczas "ręcznych" prób wszystko działa jak należy (tj. wszystkie drzwi się otwierają). Rapidek tak ma od nowości. Kiedyś się zastanawiałem czy nie podjechać do serwisu, ale jak znam życie nie uda mi się tego przy nich powtórzyć ;)

    Tak się zastanawiam czy tylko tak u mnie jest, czy po prostu nikt tego nie zauważył bo w 99% kierowca idzie do bagażnika lub wszyscy wysiadają po skończonej jeździe (w sumie kolega już nie jeździ ze mną to już też nie zauważam tego problemu :) ).

    Pewnie tak samo jest u Ciebie, wszyscy otwierają z pilota :P.
    Jak nie zapomnę to też parę razy spróbuję otwierać tak jak Ty.

    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Szczecinek
  • Witam

    U mnie jest tak samo raz z kluczyka otwierają się wszystkie drzwi a raz tylko kierowcy
    Rapid SB | 1.0 CHZC 110KM | MY18 | Drive | Blue Race | 73000 km | Piotrków Trybunalski
  • Ja też tak mam , RAPID MY13 Ambition , zatrzymuję się autem, silnik na chodzie , pasażer który siedzi obok kierowcy wysiada  z auta i idzie do bagażnika a ten jest zamknięty.Wiec wysiadam ja i idę otworzyć bagażnik i okazuje się że nadal jest zamknięty .
    W Fabii I też miałem automatyczne  ryglowanie bagażnika po ruszeniu z miejsca ale tam w momencie kiedy się zatrzymałem i otworzyłem drzwi kierowcy bagażnik się również odryglowywał.
    Tutaj jest coś popie..pszone.
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Wystarczy zapoznać się z instrukcją R. Do odryglowania bagażnika, po zatrzymaniu samochodu, należy użyć przycisk na konsoli środkowej, do odblokowania całego samochodu albo wyłączyć silnik, wtedy drzwi i pokrywa bagażnika zostaną odblokowane.
    Stosowanie zasad występujących w innych markach czy pojazdach jest bezzasadne. Nasze przyzwyczajenia nie zawsze da się przenieść do/z drugiego pojazdu.
    Wiemy też, że R został (z zasady) okrojony o wiele elementów czy normalnych funkcji, występujacych w samochodach koncernowych.
    Sam po zatrzymaniu R, przy niewyłączonym silniku stosuję przycisk do odblokowania całego samochodu. To coś podobnego, jak dezaktywacja systemu SS: po każdym uruchomieniu silnika należy dodatkowo wyłączyć ten system (jak nie ma jego obejścia VCDS lub dodatkową elektroniką).
    Nie ma się co denerwować, tylko korzystać z R, zgodnie z jego przeznaczeniem i funkcjonalnością.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen Akurat w MY18 w instrukcji jest co innego (swego czasu przeczytałem całą w oczekiwaniu na auto):

    "Automatyczne zaryglowanie / odryglowanie Funkcja umożliwia zaryglowanie wszystkich drzwi oraz klapy bagażnika od prędkości ok. 15 km/h. Otwarcie drzwi i klapy bagażnika od zewnątrz nie jest możliwe. Ponowne odryglowanie drzwi oraz klapy bagażnika następuje przy wyciągnięciu kluczyka zapłonu lub otwarciu drzwi od wewnątrz (zgodnie z indywidualnym ustawieniem centralnego ryglowania)."

    Problem jest w tym, że przy włączonym silniku, po otwarciu drzwi pasażera bagażnik zwykle się otwiera (oraz pozostałe drzwi), aczkolwiek raz na jakiś czas otwierają się tylko drzwi pasażera który wysiada (pozostałe drzwi i bagażnik pozostaje zamknięty). Jednak za każdym razem przy otwarciu drzwi pasażera gaśnie przycisk ryglowania na konsoli środkowej, co logicznie rzecz biorąc, powinno oznaczać, że wszystko jest odryglowane, a zdarza się że nie jest. Trzeba wtedy użyć przycisku na konsoli środkowej 2 razy (zaryglować jeszcze raz i odryglować) lub otworzyć drzwi kierowcy.

    I to jest właśnie problem. Jakby cały czas było zaryglowane bądź cały czas się odryglowywało było by OK. A tu jest tak, że czasami nie zadziała... I tu widzę podobny problem jak u kolegi z otwieraniem z kluczyka, że zwykle działa ale czasami nie zadziała...

    Oczywiście piszę tu o moim MY18, nie wiem jak to jest w MY13 :)

    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Szczecinek
  • Dokładnie też tak mam jak kolega lukziom Raz tak, raz siak... Ktoś to zgłaszał w ASO?

    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?