FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Metaliczny grzechot/stukanie przy przyspieszaniu pod obciążeniem
  • Witam,
    Mam problem, ponieważ przy przyspieszaniu z obciążeniem (niski zakres obrotów, wyższy bieg, przyspieszanie od dołu) występuje metaliczne stukanie/grzechot dochodzący z podwozia. Nic takiego nie słychać przy dodawaniu gazu na postoju, ale podczas jazdy jest to bardzo wyraźnie słyszalne.
    Czy ktoś wie w czym może leżeć problem?
    Postaram się nagrać filmik z tym dźwiękiem i wrzucić do tematu.
    Skoda Rapid 2018 Liftback
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Blue Race | 27000km | Poznań
  • Możliwe że to tłumik. Jeżeli mówimy o tym samym dźwięku to słychać go także na postoju, gdy obroty przechodzą przez ok 1400-1500. Pokazywałem to kierownikowi ASO, stwierdził, że to tłumik.   
    Rapid LB | 1.0 110KM | MY18 | Active | 33000km | Warszawa
  • Jeśli najbardziej słychać na 2 i 3 biegu z butem w podłodze przy obrotach między 2300 a 3500 to witam w klubie. A i jeszcze im zimniej tym częściej się to pojawia i głośniej? 
    Mi się nie udało zdiagnozować ale w dziale citigo (http://forum.skodaclub.pl/forum-skoda-citigo/metaliczny-d-wi-k-podzas-przyspieszania-t30064.html) ktoś miał podobne objawy i okazało się sprzęgło do wymiany. Atakuj aso jak masz jeszcze gwarancję. Jak zdiagnozują to podziel się tu informacją.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Robiłeś coś w ASO w tym kierunku? Byłeś na diagnozie?

    Tak po za tym to zastanawiam się, czy ASO będzie chciało ode mnie jakieś pieniądze za diagnozę i sprawdzenie tych dźwięków?
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Blue Race | 27000km | Poznań
  • Dawno temu jak jeszcze posiadałem gwarancję to owszem, próbowałem zainteresować tematem aso ale dziwnym trafem albo nie dzwoniło albo nie słyszeli.
    Jak masz gwarancję to sprawdzą bez kosztów. 
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • I jeździłeś z tym tak, czy na własną rękę wymieniłeś?
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Blue Race | 27000km | Poznań
  • Ciągle jeżdżę ... w lecie tego nie słychać to zapominam ... teraz się odzywa, będzie trzeba zrobić w końcu szczególnie, że ewidentnie problem się pogłębia. 
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?