FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Strzela/Szarpie przy dodawaniu gazu, coś trze w okolicy 1700 obr/min
  • Podczas dodawania gazu w okolicach 2000 obr. +- 150, przy dodawaniu gazu samochód potrafi strzelić 2,3 razy w różnych obrotach. Zdarza się to tylko w tych okolicach obrotów i najczęściej 5,6 bieg. Rzadziej 4. Osobiście myślałem nad turbiną, ale mechanik u którego się dobre 6 lat naprawiam mówił że to nie to.

    Dodatkowo zauważyłem że na postoju przy dodawaniu gazu w okolicy 1700 obr/min słychać jakby coś tarło w komorze silnika. Dźwięk jest taki metaliczny jakby szczotka metalowa szorowała o metal, alternator?

    Dodam iż samochód mam stosunkowo od niedawna, około 2miesięcy, przejechane przeze mnie jest około 2 tys. kilometrów.
    Może ktoś z was się z tym spotkał, albo ma jakiś pomysł.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | 2015 | Ambition Max | Czarna Perła (1Z1Z) | 42 tys km | Olsztyn
  • Witamy na RapidKlubie :)
    Miłym zwyczajem jest uzupełnienie stopki. Warto w niej podać typ silnika, aktualny przebieg. Z Twojego opisu nie wiadomo, czy masz LPG. Możesz uzupełnić, jaki był serwis samochodu, czy też kiedy było co wymieniane.
    Na dzień dobry (przy większym przebiegu) kable WN mogą powodować opisane problemy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Stopa już uzupełniona ;)
    Dzięki za zwrócenie uwagi.
    Silnik CBZB 1.2 TSI bez gazu, przebieg 42 315 km. Serwis olejowy był od razu po kupnie zrobiony. Według książeczek z ASO to poprzedni właściciel serwisował się regularnie. Na ten moment nie mam książeczki, jak będę miał ją tylko w ręku to sprawdzę co było wymieniane. 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | 2015 | Ambition Max | Czarna Perła (1Z1Z) | 42 tys km | Olsztyn
  • Może na początek świece i przewody wymienić choc to nie wielki przebieg to warto się tym zainteresować, dalej to pełna diagnostyka podczas jazdy
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?