FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Benzynowy 1.4 TSI DSG
  • Cześć,
    Może ktoś miał podobnie i podzieli się swoimi przemyśleniami.
    Mam Rapida z 2013r. Od początku serwisowany w ASO. W roku 2018 nagle odmówiła posłuszeństwa skrzynia biegów. Samochód stał w serwisie 3 tyg i padło na mechatronikę. Część + wymiana 8tyś. Oczywiście nie było opcji żeby zapłacić takie pieniądze więc rozpoczęliśmy negocjacje. Finał był taki, że wymianę i zakup nowej mechatroniki wzięli na siebie. Przez 1,5 roku nic się nie działa aż tu nagle ruszając z domu samochód nie chciał przerzucać biegów. Toczył się na D1 i jak dodawałem gazu to nic się nie działo. Po kilkunastu sekundach coś zaskoczyło i samochód jeździł normalnie. Z moich obserwacji wynika, że problem pojawia się jak samochód trochę stoi pod domem i temperatura jest w okolicach 0stop. Pojechałem znów do serwisu i Panowie powiedzieli, że to świece bo samochód ma już prawie 120 tyś i czas wymienić. Skasowali przy okazji jakieś błędy i oddali auto. Pojeździłem 2 tyg i znów ten sam problem. Podjechałem ponownie i stwierdzili, że akumulator bo od nowości nie był wymieniany, a te silniki muszą mieć dużo prądu :). Pojeździłem 2 tyg i znów ten sam problem. Aktualnie samochód ponownie oddany do serwisu bez terminu zwrotu + wydany samochód zastępczy.
    Czy mieliście podobne problemy? Co obstawiacie?
    Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

  • nie wniosę nic ciekawego do tego wątku jednak chcę zadać pytanie bo jestem zdumiony.
    Jak to zrobiłeś, że ci tą skrzynię naprawili za free po gwarancji? W dodatku po 5 latach.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Twoje problemy przypominają mi stare dzieje. Silnik ma moc, wchodzi na obroty, pracuje i nagle staje. Nie pomogła wymiana oleju (diagnoza - zacieranie się silnika). Nie pomogły dalsze próby typu stan aku, ładowanie, mechaniczna blokada (lub hamowanie) któregoś mechanizmu, ... Bez rezultatu. Po każdej ingerencji przy silniku, silnik dało się uruchomić i jakiś czas jeździł bez problemów. Kiedy zdesperowany szukałem sam, znalazłem przyczynę. Za każdym razem, otwarcie komory silnika i grzebanie w nim, powodowało delikatne ruszenie kabelka prowadzącego do modułu zapłonu. Sam kabel z zewnątrz nie miał żadnych oznak, nie było żadnego czworonoga przy kabelkach. Ale wewnątrz miał przerwaną wiązkę przewodu. Wyglądało to na wadę fabryczną. Dopiero wymiana tego kabelka przyniosła oczekiwaną regularną pracę silnika.
    Jeżeli Twoja skrzynia mechanicznie pracuje, to warto zastanowić się nad sterowaniem skrzynią. Czyli okablowanie DSG czy współpraca z kompem i przesyłanie właściwych sygnałów jak i sprawdzenie wszystkich czujników w skrzyni.
    Wiem, że jest to niewykonalne bez stosownej literatury i oprzyrządowania. Pozostaje specjalistyczna firma, chociaż przyczyna może być prozaiczna.
    Czekamy na Twoją relację z naprawy. Cierpliwości i powodzenia.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @Mullrof od lat kupujemy tylko u nich skody. Mamy kilka w rodzinie. Rozmowy nie były łatwe ale w końcu stwierdzili, że chyba szkoda stracić takiego klienta.

    @jercen   dzięki za wskazówki. Oczywiście będę się dzielił relacją z naprawy. Na razie stoi w warsztacie i czekam co wymyślą.
  • Coś już wiadomo ?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?