FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nowy nabytek Touran
  • Przedstawiam wam swój nowy nabytek przyszedł czas na rozstanie z Octavią i do parku wjechał Touran 2,0 TDI CR.
    Autko jest z roku 2012 z przebiegiem 253tys :
    - ABS+ESP
    - klimatronik dwustrefowy
    - podgrzewane siedzenia
    - reflektory bi-xenon skrętny z ASF + światła dzienne
    - radio RNS315 z nawigacja
    - czujnik zmierzchu i deszczu
    - commig/leaving home
    - start-stop
    - czujniki ciśnienia w kołach
    - samościemniajace lusterko

Jak na diesla jest nawet ok jeśli chodzi o hałas szczególnie po wyjeździe z miasta jest cicho w środku.

Zmiany:
    - staging zegarów  ZROBIONE
    - doświetlanie halogenami Corner  ZROBIONE
    - dezaktywacja start-stop bo to nieporozumienie w dieslu ZROBIONE
    - program aby było wiecej mocy
    - rozbudowa dogrzewacza do pełnego webasto ZROBIONE
    - włożenie kierownicy multi

Przód1.jpg
    1152 x 864 - 452K
    bok1.jpg
    1152 x 864 - 582K
    wnetrze.jpg
    2304 x 1728 - 2M
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Miło, że masz kolejne, większe 4 kółka. Pogratulować.
    W poprzednim miałeś z R wspólny silnik. A w tym co wspólnego ma Touran z Rapidem? Nie ma seryjnego R z dwulitrowym silnikiem, a wyposażenie - praktycznie porównywalne. Czy warto było przejść z OIII na taki VW?
    Jeszcze jedna kwestia - jesteśmy na Rapidklubie. I jak na razie jest to platforma do wymiany uwag i doświadczeń związanych z tym modelem. Nie znajdziesz tu porad czy odpowiedzi na temat Twojego aktualnego pojazdu. No chyba że Rapidowcy zaczną przesiadać się na Tourany :)
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • na forum hondziarzy nadal są ludzie którzy zmienili hondy na inne motocykle a pozostali dla klimatu forum
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 163000 | Wawa
  • Są działy w rapidklub.pl gdzie spokojnie kolega moze znaleźć informacje, porady itp. na temat swojego nowego auta i nie tylko ale jak widać niektórzy odmawiają mu tego prawa... Miło że forumowicze utożsamiają się z forum i pragną podzielić się swoimi wyborami również po rapidzie, jest to pole do dyskusji i nawet chyba jest wątek o tej tematyce. Forum jest miejscem do swobodnej wypowiedzi w granicach regulaminu i niech tak pozostanie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • To ze przedstawiłem wam swój nowy nabytek to jest oznaka ze jestem zwiazany z forum Rapida bo był to moj pierwszy nowy samochód i bede zawsze tutaj zaglądał i starał sie pomagac i doradzac 
  • Oczywiście, jesteś zawsze mile widziany, pomimo tego, że niektórzy sugerują coś innego. Jest to forum jak właścicieli tak sympatyków Skody Rapid.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak, potwierdzam. To jest najlepsze forum, a pracują na tę opinie właśnie tacy jak jercen i wielu innych. Będąc kiedyś użytkownikiem mercedesa , forum tak nie wyglądało. Chyba jest to jeden z powodów by być wiernym SKODZIE. Pozdrawiam.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • W między czasie zabrałem się za wygłuszanie auta, choc i tak jest cicho jak na diesla ale najbardziej słyszalen sa szum opon i powietrza, na pierwszy ogień poszły wygłuszenie nadkoli przód tył oraz maski, w dalszej czesci jeszcze pojdzie wygłuszenie nadkoli od wew oraz drzwi.
    W nadkola poszła mata bitumiczna 3mm + pianka 3mm i masa bitumiczna, na nadkola plastikowe pianka 3mm. Ścianke grodziowa wykleiłem pianką 3mm od zew i od strony podszybia. Różnica przy 90km/h jest około 1dB jak skończe z drzwiami bagaznikiem i tylymi nadkolami od wew powinno byc jeszcze lepiej
    wygłuszenie.jpg
    1728 x 2304 - 1M
    wygłuszenie2.jpg
    2304 x 1728 - 855K
    wygłuszenie3.jpg
    1728 x 2304 - 1M
    wygłuszenie4.jpg
    2304 x 1728 - 858K
  • mam nadzieję, że miałeś na myśli 10dB
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • 10 dB to 10 krotna różnica dla dźwięku. Choćby bardzo dobrze wytłumiony był Rapid, to nie o 10 dB. Bardziej wiarygodny jest spadek o 1 dB, bo to dwukrotna zmiana natężenia. Ale to i tak są tylko wartości przybliżone, bo dla pomiaru natężenia dźwięku w samochodzie jest cała procedura i aparatura, raczej niedostępna w warunkach domowych. W każdym razie zabawa w wyciszenie R jest warta swojej pracy. Gratki.
  • Ten pomiar to oczywiscie nie przez sprzet profesjonalny a przez tel dlatego podałem ze około 1 dB w warunkach podobnych czyli predkosc droga i pogoda i na postoju jest róznica jak i podczas jazdy wiec warto sie pobawic.
    We Wrocławiu jest firma która zajmuje sie wyciszaniem ale kompleksowo i moza osiaganc efekt 3dB w dół, np w octavii TDI hałas przy 130KM/h jest taki jak wczesniej przy 100km/h ale top juz sa duze koszta
  • W między czasie wpadło kilka zmian i poprawek:
    - czyszczenie wtryskiwaczy TEC2000
    - wymiana webasto bo moje nie zawsze chciało wspołpracowac
    - zakup kół na lato 17" na przyszły sezon
    Początek TEC2000.jpg
    2304 x 1728 - 2M
    koniec Tec2000.jpg
    2304 x 1728 - 2M
    Webasto.jpg
    1728 x 2304 - 1M
    koła1.jpg
    2304 x 1728 - 1M

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Dzięki Tobie forum będzie funkcjonowało nadal!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?
https://www.compero.pl