FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nowy nabytek Touran
  • Przedstawiam wam swój nowy nabytek przyszedł czas na rozstanie z Octavią i do parku wjechał Touran 2,0 TDI CR.
    Autko jest z roku 2012 z przebiegiem 253tys :
    - ABS+ESP
    - klimatronik dwustrefowy
    - podgrzewane siedzenia
    - reflektory bi-xenon skrętny z ASF + światła dzienne
    - radio RNS315 z nawigacja
    - czujnik zmierzchu i deszczu
    - commig/leaving home
    - start-stop
    - czujniki ciśnienia w kołach
    - samościemniajace lusterko

    Jak na diesla jest nawet ok jeśli chodzi o hałas szczególnie po wyjeździe z miasta jest cicho w środku.

    Zmiany:
    - staging zegarów  ZROBIONE
    - doświetlanie halogenami Corner  ZROBIONE
    - dezaktywacja start-stop bo to nieporozumienie w dieslu ZROBIONE
    - program aby było wiecej mocy
    - rozbudowa dogrzewacza do pełnego webasto ZROBIONE
    - włożenie kierownicy multi


    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Miło, że masz kolejne, większe 4 kółka. Pogratulować.
    W poprzednim miałeś z R wspólny silnik. A w tym co wspólnego ma Touran z Rapidem? Nie ma seryjnego R z dwulitrowym silnikiem, a wyposażenie - praktycznie porównywalne. Czy warto było przejść z OIII na taki VW?
    Jeszcze jedna kwestia - jesteśmy na Rapidklubie. I jak na razie jest to platforma do wymiany uwag i doświadczeń związanych z tym modelem. Nie znajdziesz tu porad czy odpowiedzi na temat Twojego aktualnego pojazdu. No chyba że Rapidowcy zaczną przesiadać się na Tourany :)
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • na forum hondziarzy nadal są ludzie którzy zmienili hondy na inne motocykle a pozostali dla klimatu forum
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Są działy w rapidklub.pl gdzie spokojnie kolega moze znaleźć informacje, porady itp. na temat swojego nowego auta i nie tylko ale jak widać niektórzy odmawiają mu tego prawa... Miło że forumowicze utożsamiają się z forum i pragną podzielić się swoimi wyborami również po rapidzie, jest to pole do dyskusji i nawet chyba jest wątek o tej tematyce. Forum jest miejscem do swobodnej wypowiedzi w granicach regulaminu i niech tak pozostanie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • To ze przedstawiłem wam swój nowy nabytek to jest oznaka ze jestem zwiazany z forum Rapida bo był to moj pierwszy nowy samochód i bede zawsze tutaj zaglądał i starał sie pomagac i doradzac 
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Oczywiście, jesteś zawsze mile widziany, pomimo tego, że niektórzy sugerują coś innego. Jest to forum jak właścicieli tak sympatyków Skody Rapid.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak, potwierdzam. To jest najlepsze forum, a pracują na tę opinie właśnie tacy jak jercen i wielu innych. Będąc kiedyś użytkownikiem mercedesa , forum tak nie wyglądało. Chyba jest to jeden z powodów by być wiernym SKODZIE. Pozdrawiam.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • W między czasie zabrałem się za wygłuszanie auta, choc i tak jest cicho jak na diesla ale najbardziej słyszalen sa szum opon i powietrza, na pierwszy ogień poszły wygłuszenie nadkoli przód tył oraz maski, w dalszej czesci jeszcze pojdzie wygłuszenie nadkoli od wew oraz drzwi.
    W nadkola poszła mata bitumiczna 3mm + pianka 3mm i masa bitumiczna, na nadkola plastikowe pianka 3mm. Ścianke grodziowa wykleiłem pianką 3mm od zew i od strony podszybia. Różnica przy 90km/h jest około 1dB jak skończe z drzwiami bagaznikiem i tylymi nadkolami od wew powinno byc jeszcze lepiej
    wygłuszenie.jpg
    1728 x 2304 - 1M
    wygłuszenie2.jpg
    2304 x 1728 - 855K
    wygłuszenie3.jpg
    1728 x 2304 - 1M
    wygłuszenie4.jpg
    2304 x 1728 - 858K
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • mam nadzieję, że miałeś na myśli 10dB
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • 10 dB to 10 krotna różnica dla dźwięku. Choćby bardzo dobrze wytłumiony był Rapid, to nie o 10 dB. Bardziej wiarygodny jest spadek o 1 dB, bo to dwukrotna zmiana natężenia. Ale to i tak są tylko wartości przybliżone, bo dla pomiaru natężenia dźwięku w samochodzie jest cała procedura i aparatura, raczej niedostępna w warunkach domowych. W każdym razie zabawa w wyciszenie R jest warta swojej pracy. Gratki.
  • Ten pomiar to oczywiscie nie przez sprzet profesjonalny a przez tel dlatego podałem ze około 1 dB w warunkach podobnych czyli predkosc droga i pogoda i na postoju jest róznica jak i podczas jazdy wiec warto sie pobawic.
    We Wrocławiu jest firma która zajmuje sie wyciszaniem ale kompleksowo i moza osiaganc efekt 3dB w dół, np w octavii TDI hałas przy 130KM/h jest taki jak wczesniej przy 100km/h ale top juz sa duze koszta
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • W między czasie wpadło kilka zmian i poprawek:
    - czyszczenie wtryskiwaczy TEC2000
    - wymiana webasto bo moje nie zawsze chciało wspołpracowac
    - zakup kół na lato 17" na przyszły sezon
    Początek TEC2000.jpg
    2304 x 1728 - 2M
    koniec Tec2000.jpg
    2304 x 1728 - 2M
    Webasto.jpg
    1728 x 2304 - 1M
    koła1.jpg
    2304 x 1728 - 1M
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?