FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problem z rozruchem
  • Cześć wszystkim,
    Dziś, pierwszy raz mnie mój Rapid zawiódł :) . 1.2 tsi 110KM (2016r.).
    Czy mieliście podobny problem, jak problem z uruchomieniem?
    Dzisiaj, coś takiego mnie spotkało. Zapłon ok, kontrolki ok, przekręcam kluczyk jak zawsze. Po tym komunikat - uruchom silnik ręcznie - jak po start/stopie. To robię rozruch jeszcze raz, i to samo. Kręcę jeszcze raz, startuje, wskazówka obrotomierza pulsuje góra / dół, przy 1000 obrotów. Kręcę jeszcze raz, to samo, jakby zadyszki złapał. Przytrzymałem trochę dłużej, załapał ale chwilę się trząsł, i pozostał odpalony. Po zgaszeniu, i ponownej próbie od strzała pali.
    Wczoraj zapalił od strzała - przestawiłem tylko auto między miejscami parkingowymi.
    Nie zauważyłem, wycieków, jedynie płyn chłodniczy był przy kresce "min.".
    Sorry za długą rozpiske.
    Czy to może być coś z pompą, paliwem, rozrusznikiem? Czy może to, że wczoraj auto tylko na chwile uruchomiłem i przestawiłem, jakaś resztka paliwa  coś w ten deseń?
    Dziękuję z góry za podpowiedzi jakieś.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Nie podałeś jaki masz przebieg. W jakim stanie masz akumulator? Kiedy i czy byłeś na przeglądzie/serwisie? Pewnie R już bez gwarancji.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • 55000 km , akumulator wg mnie ok, od nowości nie wymieniany, ciemno zielony kolor kontrolki. 3 tyg temu w aso wymiana kół,  nic nie stwierdzili innego. A tak to serwis rok temu pełny, aku też spr. . Po gwarancji.
    Tydzień temu wymieniłem zarowki wnętrze na Led od firmy m tech,  bez canbus,  ale od tego 3 razy już autem jechałem kilkanaście km.  Żadnych modyfikacji nie robiłem.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • A co ze świecami? Nadal masz oryginały czy masz wymienione? Piszesz o pełnym serwisie, a świece już wynienili?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Nadal oryginały, teraz w lipcu mam ostatni z "pakietu przeglądów" czyli 4-ty i tutaj będą świece.
  • Okazało się że, zapisał się błąd , wypadł zapłon ba 2 i 3 cylindrze. Błąd pojawił się przy temp płynu 20 stopni,  usunęli błąd i nie dało się im go powtórzyć. 
    Kazali się pod koniec czerwca umawiać,  wtedy x pakietu wymiana świec. 
  • To masz szczęście że masz PRAWDZIWY pakiet bo w moim było że przy 90tyś, i nie interesowało ASO z Wejherowa że silnik rwie się na zawiasach, ostatnio zadzwonili z zaproszeniem na przegląd odmówiłem to padły pytanie co się stało!! ..............
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 115000 Km. Wejherowo
  • Taki cyrk miałem jak padły mi wtryski do gazu. Po wymianie i regulacji zero problemów.

Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 118000km Bełchatów
  • Nie wiem czy to jest przypadłość nowoczesnych silników, ich konstrukcji, że po ok 60k już dają o sobie znać świece - w najlepszy wypadku. Czy jakoś świec VW jest tak kiepska, czy warto pokusić się o coś innego NGK, Bosch ?

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?