FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
CB Radio a Spaceback z panoramiczny dachem ?
  • Witam wszystkich :-) 
    O swoim rapidzie jeszcze nie mogę napisać ponieważ jestem w "fazie wybierania" ale na 100% będzie to właśnie ten model. Tak więc do przywitalni wpiszę się później ... ;-)

    Ale mam pytanie:
    Czy ktoś z Was ma spaceback'a z panoramicznym dachem i używa radia CB ?
    Zastanawiam się gdzie "postawić" antenę na magnes ? Czy macie jakieś inne rozwiązania tego problemu.
    Jeżdżę codziennie do pracy 110km w jedną stronę i CB jest mi potrzebne.

    Pozdrawiam Dawid
  • zastanów się nad zamontowaniem anteny na stałe z odczepianym batem do klapy.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • A gdzie to mogę zamontować i kto mi to zrobi ? Auto przecież jest na gwarancji.
    Kurcze w Rapidku nie ma nawet wystarczająco dużej płaskiej powierzchni na klapie bagażnika aby przyczepić "łamaną" antenę na magnes :/
  • na poniższym zdjęciu masz przykład montażu anteny do klapy. Możesz albo zrobić jak gość na zdjęciu na dole klapy lub z boku. Oczywiście montaż odbywa się bez wiercenia w klapie.
    img,IMG_471e41c80c1969328.jpg
    1100 x 825 - 121K
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Dzięki Panowie :-) Wybrałem jednak wersję liftback :-) 
    Nie ze względu na CB ale kupuję auto w niemczech a tam spacback jest na starcie 1000euro droższe + panoramiczny dach to już mamy sporo kasy na inne dodatki.
  • @r2d2_dawid A tak z ciekawości ile będzie Cię kosztował i z jakim wyposażeniem będzie?

    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Ja właśnie przez ten dach się łamałem parę dni. Też w końcu wziąłem lifta, ale gdyby jeszcze był w opcji panoramiczny dach to by nie było w ogóle dywagacji... No, ale pewnie właśnie po to marketingowcy ze Skody tak to sobie poustawiali...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • W przyszłym tygodniu podam dokładną cenę. 
    Kredyt jest przyznany (suma w obrębie której mogę się "poruszać" ) ale najpierw trzeba ubezpieczyć auto zanim się je kupi ( tak w uproszczeniu ) a do tego potrzebuje zaświadczenie o zniżkach w kraju aby ustalić wysokość składki ubezpieczenia ( składka miesięczna ).


  • Z tego co ja kiedyś porównywałem ceny w polsce i w niemczech rapida, to różnica było duża na korzyść cen w polsce. Moja wersja elegance była tańsza w konfiguratorze skody  o ok 8tyś zł !! a i wtedy kurs euro był dużo niższy (ok 4,05zł/euro dziś to już ponad 4,20zł/euro)
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Zobaczymy , wszystkie papiery dostarczone , w konfiguratorze też wychodzi sporo więcej. 
    W kupnie auta pomaga mi matka, mieszka za granicą. W przyszłym tyg powinienem wiedzieć więcej , lub wszystko , to opiszę. We wstępnych luźnych rozmowach moja mama pojechała od razu do salonu (była to sobota i było zamknięte) i na placu stał Rapid 1.6 105KM za 14 000euro. Więc nawet w najtańszej wersji wyposażenia to cena atrakcyjna. 

    Zobaczymy ile wyjdzie to co chcę. Trzeba też liczyć oprocentowanie kredytu aby rzetelnie można było stwierdzić gdzie taniej ?

    P.S - może jakiś moderator wydzieli tę rozmowę do osobnego wątku ? (np. zakup auta za granicą - porównanie cen ? ) Słyszałem że kupują ludzie auta w czechach , może ktoś się kiedyś wypowie w tym temacie ;)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?