FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Poduszka skrzynki biegow
  • Czy poduszka skrzyni biegow w dsg jest po stronie kierowcy? A jakiej firmy warto taka poduszkę kupić macie sprawdzone firmy?
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Chyba nikt nie miał z tym doczynienia jeszcze
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Witaj, jaki to objaw uszkodzonej poduszki?
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Tak mi sie wydaje bo czasem nie zawsze czuc takie stukniecie właśnie w okolicy kierowcy pod spodem.
    Ale to przy szybszym ruszeniu tylko i właśnie jak powtorze jeszcze raz nie zawsze ten objaw jest. Bo ponoć te fabryczne poduszki przy bardziej zrywnym aucie potrafią się dość szybko wyrobić.
  • A może to ten ESP czy tam ASR?
    Ja mam tak od nowości - jak gwałtownie ruszam to okrutnie łupie i tak sobie myślę, że to hamulce łapią koło, które traci przyczepność. To u mnie się dzieje, gdy próbuję ruszyć "z piskiem".
    Pozdrawiam - Paweł
    Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 75k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
  • A mi to się od jakiegoś czasu tak wydaje od nowości nie było albo jestem przewrazliwiony.
  • Trzeba próbę zrobić w włączonym i wyłączonym ASR-em.
    Pozdrawiam - Paweł
    Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 75k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
  • Okraglak 15:09 

Witam wszystkich ,
    Chcialbym zapytac czy ktos doswiadczył stukow z prawej strony jakby od drzwi pasazera. Wystepuje pojedynczy stuk juz przy uruchomieniu silnika. Potem przy ruszaniu i przy nizszych biegach.Zawsze sa to pojedyncze stuki rowniez przy hamowaniu. By tego uniknac musze bardzo delikatnie i elastycznie uzywac sprzegla i gazu.Mechanik nie mogl nic zdiagnozowac sugerujac,zemoze byc to dwumas i by jezdzic dalej az cos sie wyraznie wykluje. Przegladajac forum ktos zauwazyl ze Rapid nie ma dwumasu. W temacie zasugerowalem poduszke skrzyni oczekujac potwierdzenia przypuszczenia od osob z takim doswiadczeniem. Z gory dzieki.

<mod> wpis przeniesiony ze zdublowanego, nowego wątku, założonego przez Okraglak 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam,
    Ja mam podobnie. Raczej nie słychać, a w zasadzie da się odczuć lekkie szarpnięcie przy odpuszczeniu i dodawaniu gazu podczas jazdy na niskich biegach.
    Wymieniłem obie poduszki i lipa. Mechanik nie stwierdził ich zużycia.
    Najchętniej bym się tego pozbył, ale nie wiem jak. Pozdrawiam.

Rapid SB | 1.6 TDI CAYB 90KM | MY14 | Ambition Max | Silver | 122kkm | Gliwice
  • Witam,
    Problem rozwiazany, poluzowane śruby od poduszki silnika. Wystarczylo dociagnac sruby i problem zniknał.
    Pozdrawiam.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Dzięki Tobie forum będzie funkcjonowało nadal!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?
https://www.compero.pl