FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Poduszka skrzynki biegow
  • Czy poduszka skrzyni biegow w dsg jest po stronie kierowcy? A jakiej firmy warto taka poduszkę kupić macie sprawdzone firmy?
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Chyba nikt nie miał z tym doczynienia jeszcze
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Witaj, jaki to objaw uszkodzonej poduszki?
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Tak mi sie wydaje bo czasem nie zawsze czuc takie stukniecie właśnie w okolicy kierowcy pod spodem.
    Ale to przy szybszym ruszeniu tylko i właśnie jak powtorze jeszcze raz nie zawsze ten objaw jest. Bo ponoć te fabryczne poduszki przy bardziej zrywnym aucie potrafią się dość szybko wyrobić.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • A może to ten ESP czy tam ASR?
    Ja mam tak od nowości - jak gwałtownie ruszam to okrutnie łupie i tak sobie myślę, że to hamulce łapią koło, które traci przyczepność. To u mnie się dzieje, gdy próbuję ruszyć "z piskiem".
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • A mi to się od jakiegoś czasu tak wydaje od nowości nie było albo jestem przewrazliwiony.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Trzeba próbę zrobić w włączonym i wyłączonym ASR-em.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Okraglak 15:09 

    Witam wszystkich ,
    Chcialbym zapytac czy ktos doswiadczył stukow z prawej strony jakby od drzwi pasazera. Wystepuje pojedynczy stuk juz przy uruchomieniu silnika. Potem przy ruszaniu i przy nizszych biegach.Zawsze sa to pojedyncze stuki rowniez przy hamowaniu. By tego uniknac musze bardzo delikatnie i elastycznie uzywac sprzegla i gazu.Mechanik nie mogl nic zdiagnozowac sugerujac,zemoze byc to dwumas i by jezdzic dalej az cos sie wyraznie wykluje. Przegladajac forum ktos zauwazyl ze Rapid nie ma dwumasu. W temacie zasugerowalem poduszke skrzyni oczekujac potwierdzenia przypuszczenia od osob z takim doswiadczeniem. Z gory dzieki.

    <mod> wpis przeniesiony ze zdublowanego, nowego wątku, założonego przez Okraglak 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam,
    Ja mam podobnie. Raczej nie słychać, a w zasadzie da się odczuć lekkie szarpnięcie przy odpuszczeniu i dodawaniu gazu podczas jazdy na niskich biegach.
    Wymieniłem obie poduszki i lipa. Mechanik nie stwierdził ich zużycia.
    Najchętniej bym się tego pozbył, ale nie wiem jak. Pozdrawiam.

    Rapid SB | 1.6 TDI CAYB 90KM | MY14 | Ambition Max | Silver | 122kkm | Gliwice
  • Witam,
    Problem rozwiazany, poluzowane śruby od poduszki silnika. Wystarczylo dociagnac sruby i problem zniknał.
    Pozdrawiam.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?