FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Praca zaworu odmy ?
  • Mam prośbę do posiadaczy Rapida z tym silnikiem.
    Czy możecie sprawdzić u siebie jak reaguje wasz silnik po odkręceniu korka wlewu oleju ,  podczas pracy silnika na biegu jałowym ?
    Czy w momencie odkręcenia korka silnik zaczyna nierówno pracować i dławić się , czy pracuje nadal równo bez żadnych zmian w pracy silnika ?
    Trafiłem w sieci na taki filmik i u mnie , kiedy odkręcę korek wlewu oleju silnik szarpie i dławi się oraz słychać jak zasysa korek .Sprawdzałem membranę po rozebraniu zaworu i nie jest uszkodzona.Przebieg u mnie to zaledwie 81 000 km.
    Kiedyś znalazłem folder dotyczący  tej jednostki silnikowej ( ale w starszej odmianie) w którym jest opis pracy tego zaworu wraz ze schematem działania:
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 82 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Naprawdę nikt tego nie może u siebie sprawdzić ? To minuta roboty ...
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 82 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Tak się dzieje tzn. szarpie , dławi się syczy.
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • Filmik jest niedostępny, u mnie się dzieje po odpaleniu coś takiego, po 5 minutach się uspokaja.
    https://youtu.be/pBFYZc2snaQ
    Wyczyściłem przepustnice, silniczek krokowy sprawny,, czujnik MAP wymieniony bo takie też błędy wywalał.
    Zastanawiam się nad wymiana sondy.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 166000 | Oświęcim
  • Temat dotyczy silnika 1,2 MPI Wolnossącego

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Dzięki Tobie forum będzie funkcjonowało nadal!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?
https://www.compero.pl