FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dziwny dźwięk silnika Rapid 1.0 TSI MY 2018
  • Witajcie
    Mimo iz śledze to forum od dawna dopiero teraz udalo mi sie zarejstrowac. Moj rapid z silnikiem 1.0 TSI ma obecnie 45000 km. Od okolo 10000 km pojawil sie dziwny dzwiek. Na filmie slychac to jako stukanie o nizszym tonie. 2 serwisy Skody w Poznaniu uparcie twierdza ze jest dzwiek pompy wysokiego cisnienia, ja twierdze ze to na pewno nie to. Osluchalem silnik stetoskopem i dzwiek wydobywa sie gdzies od strony rozrzadu i niesie sie na wydech... Macie jakies pomysly? Ponizej link do filmu
    http://www.youtube.com/shorts/EFCzTLAD6P4
  • Witam,
    Dołączam się do pytania. Jestem posiadaczem Rapida od kilku miesięcy i też zaobserwowałem u siebie podobne dźwięki. Nie jestem w stanie określić czy wcześniej już występowały czy dopiero teraz się pojawiły. Ten typ tak ma czy to jednak usterka?
    Pozdrawiam serdecznie. 
    Rapid LB|1.0 TSI 95KM|MY17|Active|Biały|69000km|Poznań
  • A czy ciśniecie sprzęgła zmienia ten dźwięk ? 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Hej,
    Mam ten sam problem. Ten sam silnik i rocznik. Temat też świeży. U mnie sprzęgło jak wciśniesz to lekko ten dźwięk się zmienia ale nie powiedziałby że ustaje. Już szukałem tutaj na forum i podobno dwumasa występuje tylko w skrzyniach DSG dla 1,0 TSI.
    14.01. mam wizytę u mechanika podzielę się z tym co mi powiedzieli.
    Pozdrawiam
  • Hej,
    W takim razie czekam na info. Ja niestety dopiero w lutym dam radę podjechać do mechanika. U mnie wciśnięcie sprzęgła raczej nie ma wpływu na ten dźwięk. 
    Pozdr
    Rapid LB|1.0 TSI 95KM|MY17|Active|Biały|69000km|Poznań
  • I JAK SIE TO SKOŃCZYŁO ,COS WYMIENIAŁES BO U MNIE TO SAMO PO 44.000KM
  • Dlaczego piszesz wielkimi literami? 
    Kol. luka_Pn jest ponad 2 lata nieobecny na naszej stronie, jest mała szansa na jego odpowiedź.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?