FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problem z hamulcem w tylnym kole
  • Witam
    Mojego Rapida (2017) dopadł pierwszy poważniejszy problem po ok 35000 km . W czasie jazdy wyświetlił mi się komunikat " ...Sprawdź ciśnienie w oponach..." jako, że byłem obok stacji paliw postanowiłem zjechać i sprawdzić co się dzieje, okazało się, że ciśnienie jest ok, ale tylne prawe koło jest mega gorące, a sama tarcza hamulcowa zmieniła kolor na mocno brązowy. Po podniesieniu samochodu i próbie pokręcenia kołem słychać wyraźne tarcie, a koło praktycznie się nie obraca bez użycia siły. Wygląda na to, że klocki po zwolnieniu hamulca (hamulce tarczowe) nie odbijają właściwie, ale tylko w tym jednym kole. Po kilkukrotnym naciśnięciu hamulca i zaciągnięciu ręcznego sytuacja nieoczekiwanie wróciła do normy, koło ostygło i przejechałem bez problemu kilka kilometrów do domu. Na drugi dzień jednak dojechałem do pracy (2km) i koło znów gorące, więc coś tam się jednak dzieje.
    Czy można coś zrobić żeby bezpieczenie dojechać do ASO (ok. 80km ) zakładając, że jestem laikiem w tych sprawach ?  Czy zostaje tylko skorzystać z Gwarancji Mobilności.
    Dzięki za wskazówki.

    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Ambition | Czarny Magic perłowy | 35000 km |
  • Czy masz jeszcze gwarancję? Jak nie - to warto poszukać bliżej zakładu, niekoniecznie ASO. Rapid jest stosunkowo prosty, ma sporo wspólnego z VW, nie powinno być problemów z przywróceniem sprawności tylnego hamulca. Wygląda to na nie wracanie tłoczka. Jak planujesz dłuższy dojazd do serwisu - to przed wyjazdem bez używania ręcznego, a koło po podniesieniu spróbuj doprowadzić do luźnego obracania. Sama jazda - starać się bez użycia hamulców.
    Miałem podobną sytuację - wykorzystałem małą kulkę z łożyska, którą założyłem na metalowy przewód przed tłoczkiem. To spowodowało "wyłączenie" tego hamulca. Oczywiście jest mniejsza sprawność układu hamulcowego i tylko jako rozwiązanie tymczasowe.    
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak mam jeszcze gwarancję. Jestem umówiony na serwis w przyszłym tygodniu. Odkąd przestałem używać hamulca ręcznego to wszystko jest w porządku. Testowo przejechałem 30 km i koło było zimne więc problem będzie w tym miejscu. Zobaczymy co powiedzą
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Ambition | Czarny Magic perłowy | 35000 km |
  • Może to linka hamulca ręcznego zawisła raz czy drugi?
    Daj znać, co załatwiłeś w serwisie. Czy to zrobią w ramach gwarancji?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Odwiedziłem serwis, po godzinie stwierdzili, że wszystko jest ok. Tarcze i klocki nie wymagają wymiany i prawdopodobnie przyblokowała się linka ręcznego stąd ten problem. Niby coś tam wyczyścili sprawdzili i oddali auto. Wszystko w ramach gwarancji. Zobaczymy co będzie dalej, narazie nie ma problemu.
    Jedna sprawa nie daje mi jeszcze spokoju, wczoraj po zjeździe z dość sporej góry gdzie celowo używałem hamulca, zatrzymałem samochód i sprawdziłem organoleptycznie temperaturę wszyskich tarcz i o dziwo obie przodu były ciepłe ,ale można było je dotknąć przez dłuższą chwilę, natomiast obie z tyłu były gorące i dłuższe ich dotykanie nie było możliwe. Czy to normalne ? 
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Ambition | Czarny Magic perłowy | 35000 km |
  • Kurcze nawet nie myslałem ze moze byc myk z tylnymi hamulcami. Mój Rapidek 50kkm nalotu i tylne klocki out . Przód sladowe zuzycie . Tarcze tylne widac ze zmęczone . I tez miałem kilkanascie razy info o cisnieniu w oponach po ostrej jezdzie.  Musze sie dokładnie zainteresowac tematem. 
    Rapid LB 1.0 TSI 110 KM MY2018 STYLE White Moon

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?