FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kolo dojazdowe
  • Panowie  jak jutro dobrze pojdzie -  zamawiam auto wiec nie chcialbym popelnic jakiegos bledu w zamowieniu.
    Problem mam z kolem zapasowym. Dla wersji elegnace (liftback) - nie da sie zamowic pelnego kola tylko zapasowe.
    w wersji z 15" felgami - odwrotnie. od czego  to zalezy ??? wolabym miec pelne kolo 15" w zapasie do 16 letnich i 15 zimowych niz dojzadowke (btw jaki ona ma rozmiar) ?
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Bo do Elegance, która alusy ma w standardzie musieliby dołożyć ci zapas na alufelgach, więc wiolą coś co nazywają dojazdówką, która jest zapasowym na stalówce. Swoją drogą, to jestem na 95% pewien :) że po zmianach polityki VAGa dojazdówka różni się od pełnego zapasu tylko felgą z naklejką, a opony mają taką samą szerokość.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • ale jaki rozmiar ??? 15 czy 16 jest tej stalowki ??? i czy ma to znaczenie ? bo jak wspomnialem na lato sa 16 a na zime stalowki 15.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Zapytaj jaka jest cena (dopłata) koła zapasowego. Czy też sam będziesz kompletował drugi zestaw opon z/bez felg? Sam zrobiłem tak - że nie chciałem zapasowego. Choćby dlatego że drogo! A drugi komplet opon i felg sam sobie dobrałem. W bagażniku więc mam latem zapasową zimówkę, zimą - mam letnią. Wiadomo - TYLKO na dojazd do pierwszego serwisu. W ten sposób nie mam w sumie 10 opon - a tylko 8. Do tej pory praktycznie zapasowe koło woziłem nawet kilka lat bez użycia - co prowadziło do paradoksu - miałem zużyte 4 opony i nieużywaną rezerwę. A do niej już po kilku latach trudno jest dokupić nową, o takim samym bieżniku i właściwościach. 
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • 300zl zarowno za dojazdowke jak i pelne stalowe (co bo wskazywalo tak jak piszesz jedno i drugie jest praktycznie tym samym czyli 15 calowka stalowa)

    drugi komplet (zimowy) zamawiam od razu z autem - dali dobra cene a nie chce mi sie jezdzic i szukac a poza tym auto w zime musi juz wyjechac z salonu na zimowkach

    tez myslalem o tym tricku z 1 kolem od drugiego kompletu ale o ile w lato to ma sens (wozisz stalowke) to w zime miec wiekszego alusa na zapasie to juz chyba nie za dobry pomysl
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ile razy w zimie potrzebowałeś wymienić koło na zapasowe? A jeśli już - to na jaką odległość potrzebowałeś dojechać? Dzisiaj praktycznie w każdej miejscowości (nie na autostradzie - która w dodatku zimą jest utrzymywana w stanie mokrym) spotkasz serwis opon ... Z tych względów - postąpiłem tak jak pisałem wcześniej.
    A jeszcze raz - kto będzie podziwiał Twój samochód z jednym innym kołem? Nikt dzisiaj się nie przygląda takim sprawom. A jak nawet natkniesz się na patrol - to masz w "ręku" dowód w postaci opony bez powietrza w bagażniku.
    Pozdrawiam  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?