FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Podpięcie wiązki od haka
  • Witam.

    Mam Skodę Rapid spaceback z 2018 roku. Wiązka dedykowana 13 pin mam czujniki cofania. Wszystko mam pociągnięte, podpięte oprócz komputera. W instrukcji jest pokazane że muszę się podpiąć pod ten komputer typ C ale z tego co wiem to trzeba ściągnąć trochę kokpitu przedniego zeby tam się dostać. Chyba że macie jakieś inne dojścia do tego, albo pomysły.
    Hak jest marki Steinof
    Z góry dziękuje za pomoc
    Screenshot_2021-05-16-12-28-32-310_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
    1080 x 2340 - 641K
    Skoda Rapid SB/1.0 TSI/2018/ambition/Kędzierzyn-Koźle
  • Na dołączonym zdjęciu nie widać wszystko. 
    Pewnie chodzi o zasilanie +12V. Takie zasilanie nie musisz ciągnąć z kompa. Możesz ze skrzynki bezpieczników (bezp. gniazda zapalniczki ma 15 A) - co do działania zwykłej przyczepki/nośnika rowerów wystarczy. 
    Masz gniazdko zasilania w bagażniku? To jest najprostsze rozwiązanie - podpiąć się pod zasilania tego gniazdka. Wtedy nie potrzebujesz ciągnąc dodatkowych przewodów wzdłuż kabiny.
    Uzupełnij stopkę. Może masz niedaleko do kogoś, kto zakładał już hak z wiązką.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mam gniazdo zapalniczki w bagażniku. Bo to tez chodzi o czujniki cofania żeby wyłączała jak włączę wsteczny żeby nie pipkalo. A jakbym się podpiął tak jak Ty mówisz to będzie wszystko ok tak jak ma być ? 
    Skoda Rapid SB/1.0 TSI/2018/ambition/Kędzierzyn-Koźle
  • Tak jak pisałem - instalację prowadziłem bez kabli wzdłuż kabiny. Zasilanie elektroniki modułu jak i gniazda przyczepki jest z gniazda w bagażniku. Jak masz wiązkę dostosowaną do czujnika cofania, to nie ma żadnych problemów. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mam wiązka dedykowaną 
    https://dobrehaki.pl/wiazka-haka-dedykowana-skoda-rapid-spaceback-od-2015r-gniazdo-13-pin-p-8095.htm...
    Możesz na nią zerknąć ? Czy jest ok? 
    Skoda Rapid SB/1.0 TSI/2018/ambition/Kędzierzyn-Koźle
  • Wiązka jest standardowa. Wg instrukcji - zasilanie masz z tablicy bezpieczników (pod kierownicą). Tak samo możesz zrobić u siebie. Ale jak masz gniazdo 12 V w bagażniku i nie masz w planie podłączać przyczepy campingowej (która ma inne wymagania co do zasilania) to spokojnie możesz go wykorzystać do zasilania modułu i gniazda.
    Sam tak zrobiłem - odpada ingerencja w tablicę bezpieczników jak i ciągnięcie przewodów od niej do bagażnika.
    Powodzenia w zakładaniu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki za pomoc :) będę działał w tygodniu i dam znać jak wyszło :) 
    Skoda Rapid SB/1.0 TSI/2018/ambition/Kędzierzyn-Koźle

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?